fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес виступає проти ліцензування операцій зі зберігання та перевантаження небезпечних вантажів

06/ 12/ 2021
  Європейська Бізнес Асоціація не підтримує законопроєкт №1193-1, який передбачає ризик запровадження ліцензування операцій зі зберігання та перевантаження небезпечних вантажів. Уперше цей законопроєкт був зареєстрований у Верховній Раді ще у вересні 2019 року. Тоді Асоціація також виступила проти прийняття документу, оскільки деякі його положення у сфері перевезення небезпечних вантажів не узгоджувались з європейськими та міжнародними практиками, а також могли створити додаткове регуляторне навантаження на бізнес. У жовтні 2021 року на сайті Верховної Ради була опублікована оновлена доопрацьована версія цього законопроєкту, в якій, на жаль, переважна більшість зауважень бізнесу так і не була врахована. Основні коментарі експертів Асоціації полягають у тому, що цим проєктом Закону створюється підґрунтя для ліцензування операцій зі зберігання та перевантаження небезпечних вантажів, що суперечить принципу дерегуляції, а також одній із головних засад та умов європейської інтеграції України. Більше того, ліцензування таких видів діяльності не передбачене ні законодавством ЄС, ні іншими міжнародними нормами, на імплементацію яких повинен бути направлений цей законопроєкт. На думку бізнесу, даний документ суперечить іншим законам України, зокрема, Закону про дозвільну систему у сфері господарської діяльності і Закону про технічні регламенти та оцінку відповідності, а також містить ряд інших недоліків. Отже, Асоціація не може підтримати законопроєкт № 1193-1 в його поточній редакції та вважає, що його варто істотно доопрацювати із обов’язковим залученням до обговорення бізнес-спільноти. Сподіваємося, що народні депутати дослухаються до пропозицій бізнесу!   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Європейська Бізнес Асоціація не підтримує законопроєкт №1193-1, який передбачає ризик запровадження ліцензування операцій зі зберігання та перевантаження небезпечних вантажів.

Уперше цей законопроєкт був зареєстрований у Верховній Раді ще у вересні 2019 року. Тоді Асоціація також виступила проти прийняття документу, оскільки деякі його положення у сфері перевезення небезпечних вантажів не узгоджувались з європейськими та міжнародними практиками, а також могли створити додаткове регуляторне навантаження на бізнес.

У жовтні 2021 року на сайті Верховної Ради була опублікована оновлена доопрацьована версія цього законопроєкту, в якій, на жаль, переважна більшість зауважень бізнесу так і не була врахована.

Основні коментарі експертів Асоціації полягають у тому, що цим проєктом Закону створюється підґрунтя для ліцензування операцій зі зберігання та перевантаження небезпечних вантажів, що суперечить принципу дерегуляції, а також одній із головних засад та умов європейської інтеграції України. Більше того, ліцензування таких видів діяльності не передбачене ні законодавством ЄС, ні іншими міжнародними нормами, на імплементацію яких повинен бути направлений цей законопроєкт.

На думку бізнесу, даний документ суперечить іншим законам України, зокрема, Закону про дозвільну систему у сфері господарської діяльності і Закону про технічні регламенти та оцінку відповідності, а також містить ряд інших недоліків.

Отже, Асоціація не може підтримати законопроєкт № 1193-1 в його поточній редакції та вважає, що його варто істотно доопрацювати із обов’язковим залученням до обговорення бізнес-спільноти. Сподіваємося, що народні депутати дослухаються до пропозицій бізнесу!

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: