fbpx

Бізнес закликає народних депутатів підтримати законопроект №2289 та розблокувати доступ аграріям до інноваційних ЗЗР

04/ 11/ 2020
  Бізнес-спільнота, об’єднана Європейською Бізнес Асоціацією, Американською торговельною палатою в Україні, Спілкою українських підприємців та Українським клубом аграрного бізнесу, закликає народних депутатів підтримати законопроєкт №2289 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України» та розблокувати доступ аграріям до інноваційних засобів захисту рослин. Так, законопроєкт покликаний внести зміни до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» №86/95-ВР від 2 березня 1995 року в частині вилучення норми, відповідно до якої обов’язковою умовою завезення та застосування в Україні зразків незареєстрованих засобів захисту рослин, що використовуються для державних випробувань та наукових досліджень, є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються, яку  фактично  виконати  неможливо.  Варто  зазначити,  що  такої  норми не  існує  в  законодавстві Європейського Союзу та розвинутих країн. Чинна норма з’явилася на початку 2016 року та призвела до того, що українські сільгоспвиробники отримують засоби захисту рослин на 4-5 років пізніше, аніж їхні колеги в інших країнах, або ж не отримують взагалі. В результаті, українські аграрії позбавлені інноваційних продуктів, які, за оцінками представників бізнесу, могли б підвищити врожайність сільгоспкультур та посилити рівень екологізації сільського господарства. Крім цього, держава зазнає і економічних втрат, адже, за даними експертної спільноти, аграрна галузь забезпечує 39% від загального обсягу експорту, 19% ВВП та 40% валютних надходжень, а загальні втрати рослинницької галузі оцінюються на рівні 108,3 млн доларів США або 2,9 млрд грн. 13  листопада  2019  року  за  результатами  обговорення  Законопроекту  на  засіданні  Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики було вирішено рекомендувати Парламенту прийняти законопроєкт за основу та в цілому. Крім цього, Комітет ВРУ з питань антикорупційної політики на засіданні 5 лютого 2020 року надав висновок, що законопроєкт відповідає вимогам антикорупційного законодавства. Бізнес-спільнота глибоко переконана, що ухвалення документу на найближчому пленарному засіданні ВРУ стане важливим та необхідним кроком, покликаним розблокувати наукові дослідження та державні випробування інноваційних ЗЗР, які залишаються заблокованими вже декілька років поспіль. Так, реалізація запропонованих змін надасть можливість українським аграріям отримувати інноваційні продукти нового покоління, тим самим підвищуючи конкурентоспроможність своєї сільгосппродукції.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Бізнес-спільнота, об’єднана Європейською Бізнес Асоціацією, Американською торговельною палатою в Україні, Спілкою українських підприємців та Українським клубом аграрного бізнесу, закликає народних депутатів підтримати законопроєкт №2289 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України» та розблокувати доступ аграріям до інноваційних засобів захисту рослин.

Так, законопроєкт покликаний внести зміни до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» №86/95-ВР від 2 березня 1995 року в частині вилучення норми, відповідно до якої обов’язковою умовою завезення та застосування в Україні зразків незареєстрованих засобів захисту рослин, що використовуються для державних випробувань та наукових досліджень, є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються, яку  фактично  виконати  неможливо.  Варто  зазначити,  що  такої  норми не  існує  в  законодавстві Європейського Союзу та розвинутих країн. Чинна норма з’явилася на початку 2016 року та призвела до того, що українські сільгоспвиробники отримують засоби захисту рослин на 4-5 років пізніше, аніж їхні колеги в інших країнах, або ж не отримують взагалі. В результаті, українські аграрії позбавлені інноваційних продуктів, які, за оцінками представників бізнесу, могли б підвищити врожайність сільгоспкультур та посилити рівень екологізації сільського господарства.

Крім цього, держава зазнає і економічних втрат, адже, за даними експертної спільноти, аграрна галузь забезпечує 39% від загального обсягу експорту, 19% ВВП та 40% валютних надходжень, а загальні втрати рослинницької галузі оцінюються на рівні 108,3 млн доларів США або 2,9 млрд грн. 13  листопада  2019  року  за  результатами  обговорення  Законопроекту  на  засіданні  Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики було вирішено рекомендувати Парламенту прийняти законопроєкт за основу та в цілому. Крім цього, Комітет ВРУ з питань антикорупційної політики на засіданні 5 лютого 2020 року надав висновок, що законопроєкт відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Бізнес-спільнота глибоко переконана, що ухвалення документу на найближчому пленарному засіданні ВРУ стане важливим та необхідним кроком, покликаним розблокувати наукові дослідження та державні випробування інноваційних ЗЗР, які залишаються заблокованими вже декілька років поспіль. Так, реалізація запропонованих змін надасть можливість українським аграріям отримувати інноваційні продукти нового покоління, тим самим підвищуючи конкурентоспроможність своєї сільгосппродукції.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: