fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнесу потрібні адекватні терміни для надання пропозицій щодо питання відходів

23/ 06/ 2021
  Європейська Бізнес Асоціація завжди підтримувала необхідність впровадження в Україні європейської моделі поводження з відходами. Вона передбачає запровадження ієрархії управління відходами, створення організацій розширеної відповідальності виробників (ОРВВ), регуляторні рішення щодо управління побутовими і промисловими відходами, фінансові стимули бізнесу у разі застосування відновлених відходів замість первинної сировини. Саме тому, компанії-члени Асоціації приділяють особливу увагу прийняттю рамкового проєкту Закону 2207-1-д «Про управління відходами», який має створити правильний та надійний фундамент для сфери. Сам законопроєкт був прийнятий у першому читанні майже рік тому. Наразі ж відбувається активна підготовка доопрацьованого тексту до прийняття у другому читанні. Спільнота неодноразово надавала свої пропозиції до проєкту Закону №2207-1-д та підкреслювала важливість надання змоги бізнесу якомога раніше ознайомитись з оновленою версією законопроєкту, аби разом створити дійсно якісний документ у відповідності до кращих європейських практик. Проте, станом на 23 червня оновлена версія рамкового законопроєкту до другого читання все ще не опублікована. Натомість, з соціальних мереж народних депутатів бізнесу стало відомо про плани законотворців прийняти оновлену версію проєкту Закону проєкту Закону 2207-1-д в другом читанні та в цілому вже до кінця літньої сесії, а саме до 16 липня. Безумовно, Асоціація розуміє та підтримує бажання представників влади якомога швидше покращити ситуацію з управлінням відходів в Україні. У той же час, недопустимою є ситуація поспішного прийняття рішень, особливо, коли йде мова про фундаментальні зміни. Адже, складається враження, що можновладцям є що приховувати, проте, сподіваємось, це не так. Тому, Європейська Бізнес Асоціація звертається до Верховної Ради України з проханням якомога швидше надати громадськості можливість ознайомитись з оновленою версією рамкового законопроєкту про управління відходів та розглянути його в пленарній залі Парламенту на початку наступної сесії. За такого сценарію у бізнесу буде можливість якісно проаналізувати оновлену версію законопроєкту та запропонувати конструктивні рішення. Адже питання відходів в країні потребує комплексного вирішення, аби все ж нормально запустити цей процес. Нагадаємо: ОРВВ мають відповідати за створення систем роздільного збирання та перероблення відходів за найвищими стандартами ЄС в різних сферах, до прикладу, відходи упаковки, побутові відходи, відходи батарейок та акумуляторів, електронного та електричного обладнання, тощо. А впровадження послідовної державної політики у сфері використання вторинної сировини, зокрема від металургії та енергетики, сприятиме поступовому запобіганню накопиченню відходів, розвитку циркулярної економіки та як наслідок, залученню інвестицій у галузь переробки відходів.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Європейська Бізнес Асоціація завжди підтримувала необхідність впровадження в Україні європейської моделі поводження з відходами. Вона передбачає запровадження ієрархії управління відходами, створення організацій розширеної відповідальності виробників (ОРВВ), регуляторні рішення щодо управління побутовими і промисловими відходами, фінансові стимули бізнесу у разі застосування відновлених відходів замість первинної сировини.

Саме тому, компанії-члени Асоціації приділяють особливу увагу прийняттю рамкового проєкту Закону 2207-1-д «Про управління відходами», який має створити правильний та надійний фундамент для сфери. Сам законопроєкт був прийнятий у першому читанні майже рік тому. Наразі ж відбувається активна підготовка доопрацьованого тексту до прийняття у другому читанні.

Спільнота неодноразово надавала свої пропозиції до проєкту Закону №2207-1-д та підкреслювала важливість надання змоги бізнесу якомога раніше ознайомитись з оновленою версією законопроєкту, аби разом створити дійсно якісний документ у відповідності до кращих європейських практик.

Проте, станом на 23 червня оновлена версія рамкового законопроєкту до другого читання все ще не опублікована. Натомість, з соціальних мереж народних депутатів бізнесу стало відомо про плани законотворців прийняти оновлену версію проєкту Закону проєкту Закону 2207-1-д в другом читанні та в цілому вже до кінця літньої сесії, а саме до 16 липня.

Безумовно, Асоціація розуміє та підтримує бажання представників влади якомога швидше покращити ситуацію з управлінням відходів в Україні. У той же час, недопустимою є ситуація поспішного прийняття рішень, особливо, коли йде мова про фундаментальні зміни. Адже, складається враження, що можновладцям є що приховувати, проте, сподіваємось, це не так.

Тому, Європейська Бізнес Асоціація звертається до Верховної Ради України з проханням якомога швидше надати громадськості можливість ознайомитись з оновленою версією рамкового законопроєкту про управління відходів та розглянути його в пленарній залі Парламенту на початку наступної сесії. За такого сценарію у бізнесу буде можливість якісно проаналізувати оновлену версію законопроєкту та запропонувати конструктивні рішення. Адже питання відходів в країні потребує комплексного вирішення, аби все ж нормально запустити цей процес.

Нагадаємо:

ОРВВ мають відповідати за створення систем роздільного збирання та перероблення відходів за найвищими стандартами ЄС в різних сферах, до прикладу, відходи упаковки, побутові відходи, відходи батарейок та акумуляторів, електронного та електричного обладнання, тощо. А впровадження послідовної державної політики у сфері використання вторинної сировини, зокрема від металургії та енергетики, сприятиме поступовому запобіганню накопиченню відходів, розвитку циркулярної економіки та як наслідок, залученню інвестицій у галузь переробки відходів.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: