fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес вітає зміну правил встановлення обладнання для опалення та гарячого водопостачання

10/ 03/ 2020
  Нещодавно були опубліковані зміни до ДБН В.2.5.-20:2018 «Газопостачання» (Затверджені Наказом Мінрегіону від 17 лютого 2020 року №47). Так, даним нововведенням знято обмеження на встановлення газовикористовуючого обладнання для поквартирного опалення та гарячого водопостачання (бойлери, котли, тощо). Відтепер, населенню дозволяється встановлювати дане обладнання при висоті будинків до 10 поверхів. Такі зміни вступають в силу з 1 червня 2020 року. Раніше діяли норми, що дозволяли встановлювати таке обладнання при висоті будинків лише до 3 поверхів (вступили в силу з 1 липня 2019 року та були затверджені Наказом від 15 листопада 2018 року №305).           Варто зауважити, що регуляція щодо 3-х поверхів, на думку бізнес-спільноти, була неприйнятною, адже, по-суті, обмежувала права громадян – наприклад, ті, хто проживав у 10-ти поверховому будинку на 3-му поверсі котел для індивідуального опалення могли встановлювати, проте, для мешканців 4-го та вище поверхів – це вже було заборонено. Також незрозумілою була мотивація такого рішення, адже одним з пояснень було питання безпечності, що не є правдивою. Водночас, до прикладу, встановлення газового обладнання в багатоповерхових будинках в ЄС дозволене і є одним із стандартних видів опалення та підігріву води, які вважаються безпечними. Тож Європейська Бізнес Асоціація дякує Міністерству розвитку громад та територій України за врахування позиції бізнесу та внесення відповідних змін до норм ДБН. Це допоможе повернути умови, коли споживачі можуть бути вільними у питанні вибору встановлення опалення і комфортного оснащення власного житла.  

Нещодавно були опубліковані зміни до ДБН В.2.5.-20:2018 «Газопостачання» (Затверджені Наказом Мінрегіону від 17 лютого 2020 року №47).

Так, даним нововведенням знято обмеження на встановлення газовикористовуючого обладнання для поквартирного опалення та гарячого водопостачання (бойлери, котли, тощо). Відтепер, населенню дозволяється встановлювати дане обладнання при висоті будинків до 10 поверхів. Такі зміни вступають в силу з 1 червня 2020 року.

Раніше діяли норми, що дозволяли встановлювати таке обладнання при висоті будинків лише до 3 поверхів (вступили в силу з 1 липня 2019 року та були затверджені Наказом від 15 листопада 2018 року №305).          

Варто зауважити, що регуляція щодо 3-х поверхів, на думку бізнес-спільноти, була неприйнятною, адже, по-суті, обмежувала права громадян – наприклад, ті, хто проживав у 10-ти поверховому будинку на 3-му поверсі котел для індивідуального опалення могли встановлювати, проте, для мешканців 4-го та вище поверхів – це вже було заборонено.

Також незрозумілою була мотивація такого рішення, адже одним з пояснень було питання безпечності, що не є правдивою. Водночас, до прикладу, встановлення газового обладнання в багатоповерхових будинках в ЄС дозволене і є одним із стандартних видів опалення та підігріву води, які вважаються безпечними.

Тож Європейська Бізнес Асоціація дякує Міністерству розвитку громад та територій України за врахування позиції бізнесу та внесення відповідних змін до норм ДБН. Це допоможе повернути умови, коли споживачі можуть бути вільними у питанні вибору встановлення опалення і комфортного оснащення власного житла.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: