fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Десять родин з чотирьох громад Чернігівщини до кінця 2023 року забезпечать модульними будинками

24/ 03/ 2025
  Авторки: Віра Вархол, Олександра Мілашевська, Суспільне Чернігів https://www.youtube.com/watch?v=aD5ZtvZAZJ0&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fsuspilne.media%2F Десять родин з Старобілоуської, Киїнської, Іванівської та Ічнянської громад до кінця 2023 року забезпечать модульними будинками. Їх звели для людей, які втратили житло під час російського вторгнення в рамках проєкту під назвою Знову вдома від благодійного фонду Peli can live. Про це Суспільному розповіла співзасновниця фонду Яна Боброва. Проєкт профінансували за рахунок гранту від Сіті Україна, і це коштувало 300 тисяч доларів. В першу чергу, ми хотіли допомогти тим людям, які втратили будинки на своїй землі і повернути людей додому. Вони повністю укомплектовані. Для нас головне, щоб родина не мала ніяких потреб, — каже Яна Боброва. Яна Боброва. ФОТО: Суспільне Чернігів   Михайло Гайдук показує свій будинок у селі Лукашівка, зруйнований під час боїв у лютому 2022-го. Зруйнований будинок Михайла Гайдука. ФОТО: Суспільне Чернігів   Чоловік разом зі своєю родиною на той момент перебували у погребі поряд. Під час окупації села виходити з нього забороняли російські військові. Під час окупації, ракета касетна попала в будівлю. Чудом залишились в живих. Вийти назовні не можна було. Свистіло, летіло над головами. Сказали не виходити нікуди, а якщо хочете — то працює снайпер. В погребі два градуси було. На картоплі сиділи. Уявляєте. Картопля, буряки, що на зиму заготовлювали, оце все було у погребі і ми на цьому сиділи, — розповів Михайло Гайдук. Михайло Гайдук. ФОТО: Суспільне Чернігів   Як розповідає подружжя Гайдуків, російські військові забрали в них гроші, коштовності і телефони, а також погрожували розстрілом. У нас у погребі було вісім людей, дві дочки, два зяті і троє внучат, які криком кричали: Не вбивайте нас! Вони перераховували нас кожного дня, по три рази на день рахували. А як порахували так, сказали, ходіть тільки тут у дворі, бо ми будемо вас чи що розстрілювати, — каже Галина Гайдук. Галина Гайдук. ФОТО: Суспільне Чернігів   У погребі родина провела місяць, а коли українські військові звільнили село — змогли виїхати. Майже два роки вони жили у різних місцях, а 18 грудня, вперше, отримали ключі від нового будинку. Його звели на їхній ділянці. Після того пережитого страху, що ми пережили, прийшли сьогодні в цей будинок, так ви знаєте, як в казку. Будемо і засівати, і засаджувати, ми тут родились і наше місце тут, — розповідає Михайло. Кімната всередині модульного будинку. ФОТО: Суспільне Чернігів   Всі будинки оснащені твердопаливними котлами, які опалюються дровами. За словами Яни Бобрової, девять сімей зможуть переїхати у нові домівки до 25 грудня, ще одна — до кінця 2023 року.

Авторки: , , Суспільне Чернігів

Десять родин з Старобілоуської, Киїнської, Іванівської та Ічнянської громад до кінця 2023 року забезпечать модульними будинками. Їх звели для людей, які втратили житло під час російського вторгнення в рамках проєкту під назвою “Знову вдома” від благодійного фонду Peli can live. Про це Суспільному розповіла співзасновниця фонду Яна Боброва. Проєкт профінансували за рахунок гранту від “Сіті Україна”, і це коштувало 300 тисяч доларів.

“В першу чергу, ми хотіли допомогти тим людям, які втратили будинки на своїй землі і повернути людей додому. Вони повністю укомплектовані. Для нас головне, щоб родина не мала ніяких потреб”, — каже Яна Боброва.

Десять родин з чотирьох громад Чернігівщини до кінця 2023 року забезпечать модульними будинками
Яна Боброва. ФОТО: Суспільне Чернігів

 

Михайло Гайдук показує свій будинок у селі Лукашівка, зруйнований під час боїв у лютому 2022-го.

Десять родин з чотирьох громад Чернігівщини до кінця 2023 року забезпечать модульними будинками
Зруйнований будинок Михайла Гайдука. ФОТО: Суспільне Чернігів

 

Чоловік разом зі своєю родиною на той момент перебували у погребі поряд. Під час окупації села виходити з нього забороняли російські військові.

“Під час окупації, ракета касетна попала в будівлю. Чудом залишились в живих. Вийти назовні не можна було. Свистіло, летіло над головами. Сказали не виходити нікуди, а якщо хочете — то працює снайпер. В погребі два градуси було. На картоплі сиділи. Уявляєте. Картопля, буряки, що на зиму заготовлювали, оце все було у погребі і ми на цьому сиділи”, — розповів Михайло Гайдук.

Десять родин з чотирьох громад Чернігівщини до кінця 2023 року забезпечать модульними будинками
Михайло Гайдук. ФОТО: Суспільне Чернігів

 

Як розповідає подружжя Гайдуків, російські військові забрали в них гроші, коштовності і телефони, а також погрожували розстрілом.

“У нас у погребі було вісім людей, дві дочки, два зяті і троє внучат, які криком кричали: “Не вбивайте нас!” Вони перераховували нас кожного дня, по три рази на день рахували. А як порахували так, сказали, ходіть тільки тут у дворі, бо ми будемо вас чи що розстрілювати”, — каже Галина Гайдук.

Десять родин з чотирьох громад Чернігівщини до кінця 2023 року забезпечать модульними будинками
Галина Гайдук. ФОТО: Суспільне Чернігів

 

У погребі родина провела місяць, а коли українські військові звільнили село — змогли виїхати. Майже два роки вони жили у різних місцях, а 18 грудня, вперше, отримали ключі від нового будинку. Його звели на їхній ділянці.

“Після того пережитого страху, що ми пережили, прийшли сьогодні в цей будинок, так ви знаєте, як в казку. Будемо і засівати, і засаджувати, ми тут родились і наше місце тут”, — розповідає Михайло.

Десять родин з чотирьох громад Чернігівщини до кінця 2023 року забезпечать модульними будинками
Кімната всередині модульного будинку. ФОТО: Суспільне Чернігів

 

Всі будинки оснащені твердопаливними котлами, які опалюються дровами. За словами Яни Бобрової, дев’ять сімей зможуть переїхати у нові домівки до 25 грудня, ще одна — до кінця 2023 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: