fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес закликає забезпечити своєчасність та прозорість закупівель лікарських засобів

22/ 07/ 2020
  Європейська Бізнес Асоціація вітає підписання документів МОЗ України, що розблокувало 15 липня 2020 року деякі публічні закупівлі лікарських засобів. Проте, на жаль, це стосується лише частини закупівель ліків, що проводить ДП «Медичні закупівлі України». За інформацією як ДП «Медичні закупівлі України», так і потенційних постачальників ліків від  фармацевтичних компаній, терміни проведення закупівель за низкою програм досі невизначені. На жаль, перспективи своєчасного постачання значних обсягів ліків за різними терапевтичними областями залишаються поки невідомими. Водночас, невизначеною залишається і ситуація із тими програмами закупівель, що мають здійснюватися через спеціалізовані міжнародні організації. Початок закупівель ліків за цими програмами чекають пацієнти України, для яких ці ліки – продовження життя. Проте, на сьогодні вони не мають гарантії отримання вкрай необхідних їм ліків за об’єктивних обставин: закупівлі ще не розпочаті. На жаль, в ЗМІ, а також від деяких народних депутатів вже були сумні повідомлення про випадки смертей хворих або погіршення стану здоров’я пацієнтів через відсутність ліків. Маємо пам’ятати, що за кожним втраченим шансом на своєчасне і належне лікування стоїть життя людини. Тож ситуацію із гальмуванням закупівель потрібно негайно виправити. Крім того, професійна фармацевтична бізнес-спільнота звертає увагу на непрозорість, а тому – відсутність впевненості у коректному процесі формування номенклатури лікарських засобів для закупівель за кошти державного бюджету. Потрібно налагодити процес та зняти ризики щодо формування номенклатури – цього разу вже на 2021 рік. Зокрема, в контексті формування номенклатури-2021, Асоціація в червні цього року звернулась до МОЗ України. Звернення стосувалось необхідності оприлюднення всіх етапів процесу та його результатів, обов’язкового залучення до процесу професіоналів сфери за відповідними терапевтичними областями та пацієнтських спільнот, унеможливлення відсутності у складі Постійної робочої групи МОЗ України фахівців відповідної спеціалізації. Також, громадськість повинна мати однозначне розуміння щодо усієї організації процесу, його етапів та строків, які мали б бути чітко регламентовані. Варто зауважити, що Асоціація вітає також звернення Комітету ВР України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування до МОЗ України, що також підтримує необхідність опрацювання МОЗ України питань, пов’язаних з номенклатурою і вжиття заходів для їх врегулювання. Водночас, Європейська Бізнес Асоціація закликає Кабінет Міністрів України та Міністерство охорони здоров’я України сприяти відсутності гальмування процесу публічних закупівель за усіма визначеними програмами. Так, процес має бути налагоджений, а закупівлі необхідних ліків – відбутись якнайшвидше.  Тож бізнес просить приділити ретельну увагу прозорості та фаховості при формуванні номенклатур лікарських засобів на 2021 рік.

Європейська Бізнес Асоціація вітає підписання документів МОЗ України, що розблокувало 15 липня 2020 року деякі публічні закупівлі лікарських засобів. Проте, на жаль, це стосується лише частини закупівель ліків, що проводить ДП «Медичні закупівлі України».

За інформацією як ДП «Медичні закупівлі України», так і потенційних постачальників ліків від  фармацевтичних компаній, терміни проведення закупівель за низкою програм досі невизначені. На жаль, перспективи своєчасного постачання значних обсягів ліків за різними терапевтичними областями залишаються поки невідомими.

Водночас, невизначеною залишається і ситуація із тими програмами закупівель, що мають здійснюватися через спеціалізовані міжнародні організації. Початок закупівель ліків за цими програмами чекають пацієнти України, для яких ці ліки – продовження життя. Проте, на сьогодні вони не мають гарантії отримання вкрай необхідних їм ліків за об’єктивних обставин: закупівлі ще не розпочаті.

На жаль, в ЗМІ, а також від деяких народних депутатів вже були сумні повідомлення про випадки смертей хворих або погіршення стану здоров’я пацієнтів через відсутність ліків. Маємо пам’ятати, що за кожним втраченим шансом на своєчасне і належне лікування стоїть життя людини. Тож ситуацію із гальмуванням закупівель потрібно негайно виправити.

Крім того, професійна фармацевтична бізнес-спільнота звертає увагу на непрозорість, а тому – відсутність впевненості у коректному процесі формування номенклатури лікарських засобів для закупівель за кошти державного бюджету. Потрібно налагодити процес та зняти ризики щодо формування номенклатури – цього разу вже на 2021 рік.

Зокрема, в контексті формування номенклатури-2021, Асоціація в червні цього року звернулась до МОЗ України. Звернення стосувалось необхідності оприлюднення всіх етапів процесу та його результатів, обов’язкового залучення до процесу професіоналів сфери за відповідними терапевтичними областями та пацієнтських спільнот, унеможливлення відсутності у складі Постійної робочої групи МОЗ України фахівців відповідної спеціалізації. Також, громадськість повинна мати однозначне розуміння щодо усієї організації процесу, його етапів та строків, які мали б бути чітко регламентовані.

Варто зауважити, що Асоціація вітає також звернення Комітету ВР України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування до МОЗ України, що також підтримує необхідність опрацювання МОЗ України питань, пов’язаних з номенклатурою і вжиття заходів для їх врегулювання.

Водночас, Європейська Бізнес Асоціація закликає Кабінет Міністрів України та Міністерство охорони здоров’я України сприяти відсутності гальмування процесу публічних закупівель за усіма визначеними програмами. Так, процес має бути налагоджений, а закупівлі необхідних ліків – відбутись якнайшвидше.  Тож бізнес просить приділити ретельну увагу прозорості та фаховості при формуванні номенклатур лікарських засобів на 2021 рік.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: