fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Дистанційна робота: електронні документи на 100%

06/ 04/ 2020
  Олексій Бежевець. Партнер ЮК «Правовий Альянс» Нові реалії ведення бізнесу диктують потребу адаптації до віддаленого режиму праці. Коли це закінчиться, і чи не буде нових хвиль, і як жити далі? Якщо менеджери і бухгалтери працюють вдома – як оформляти первинні документи? Погоджувати та підписувати з контрагентами договори, акти, звіти? В Україні давно впроваджено електронний документообіг. Податкову звітність усі компаній вже давно здають в електронному вигляді. Але ми усі чомусь продовжуємо плодити паперові документи. Які губляться, які треба доставляти/забирати, які треба підписувати чорнилами та ставити печатки… Ми проаналізували законодавство, яке регулює питання електронних підписів і печаток. Законодавство розрізняє три види електронних підписів залежно від його захисту та рівня довіри: “звичайний” електронний підпис, удосконалений електронний підпис та кваліфікований цифровий підпис. Кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис. Аналогічні правила застосовуються і до електронних печаток та їх видів. Для отримання можливості використання електронного підпису та електронної печатки під час електронного документообігу необхідно звернутись до надавача електронних довірчих послуг (також відомі як “акредитовані центри сертифікації ключів” або АЦСК), а також встановити засіб електронного підпису чи печатки - пристрій чи програмне забезпечення. В Україні вже існує достатньо сервісів, які дозволяють перейти на електронний документообіг в комунікаціях з контрагентами. Тобто, в розпорядженні бізнесу фактично є інструментарій для переходу на електронний документообіг, з електронними підписами, які прирівнюються за правовими наслідками до власноручних підписів уповноважених осіб. Питання, що і як краще працюватиме, чи буде зручно, чи буде сумісно з іншими системами і т.д. Ми проаналізували деякі популярні системи на предмет сумісності та функціоналу. Ви можете ознайомитися з нашим  порівняльним аналізом (який відображає виключно нашу суб’єктивну думку) тут: Порівняння доступних систем Закликаємо усі компанії, хто ще не зробив цього, розглянути перспективу впровадження 100% електронного документообігу. Ми ж будемо раді допомогти Вам супроводити цей процес юридично, а також адаптувати Ваші внутрішні документи, алгоритми та інструкції. Звертайтесь! З повагою Олексій Бежевець, партнер ЮК «Правовий Альянс» [email protected]

Олексій Бежевець

Партнер ЮК «Правовий Альянс»

Нові реалії ведення бізнесу диктують потребу адаптації до віддаленого режиму праці. Коли це закінчиться, і чи не буде нових хвиль, і як жити далі? Якщо менеджери і бухгалтери працюють вдома – як оформляти первинні документи? Погоджувати та підписувати з контрагентами договори, акти, звіти?

В Україні давно впроваджено електронний документообіг. Податкову звітність усі компаній вже давно здають в електронному вигляді. Але ми усі чомусь продовжуємо плодити паперові документи. Які губляться, які треба доставляти/забирати, які треба підписувати чорнилами та ставити печатки…

Ми проаналізували законодавство, яке регулює питання електронних підписів і печаток. Законодавство розрізняє три види електронних підписів залежно від його захисту та рівня довіри: “звичайний” електронний підпис, удосконалений електронний підпис та кваліфікований цифровий підпис. Кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис. Аналогічні правила застосовуються і до електронних печаток та їх видів.

Для отримання можливості використання електронного підпису та електронної печатки під час електронного документообігу необхідно звернутись до надавача електронних довірчих послуг (також відомі як “акредитовані центри сертифікації ключів” або АЦСК), а також встановити засіб електронного підпису чи печатки – пристрій чи програмне забезпечення.

В Україні вже існує достатньо сервісів, які дозволяють перейти на електронний документообіг в комунікаціях з контрагентами. Тобто, в розпорядженні бізнесу фактично є інструментарій для переходу на електронний документообіг, з електронними підписами, які прирівнюються за правовими наслідками до власноручних підписів уповноважених осіб. Питання, що і як краще працюватиме, чи буде зручно, чи буде сумісно з іншими системами і т.д.

Ми проаналізували деякі популярні системи на предмет сумісності та функціоналу. Ви можете ознайомитися з нашим  порівняльним аналізом (який відображає виключно нашу суб’єктивну думку) тут: Порівняння доступних систем

Закликаємо усі компанії, хто ще не зробив цього, розглянути перспективу впровадження 100% електронного документообігу. Ми ж будемо раді допомогти Вам супроводити цей процес юридично, а також адаптувати Ваші внутрішні документи, алгоритми та інструкції. Звертайтесь!

З повагою

Олексій Бежевець, партнер ЮК «Правовий Альянс»

bezhevets@la.com.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: