fbpx

EBA вітає зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду

12/ 12/ 2019
  Сьогодні, 12 грудня, Верховна Рада ухвалила відповідний проєкт Закону №2172 про внесення змін до законодавства про ринковий нагляд. Експерти Асоціації від самого початку розробки законопроєкту брали активну участь в роботі над документом та активно підтримували його прийняття в Парламенті. Цим законопроектом запроваджується ряд позитивних змін. По-перше, він прибирає повноваження органів ринкового нагляду вимагати у бізнесу невичерпний перелік документів під час перевірки. По-друге, він прибирає з переліку обов’язкових документів ті, які часто взагалі не існують, але вимагаються контролюючими органами. По-третє, ним ліквідуються штрафи за формальні порушення, як-то наприклад, відсутність декларації про відповідність або неправильне маркування, коли знак відповідності нанесений не на товар, а на упаковку, тощо. Єдине зауваження бізнес-спільноти, яке так і не було враховано, стосувалося значного підвищення штрафів за так звані серйозні порушення, як, наприклад, недопуск контролюючих органів до перевірки. Тому, ми сподіваємося, що з боку органів ринкового нагляду не буде жодних спроб зловживань цим положенням та використання нових високих штрафів для того, аби в черговий раз притягнути добросовісний бізнес до відповідальності за неіснуючі порушення. Окрім цього, прийняття законопроєкту має наблизити Україну до підписання Угоди АСАА з Європейським Союзом та отримання так званого «промислового безвізу». Тож, Асоціація вітає прийняття законопроекту №2172 та сподівається на подальшу конструктивну співпрацю як з Верховною Радою, так і з Міністерством економіки з метою подальшого покращення бізнес клімату в країні та європейської інтеграції України.  

Сьогодні, 12 грудня, Верховна Рада ухвалила відповідний проєкт Закону №2172 про внесення змін до законодавства про ринковий нагляд. Експерти Асоціації від самого початку розробки законопроєкту брали активну участь в роботі над документом та активно підтримували його прийняття в Парламенті.

Цим законопроектом запроваджується ряд позитивних змін. По-перше, він прибирає повноваження органів ринкового нагляду вимагати у бізнесу невичерпний перелік документів під час перевірки. По-друге, він прибирає з переліку обов’язкових документів ті, які часто взагалі не існують, але вимагаються контролюючими органами. По-третє, ним ліквідуються штрафи за формальні порушення, як-то наприклад, відсутність декларації про відповідність або неправильне маркування, коли знак відповідності нанесений не на товар, а на упаковку, тощо.

Єдине зауваження бізнес-спільноти, яке так і не було враховано, стосувалося значного підвищення штрафів за так звані серйозні порушення, як, наприклад, недопуск контролюючих органів до перевірки. Тому, ми сподіваємося, що з боку органів ринкового нагляду не буде жодних спроб зловживань цим положенням та використання нових високих штрафів для того, аби в черговий раз притягнути добросовісний бізнес до відповідальності за неіснуючі порушення.

Окрім цього, прийняття законопроєкту має наблизити Україну до підписання Угоди АСАА з Європейським Союзом та отримання так званого «промислового безвізу». Тож, Асоціація вітає прийняття законопроекту №2172 та сподівається на подальшу конструктивну співпрацю як з Верховною Радою, так і з Міністерством економіки з метою подальшого покращення бізнес клімату в країні та європейської інтеграції України.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: