fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес зустрівся з Головою Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури України

09/ 05/ 2024
  Вчора Комітет з питань відновлення України Європейської Бізнес Асоціації зустрівся з Мустафою Найємом, Головою Агентства відновлення. Говорили про відбудову України – ключові виклики, зокрема фінансування, а також участь українського та міжнародного бізнесу у відновленні країни.   Пан Найєм підтвердив, що бюджету, який наразі має Україна, ледве вистачає на нагальні потреби – заробітну плату, належне утримання критичної інфраструктури. Наголосив, що команда працює над залученням коштів від міжнародних партнерів і донорів. Ймовірно, буде два основних види фінансування – кредити та експортне фінансування. Експортне фінансування передбачає, що країна підтримує власних виробників, тому важливо вже зараз знаходити глобальних партнерів для відновлення.    Порада бізнесам зараз? Бізнесам, чиновникам і громадянському суспільству раджу наполегливо вчитися – відповідає Мустафа. Якщо компанія займається будівництвом – відправляти працівників на навчання, аби вчитися проєктувати за міжнародними стандартами. Це допоможе і більш ефективно та якісно бути залученим до процесу відновлення України. Адже з іноземними коштами прийдуть іноземні компанії, які захочуть працювати з амбітними проєктами відновлення в післявоєїнній Україні.     Голова Агентства відновлення зазначив, що не бачить наразі великої жаги українського бізнесу працювати з державою. Команда Агентства вже спромоглася досягти змін і запропонувати ринку соціального будівництва нові умови співпраці, збільшивши кількість тендерних пропозицій вдвічі. Попереду ще багато роботи, зауважує Мустафа Найєм, і це має бути спільною роботою держави, бізнесу, місцевих громад.    Що стосується міжнародних компаній, вони остерігаються ризиків, повязаних з війною, а також неспроможністю судової системи. Держава має виконувати свою домашню роботу, впевнений Найєм, та працювати з тими ризиками, які їй під силу. Бізнес, в свою чергу, має демонструвати своїм прикладом, що в Україні можна ефективно та прибутково працювати. Чи мають бути сфери, в яких працівники захищені від мобілізації? Відповідає впевненно, що так.   Як бізнесам долучатись, де шукати проєкти з відновлення України? Дві платформи, які мають стати збереженими закладками в браузері – @DREAM і @Prozorro. В коментарях залишаємо сторінку з вичерпною інформацією про роботу з проєктами Агентства відновлення, які також містять посилання на ці дві платформи.   Щиро дякуємо Мустафі Найєму за зустріч. Віримо, що попереду більше таких зустрічей, а також ефективна взаємодія всього суспільства заради відновлення України.

Вчора Комітет з питань відновлення України Європейської Бізнес Асоціації зустрівся з Мустафою Найємом, Головою Агентства відновлення. Говорили про відбудову України – ключові виклики, зокрема фінансування, а також участь українського та міжнародного бізнесу у відновленні країни.

 

Пан Найєм підтвердив, що бюджету, який наразі має Україна, ледве вистачає на нагальні потреби – заробітну плату, належне утримання критичної інфраструктури. Наголосив, що команда працює над залученням коштів від міжнародних партнерів і донорів. Ймовірно, буде два основних види фінансування – кредити та експортне фінансування. Експортне фінансування передбачає, що країна підтримує власних виробників, тому важливо вже зараз знаходити глобальних партнерів для відновлення. 

 

Порада бізнесам зараз? “Бізнесам, чиновникам і громадянському суспільству раджу наполегливо вчитися” – відповідає Мустафа. Якщо компанія займається будівництвом – відправляти працівників на навчання, аби вчитися проєктувати за міжнародними стандартами. Це допоможе і більш ефективно та якісно бути залученим до процесу відновлення України. Адже з іноземними коштами прийдуть іноземні компанії, які захочуть працювати з амбітними проєктами відновлення в післявоєїнній Україні.  

 

Голова Агентства відновлення зазначив, що не бачить наразі великої жаги українського бізнесу працювати з державою. Команда Агентства вже спромоглася досягти змін і запропонувати ринку соціального будівництва нові умови співпраці, збільшивши кількість тендерних пропозицій вдвічі. Попереду ще багато роботи, зауважує Мустафа Найєм, і це має бути спільною роботою держави, бізнесу, місцевих громад. 

 

Що стосується міжнародних компаній, вони остерігаються ризиків, пов’язаних з війною, а також неспроможністю судової системи. Держава має виконувати свою домашню роботу, впевнений Найєм, та працювати з тими ризиками, які їй під силу. Бізнес, в свою чергу, має демонструвати своїм прикладом, що в Україні можна ефективно та прибутково працювати. Чи мають бути сфери, в яких працівники захищені від мобілізації? Відповідає впевненно, що так.

 

Як бізнесам долучатись, де шукати проєкти з відновлення України? Дві платформи, які мають стати збереженими закладками в браузері – @DREAM і @Prozorro. В коментарях залишаємо сторінку з вичерпною інформацією про роботу з проєктами Агентства відновлення, які також містять посилання на ці дві платформи.

 

Щиро дякуємо Мустафі Найєму за зустріч. Віримо, що попереду більше таких зустрічей, а також ефективна взаємодія всього суспільства заради відновлення України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: