fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Досвід Греції у сфері управління відходами: навчальний візит фахівців Міністерства розвитку громад та територій України за участі команди Egis

05/ 03/ 2025
  Фахівці Міністерства розвитку громад та територій України, на запрошення Enviroplan і за участі команди Egis в Україні, відвідали Грецію з метою вивчення грецького досвіду у розбудові інфраструктури та впровадження європейських директив у сфері управління відходами. Візит відбувся в рамках фінансованого ЄС проєкту - APENA 3. Поїздка тривала з 27 по 31 січня, за цей час учасники зустрілися з представниками Міністерства навколишнього середовища та енергетики Греції, а також Грецької агенції з переробки відходів (EOAN). Вони відвідали підприємства, що здійснюють управління відходами на півострові Пелопоннес і в регіоні Аттика. Учасники навчального туру дізналися про особливості системи розширеної відповідальності виробника у Греції, процеси роздільного збору та сортування відходів, а також про проєкти, профінансовані Євросоюзом і програми державно-приватного партнерства. Ознайомилися з роботою перевантажувальних, сортувальних та компостувальних станцій, сміттєпереробних заводів (механічної та біологічної обробки, включаючи анаеробне розщеплення). Крім того, учасники відвідали сучасні полігони для захоронення залишків від перероблених відходів і старі сміттєзвалища, які зараз рекультивовані або перебувають під наглядом. Від команди Egis у навчальному турі взяли участь Алла Красножон, експертка з питань охорони навколишнього середовища, Анастасія Феєр, експертка з кліматичних та екологічних питань. А також - національний експерт з практики управління відходами Олександр Ігнатенко. “Зараз у Греції 80% побутових відходів захоронюються, - зазначає Олександр Ігнатенко, - але країна швидко рухається до високих європейських стандартів управління відходами. Активна розбудова сучасної інфраструктури триває у Греції трохи більше 5 років, зараз вже збудовано 12 підприємств, що здійснюють операції з управління відходами і 25 - будуються, а будівництво ще 20 підприємств планується розпочати у 2025-2026 роках. Крім того, триває робота з техніко-економічного обґрунтування будівництва 6 сучасних ТЕЦ, що працюватимуть на відновлювальному паливі RDF, яке виготовлятимуть сміттєпереробні заводи. Україні ще належить пройти цей шлях, щоб стати частиною ЄС. І саме тому досвід наших грецьких партнерів надзвичайно цінний”. Українські управлінці зможуть використати отриману під час навчального туру інформацію для вдосконалення та наближення до вимог ЄС українського законодавства. Цінним є досвід грецьких колег і для експертів Egis в Україні, адже ми, разом з Enviroplan впроваджуємо в Україні проєкт ЄС - APENA3. В межах цього проєкту наша команда вже напрацювала понад 30 нормативно-правових актів, спрямованих на реалізацію реформи управління відходами в Україні, підтримала пілотні області у розробці регіональних планів управління відходами і зараз ми проводимо цикл тренінгів з управління відходами для трьох українських регіонів.

Фахівці Міністерства розвитку громад та територій України, на запрошення Enviroplan і за участі команди Egis в Україні, відвідали Грецію з метою вивчення грецького досвіду у розбудові інфраструктури та впровадження європейських директив у сфері управління відходами. Візит відбувся в рамках фінансованого ЄС проєкту – APENA 3.

Поїздка тривала з 27 по 31 січня, за цей час учасники зустрілися з представниками Міністерства навколишнього середовища та енергетики Греції, а також Грецької агенції з переробки відходів (EOAN). Вони відвідали підприємства, що здійснюють управління відходами на півострові Пелопоннес і в регіоні Аттика.

Учасники навчального туру дізналися про особливості системи розширеної відповідальності виробника у Греції, процеси роздільного збору та сортування відходів, а також про проєкти, профінансовані Євросоюзом і програми державно-приватного партнерства. Ознайомилися з роботою перевантажувальних, сортувальних та компостувальних станцій, сміттєпереробних заводів (механічної та біологічної обробки, включаючи анаеробне розщеплення). Крім того, учасники відвідали сучасні полігони для захоронення залишків від перероблених відходів і старі сміттєзвалища, які зараз рекультивовані або перебувають під наглядом.

Від команди Egis у навчальному турі взяли участь Алла Красножон, експертка з питань охорони навколишнього середовища, Анастасія Феєр, експертка з кліматичних та екологічних питань. А також – національний експерт з практики управління відходами Олександр Ігнатенко.

“Зараз у Греції 80% побутових відходів захоронюються, – зазначає Олександр Ігнатенко, – але країна швидко рухається до високих європейських стандартів управління відходами. Активна розбудова сучасної інфраструктури триває у Греції трохи більше 5 років, зараз вже збудовано 12 підприємств, що здійснюють операції з управління відходами і 25 – будуються, а будівництво ще 20 підприємств планується розпочати у 2025-2026 роках. Крім того, триває робота з техніко-економічного обґрунтування будівництва 6 сучасних ТЕЦ, що працюватимуть на відновлювальному паливі RDF, яке виготовлятимуть сміттєпереробні заводи. Україні ще належить пройти цей шлях, щоб стати частиною ЄС. І саме тому досвід наших грецьких партнерів надзвичайно цінний”.

Українські управлінці зможуть використати отриману під час навчального туру інформацію для вдосконалення та наближення до вимог ЄС українського законодавства. Цінним є досвід грецьких колег і для експертів Egis в Україні, адже ми, разом з Enviroplan впроваджуємо в Україні проєкт ЄС – APENA3. В межах цього проєкту наша команда вже напрацювала понад 30 нормативно-правових актів, спрямованих на реалізацію реформи управління відходами в Україні, підтримала пілотні області у розробці регіональних планів управління відходами і зараз ми проводимо цикл тренінгів з управління відходами для трьох українських регіонів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: