fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Держлікслужба буде здійснювати перевірки у 2018 році

26/ 02/ 2018
  Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками ( далі – «Держлікслужба») буде проводити планові перевірки із здійснення державного нагляду (контролю) у 2018 році згідно з постановою уряду від 18 грудня 2017 р. № 1104. Відповідно до внесених змін до статті 2 Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» № 1728-VIII від 03 листопада 2016 року ( далі – «Закон № 1728-VIII») мораторій на проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності продовжено до 31 грудня 2018 року. Нагадаємо, що державний нагляд (контроль) полягає в діяльності уповноважених органів з виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства субєктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища. Нагляд складається з планових та позапланових заходів у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом. Проте порівняно нещодавно Кабінет Міністрів України затвердив перелік органів, на які не поширюється дія мораторію. Відповідна постанова набуде чинності з дня її офіційного опублікування, яке планується найближчим часом. Поки що з її текстом можна ознайомитись на веб-порталі уряду. Згідно з вказаним переліком органів разом з Держлікслужбою перевірки будуть проводити також Держпраці, Держпродспоживслужба, Державна фіскальна служба та інші органи з державного нагляду (контролю). Річний план здійснення заходів Держлікслужбою вже затверджений наказом від 29 листопада 2017 року та передбачає перевірку додержання ліцензійних умов, додержання вимог законодавства щодо якості лікарських засобів, визначає суб’єктів господарювання, початок та строки проведення заходів щодо кожного з них. Цей план, як і інші плани органів державного нагляду (контролю), повинен відповідати Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рікДержавної регуляторної служби України. Крім цього, суб’єкт господарювання може знайти інформацію щодо запланованих стосовно нього заходів, скориставшись формою пошуку в автоматизованій системі державного нагляду (контролю). Варто звернути додаткову увагу, що мораторій не стосується позапланових заходів, а Закон № 1728-VIII у статті 4 також передбачає перелік випадків, у яких здійснюється державний нагляд (контроль), як наприклад, за рішення суду, у разі настання події, що має значний негативний вплив, та інші.

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками ( далі – «Держлікслужба») буде проводити планові перевірки із здійснення державного нагляду (контролю) у 2018 році згідно з постановою уряду від 18 грудня 2017 р. № 1104.

Відповідно до внесених змін до статті 2 Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» № 1728-VIII від 03 листопада 2016 року ( далі – «Закон № 1728-VIII») мораторій на проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності продовжено до 31 грудня 2018 року.

Нагадаємо, що державний нагляд (контроль) полягає в діяльності уповноважених органів з виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб’єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища. Нагляд складається з планових та позапланових заходів у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.

Проте порівняно нещодавно Кабінет Міністрів України затвердив перелік органів, на які не поширюється дія мораторію. Відповідна постанова набуде чинності з дня її офіційного опублікування, яке планується найближчим часом. Поки що з її текстом можна ознайомитись на веб-порталі уряду.

Згідно з вказаним переліком органів разом з Держлікслужбою перевірки будуть проводити також Держпраці, Держпродспоживслужба, Державна фіскальна служба та інші органи з державного нагляду (контролю).

Річний план здійснення заходів Держлікслужбою вже затверджений наказом від 29 листопада 2017 року та передбачає перевірку додержання ліцензійних умов, додержання вимог законодавства щодо якості лікарських засобів, визначає суб’єктів господарювання, початок та строки проведення заходів щодо кожного з них. Цей план, як і інші плани органів державного нагляду (контролю), повинен відповідати Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рікДержавної регуляторної служби України.

Крім цього, суб’єкт господарювання може знайти інформацію щодо запланованих стосовно нього заходів, скориставшись формою пошуку в автоматизованій системі державного нагляду (контролю).

Варто звернути додаткову увагу, що мораторій не стосується позапланових заходів, а Закон № 1728-VIII у статті 4 також передбачає перелік випадків, у яких здійснюється державний нагляд (контроль), як наприклад, за рішення суду, у разі настання події, що має значний негативний вплив, та інші.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: