fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес вітає зниження ставки ПДВ на деякі види сільськогосподарської продукції

23/ 02/ 2021
  22 лютого Президент України підписав Закон щодо внесення змін до Податкового кодексу України, яким передбачається зниження ставки ПДВ до 14% на деякі види сільськогосподарської продукції. Так, документ передбачає зниження ставки ПДВ з 20% до 14% за операціями з постачання та ввезення на територію України деяких видів сільськогосподарської продукції. Йдеться про свиріпу, ріпак, соняшник, пшеницю та жито, ячмінь, кукурудзу, соєві боби та інші олійні культури, велику рогату худобу, молоко незбиране, тощо. Європейська Бізнес Асоціація цілком підтримує таке рішення у контексті зернових та олійних культур.  Адже при зниженні ставки ПДВ по операціях з реалізації зернових та олійних культур пропорційно знижується сума відшкодування з бюджету експортерам таких зернових та продуктів їх переробки. Тобто, в рази знижуються витрати бюджету та ризики втрат, пов’язаних із шахрайством з ПДВ та недоброчесними практиками мінімізації податкових зобов’язань. Отже, зниження ставки ПДВ на зернові та олійні культури сприятиме детінізації аграрного виробництва. Крім того, сприятиме залученню інвестицій у галузь та підвищення конкурентоспроможності вітчизняного сільського господарства. Водночас, під дію цього законопроекту не мало потрапити молоко незбиране. Так, експерти молочної комітету Асоціації прогнозують ситуацію, за якої навіть при зниженні ставки ПДВ до 14% на молоко-сировину, її відпускна ціна з урахуванням ПДВ для переробників молока залишиться незмінною. Тобто, фактично, відбудеться зростання ринкової вартості молоко-сировини, що, в свою чергу, сприятиме збільшенню вартості готової молочної продукції та може призвести до того, що українці будуть менше купувати якісної і корисної для здоров’я молочної продукції. Тож бізнес закликає Верховну Раду найближчим часом внести додаткові зміни до Податкового кодексу та все ж виключити молоко незбиране  з даного переліку, аби не отримати зворотній негативний ефект від якісного рішення.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

22 лютого Президент України підписав Закон щодо внесення змін до Податкового кодексу України, яким передбачається зниження ставки ПДВ до 14% на деякі види сільськогосподарської продукції.

Так, документ передбачає зниження ставки ПДВ з 20% до 14% за операціями з постачання та ввезення на територію України деяких видів сільськогосподарської продукції. Йдеться про свиріпу, ріпак, соняшник, пшеницю та жито, ячмінь, кукурудзу, соєві боби та інші олійні культури, велику рогату худобу, молоко незбиране, тощо.

Європейська Бізнес Асоціація цілком підтримує таке рішення у контексті зернових та олійних культур.  Адже при зниженні ставки ПДВ по операціях з реалізації зернових та олійних культур пропорційно знижується сума відшкодування з бюджету експортерам таких зернових та продуктів їх переробки. Тобто, в рази знижуються витрати бюджету та ризики втрат, пов’язаних із шахрайством з ПДВ та недоброчесними практиками мінімізації податкових зобов’язань. Отже, зниження ставки ПДВ на зернові та олійні культури сприятиме детінізації аграрного виробництва. Крім того, сприятиме залученню інвестицій у галузь та підвищення конкурентоспроможності вітчизняного сільського господарства.

Водночас, під дію цього законопроекту не мало потрапити молоко незбиране. Так, експерти молочної комітету Асоціації прогнозують ситуацію, за якої навіть при зниженні ставки ПДВ до 14% на молоко-сировину, її відпускна ціна з урахуванням ПДВ для переробників молока залишиться незмінною. Тобто, фактично, відбудеться зростання ринкової вартості молоко-сировини, що, в свою чергу, сприятиме збільшенню вартості готової молочної продукції та може призвести до того, що українці будуть менше купувати якісної і корисної для здоров’я молочної продукції.

Тож бізнес закликає Верховну Раду найближчим часом внести додаткові зміни до Податкового кодексу та все ж виключити молоко незбиране  з даного переліку, аби не отримати зворотній негативний ефект від якісного рішення.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: