fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Діти та обов’язок подавати біометричні дані

31/ 01/ 2023
  Автор: Олександр Брагін, адвокат Dynasty Law & Investment Триваюча війна в Україні спонукає до впорядкування регулювання багатьох сфер життя та запровадження заходів контролю з урахуванням реалій сьогодення. Не стала виключенням і діяльність держави щодо збору, обробки та використання біометричних даних громадян України, осіб без громадянства і іноземців, які тимчасово перебувають на території України. З цією метою в жовтні 2022 року до Верховної Ради був поданий проект Закону України «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань ідентифікації та верифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства» (далі – проект Закону). Наведеним проектом Закону, зокрема, пропонується зобов’язати осіб, які досягли дванадцятирічного віку, подавати відцифровані відбитки пальців рук (проект змін до ч. 7 ст.7 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»). Хоча із змісту проекту Закону не зовсім зрозуміло, кому та у який строк мають бути подані відцифровані відбитки пальців рук. Але, введення вказаного обов’язку є суперечливим. На сьогодні діюче законодавство передбачає можливість відібрати відбитки пальців у малолітньої дитини (саме такою вважається дитина 14 років) в добровільному порядку чи у випадку оформлення документів, наприклад документу для виїзду за кордон. В свою чергу, введення певного обов’язку вчинити дію зумовлює наявність відповідальності за її невчинення. А в цьому можуть виникнути складнощі у відношенні саме малолітньої дитини адже лише за вчинення деяких кримінальних злочинів відповідальність настає з 14 років. Яким чином законодавці планують реалізовувати примус щодо подання біометричних даних у відношенні малолітньої дитини (з 12 до 14 років) наразі незрозуміло. Однією з важливих складових успішного захисту інтересів клієнтів є юридична кваліфікація правовідносин. Адвокати Dynasty Law & Investment мають широкий досвід як супроводу справ в судах України усіх ланок, так і у юридичному супроводі бізнес процесів - від переговорів до реалізації проекту та готові стати на захист клієнта на будь-якому етапі.

Автор: Олександр Брагін, адвокат Dynasty Law & Investment

Триваюча війна в Україні спонукає до впорядкування регулювання багатьох сфер життя та запровадження заходів контролю з урахуванням реалій сьогодення. Не стала виключенням і діяльність держави щодо збору, обробки та використання біометричних даних громадян України, осіб без громадянства і іноземців, які тимчасово перебувають на території України.

З цією метою в жовтні 2022 року до Верховної Ради був поданий проект Закону України «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань ідентифікації та верифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства» (далі – проект Закону). Наведеним проектом Закону, зокрема, пропонується зобов’язати осіб, які досягли дванадцятирічного віку, подавати відцифровані відбитки пальців рук (проект змін до ч. 7 ст.7 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»). Хоча із змісту проекту Закону не зовсім зрозуміло, кому та у який строк мають бути подані відцифровані відбитки пальців рук.

Але, введення вказаного обов’язку є суперечливим. На сьогодні діюче законодавство передбачає можливість відібрати відбитки пальців у малолітньої дитини (саме такою вважається дитина 14 років) в добровільному порядку чи у випадку оформлення документів, наприклад документу для виїзду за кордон.

В свою чергу, введення певного обов’язку вчинити дію зумовлює наявність відповідальності за її невчинення. А в цьому можуть виникнути складнощі у відношенні саме малолітньої дитини адже лише за вчинення деяких кримінальних злочинів відповідальність настає з 14 років. Яким чином законодавці планують реалізовувати примус щодо подання біометричних даних у відношенні малолітньої дитини (з 12 до 14 років) наразі незрозуміло.

Однією з важливих складових успішного захисту інтересів клієнтів є юридична кваліфікація правовідносин. Адвокати Dynasty Law & Investment мають широкий досвід як супроводу справ в судах України усіх ланок, так і у юридичному супроводі бізнес процесів – від переговорів до реалізації проекту та готові стати на захист клієнта на будь-якому етапі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: