fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес зустрівся з представниками Одеської митниці

27/ 05/ 2022
  26 травня 2022 року бізнес-спільнота Європейської Бізнес Асоціації зустрілась з керівництвом Одеської митниці в онлайн-форматі. На початку зустрічі представники митниці звітували про вирішенні питання. А саме, щодо відкриття зони митного контролю на підприємстві членської компанії ЕВА. Також провели екскурс останніми новелами митного законодавства, серед них: роз’яснення Мінекономіки до ПКМУ №426 “Про застосування заборони ввезення товарів з рф” та тонкощі застосування ПКМУ №1147 “Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з рф”. Також зазначили про Закони України, як наберуть чинності вже з 27 травня 2022 року, якими, зокрема, вносяться зміни до Закону України “Про пестициди і агрохімікати” і визначається перелік добрив, на які не потрібна державна реєстрація. Крім того повідомили, що фітосанітарний сертифікат вже погоджується в електронному вигляді. Також рекомендували звернути увагу на Прикінцеві положення МКУ щодо ввезення транспортних засобів на територію України. Своєю чергою бізнес говорив про доцільність відкриття реєстру бази експорту з метою доступу до даних статистичної вартості, адже користуватися цим реєстром планують митні брокери, інспектори та представники ЗЕД як резиденти України. Тут Олександр Лазарєв, Голова Координаційної Ради Асоціації в Одесі, співголова Митного комітету ЕВА, підтримав актуальність вирішення даної проблеми у зв’язку підняттям митної вартості на олійні та зернові культури та наголосив, що наразі ЕВА бере участь у робочих групах з відновлення України і нам усім потрібно готуватися до того, що після завершення війни, швидше за все, ми приймемо Митний кодекс ЄС, який більше орієнтований не на фіскальну службу, а на функцію безпеки кордонів, адже в існуючих умовах її потрібно значно посилювати. Також компанії проінформували керівництво Одеської митниці, що періодично серйозно перевищуються терміни завершення оформлення декларацій типу “ЕА” після перетину кордону. Тож відомство взяло на контроль цю проблему з метою вирішення перешкод в роботі митного посту “Одеса-порт” та його посадових осіб, відповідальних за здійснення форм митного контролю. Дякуємо Одеській митниці за те, що вона разом із бізнесом готова шукати шляхи вирішення проблемних питань у складних умовах війни! Разом до перемоги! Довідково: з боку Одеської митниці Держмитслужби у зустрічі взяли участь в.о. начальника Одеської митниці Віталій Заколодяжний та керівники структурних підрозділів.

26 травня 2022 року бізнес-спільнота Європейської Бізнес Асоціації зустрілась з керівництвом Одеської митниці в онлайн-форматі.

На початку зустрічі представники митниці звітували про вирішенні питання. А саме, щодо відкриття зони митного контролю на підприємстві членської компанії ЕВА. Також провели екскурс останніми новелами митного законодавства, серед них: роз’яснення Мінекономіки до ПКМУ №426 “Про застосування заборони ввезення товарів з рф” та тонкощі застосування ПКМУ №1147 “Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з рф”. Також зазначили про Закони України, як наберуть чинності вже з 27 травня 2022 року, якими, зокрема, вносяться зміни до Закону України “Про пестициди і агрохімікати” і визначається перелік добрив, на які не потрібна державна реєстрація. Крім того повідомили, що фітосанітарний сертифікат вже погоджується в електронному вигляді. Також рекомендували звернути увагу на Прикінцеві положення МКУ щодо ввезення транспортних засобів на територію України.

Своєю чергою бізнес говорив про доцільність відкриття реєстру бази експорту з метою доступу до даних статистичної вартості, адже користуватися цим реєстром планують митні брокери, інспектори та представники ЗЕД як резиденти України. Тут Олександр Лазарєв, Голова Координаційної Ради Асоціації в Одесі, співголова Митного комітету ЕВА, підтримав актуальність вирішення даної проблеми у зв’язку підняттям митної вартості на олійні та зернові культури та наголосив, що наразі ЕВА бере участь у робочих групах з відновлення України і нам усім потрібно готуватися до того, що після завершення війни, швидше за все, ми приймемо Митний кодекс ЄС, який більше орієнтований не на фіскальну службу, а на функцію безпеки кордонів, адже в існуючих умовах її потрібно значно посилювати. Також компанії проінформували керівництво Одеської митниці, що періодично серйозно перевищуються терміни завершення оформлення декларацій типу “ЕА” після перетину кордону. Тож відомство взяло на контроль цю проблему з метою вирішення перешкод в роботі митного посту “Одеса-порт” та його посадових осіб, відповідальних за здійснення форм митного контролю.

Дякуємо Одеській митниці за те, що вона разом із бізнесом готова шукати шляхи вирішення проблемних питань у складних умовах війни! Разом до перемоги!

Довідково: з боку Одеської митниці Держмитслужби у зустрічі взяли участь в.о. начальника Одеської митниці Віталій Заколодяжний та керівники структурних підрозділів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: