fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Буде розроблено порядок відбору спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі лікарських засобів та медичних виробів

29/ 03/ 2018
  Постанова Кабінету Міністрів України від 21 березня 2018 року №206 (далі – «постанова № 206») вносить зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 року № 622 «Деякі питання здійснення публічних закупівель лікарських засобів та медичних виробів із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі», якою, серед іншого, визначено критерії відбору спеціалізованих організацій. Положення постанови № 206 не змінюють критерії, а лише направлені на уточнення механізму відбору спеціалізованих організацій, що здійснюють закупівлі. Зокрема відповідно до попередньої редакції абзацу дев’ятого підпункту 1 пункту 1 таке рішення затверджувалось Міністерством охорони здоров’я. Тепер рішення щодо відбору спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі, приймається та затверджується у визначеному Міністерством охорони здоров’я порядку. Оскільки на сьогоднішній день такий порядок відсутній, можна зробити висновок, що на виконання внесених змін МОЗ України потрібно розробити відповідний порядок відбору спеціалізованих організацій, що здійснюють закупівлю. Крім того, постановою № 206 встановлюється додаткова вимога до державних підприємств МОЗ України, які супроводжують товар на території України на підставі відповідних договорів, а саме такі підприємства повинні мати необхідні виробничі потужності. Слід зазначити, що вказані зміни не вирішують питання щодо можливості допущення приватних логістичних компаній з належним технічним забезпеченням для надання таких послуг, що вже тривалий час обговорюється в експертних колах. Також приводиться у відповідність із законодавством термінологія постанови: «вироби медичного призначення» замінено на «медичні вироби». Сама постанова № 206 ще не набрала чинності, але з її змістом можна ознайомитись на порталі уряду за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-vnesen-1. Щоб не допустити плутанини, варто зазначити, що два роки тому постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 року № 559 було внесено зміни теж до того самого пункту 1 постанови від 22 липня 2015 року № 622, а саме було виключено ціну товару з критеріїв відбору спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі лікарських засобів та медичних виробів.

Постанова Кабінету Міністрів України від 21 березня 2018 року №206 (далі – «постанова № 206») вносить зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 року № 622 «Деякі питання здійснення публічних закупівель лікарських засобів та медичних виробів із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі», якою, серед іншого, визначено критерії відбору спеціалізованих організацій.

Положення постанови № 206 не змінюють критерії, а лише направлені на уточнення механізму відбору спеціалізованих організацій, що здійснюють закупівлі.

Зокрема відповідно до попередньої редакції абзацу дев’ятого підпункту 1 пункту 1 таке рішення затверджувалось Міністерством охорони здоров’я. Тепер рішення щодо відбору спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі, приймається та затверджується у визначеному Міністерством охорони здоров’я порядку. Оскільки на сьогоднішній день такий порядок відсутній, можна зробити висновок, що на виконання внесених змін МОЗ України потрібно розробити відповідний порядок відбору спеціалізованих організацій, що здійснюють закупівлю.

Крім того, постановою № 206 встановлюється додаткова вимога до державних підприємств МОЗ України, які супроводжують товар на території України на підставі відповідних договорів, а саме такі підприємства повинні мати необхідні виробничі потужності. Слід зазначити, що вказані зміни не вирішують питання щодо можливості допущення приватних логістичних компаній з належним технічним забезпеченням для надання таких послуг, що вже тривалий час обговорюється в експертних колах.

Також приводиться у відповідність із законодавством термінологія постанови: «вироби медичного призначення» замінено на «медичні вироби».

Сама постанова № 206 ще не набрала чинності, але з її змістом можна ознайомитись на порталі уряду за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-vnesen-1.

Щоб не допустити плутанини, варто зазначити, що два роки тому постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 року № 559 було внесено зміни теж до того самого пункту 1 постанови від 22 липня 2015 року № 622, а саме було виключено ціну товару з критеріїв відбору спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі лікарських засобів та медичних виробів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: