fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Добове балансування на ринку газу стартувало

01/ 03/ 2019
  Відсьогодні, 1 березня 2019 року, стартувало добове балансування на ринку природного газу. Ігор Гоцик. Керівник департаменту з представництва інтересів компаній-членів. Бізнес-спільнота однозначно вітає запуск балансування. Це дозволить спростити процедуру купівлі-продажу природного газу, зняти фінансове навантаження на гравців ринку та запровадити нові сучасні торгівельні інструменти. Перехід на добове балансування дозволить стати ринку більш прозорим та відкритим. Оскільки, електронна платформа приходить на заміну старим методам подання інформації – у паперовому вигляді. Разом з тим, впровадження добового балансування важливе з точки зору співпраці з суміжними європейськими операторами, які відповідно до вимог законодавства ЄС, балансують систему в добовому режимі, а деякі навіть у погодинному. Крім того, для споживача буде відкрито можливість перегляду інформації про постачальника, його наявність/відсутність  в реєстрах на відключення, обсяги споживання газу, які надав його оператор ГРМ, дані про фактичне споживання. В Комітеті Палива та енергетики Європейської Бізнес Асоціації зазначили, що Україна як країна-член Європейського енергетичного співтовариства взяла на себе зобов’язання запровадити лібералізацію ринку природного газу. А складовою цієї лібералізації є рівний доступ до магістральних мереж, прозорі і конкурентні умови ведення бізнесу для всіх учасників ринку природного газу та впровадження добового балансування. В той же час, важливо забезпечити вільне ринкове ціноутворення на ринку природного газу у всіх його сегментах. Бізнес-спільнота готова і надалі співпрацювати з системним оператором та регулятором, надаючи свої пропозиції та зауваження, які отримуватимемо від учасників ринку, – задля максимально якісної та ефективної роботи системи.

Відсьогодні, 1 березня 2019 року, стартувало добове балансування на ринку природного газу.

Ігор Гоцик Керівник департаменту з представництва інтересів компаній-членів
Бізнес-спільнота однозначно вітає запуск балансування. Це дозволить спростити процедуру купівлі-продажу природного газу, зняти фінансове навантаження на гравців ринку та запровадити нові сучасні торгівельні інструменти.

Перехід на добове балансування дозволить стати ринку більш прозорим та відкритим. Оскільки, електронна платформа приходить на заміну старим методам подання інформації – у паперовому вигляді. Разом з тим, впровадження добового балансування важливе з точки зору співпраці з суміжними європейськими операторами, які відповідно до вимог законодавства ЄС, балансують систему в добовому режимі, а деякі навіть у погодинному. Крім того, для споживача буде відкрито можливість перегляду інформації про постачальника, його наявність/відсутність  в реєстрах на відключення, обсяги споживання газу, які надав його оператор ГРМ, дані про фактичне споживання.

В Комітеті Палива та енергетики Європейської Бізнес Асоціації зазначили, що Україна як країна-член Європейського енергетичного співтовариства взяла на себе зобов’язання запровадити лібералізацію ринку природного газу. А складовою цієї лібералізації є рівний доступ до магістральних мереж, прозорі і конкурентні умови ведення бізнесу для всіх учасників ринку природного газу та впровадження добового балансування. В той же час, важливо забезпечити вільне ринкове ціноутворення на ринку природного газу у всіх його сегментах.

Бізнес-спільнота готова і надалі співпрацювати з системним оператором та регулятором, надаючи свої пропозиції та зауваження, які отримуватимемо від учасників ринку, – задля максимально якісної та ефективної роботи системи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: