fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес вітає рішення щодо продовження «транзитного» безвізу

25/ 06/ 2024
  Минулого тижня відбулося продовження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС - “транспортний безвіз”, що дасть можливість виконувати двосторонні та транзитні вантажні перевезення без необхідності отримання дозволів. Оновлена Угода діятиме щонайменше рік з можливістю автоматичного пролонгування до кінця 2025 року. Бізнесу це допоможе краще планувати свою роботу, в нинішніх умовах, наскільки це можливо, забезпечити стабільність та прогнозованість на ринку двосторонніх та транзитних перевезень, однакові умови виконання перевезень як для українців, так і для іноземців. Крім того, дане рішення допоможе у зміцненні співпраці між Україною та ЄС та пришвидшенні інтеграції України у транспортне середовище ЄС. Тож бізнес Європейської Бізнес Асоціації вітає підписання даної Угоди та щиро дякує, зокрема, Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України за роботу в даному аспекті. Для розуміння бізнесу відповідно до інформації від Міністерства, оновлена Угода матиме і декілька змін. Зокрема, всі водії повинні будуть мати певний перелік документів із собою. А це: Ліцензія Або витяг з кабінету перевізника , роздрукований (з QR кодом). Для пустих вантажівок повинна бути заява на перевезення або будь-який документ, що підтверджує перевезення (щоб не було кабатажу). Також є окремі правила щодо маркування вантажівок: Стіки на авто: 5 см, дизайн закріплений в угоді. Його можна самостійно роздрукувати і завантажити тут: https://bit.ly/3XxUhWJ Вантажівки не обов’язково мають повертатися за стіками в Україну, вони можуть бути роздруковані за кордоном. Вимоги починають діяти з 10 липня. У разі не дотримання встановлених правил можуть застосовуватись санкції, зокрема, у разі, якщо: Перевізник зловживає кабатажем або крострейд. Є підробка документів. Під санкціями мається на увазі, що такі компанії будуть блокуватися їздити по Уоді. Транспортний безвіз може бути призупинений на 3 місяці, якщо за рішенням Спільного комітету (за наявності заяви від постраждалої країни) буде встановлено дійсну загрозу ринку. Тож прохання враховувати до бізнесу ці аспекти у роботі.

Минулого тижня відбулося продовження Угоди про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС – “транспортний безвіз”, що дасть можливість виконувати двосторонні та транзитні вантажні перевезення без необхідності отримання дозволів.

Оновлена Угода діятиме щонайменше рік з можливістю автоматичного пролонгування до кінця 2025 року.

Бізнесу це допоможе краще планувати свою роботу, в нинішніх умовах, наскільки це можливо, забезпечити стабільність та прогнозованість на ринку двосторонніх та транзитних перевезень, однакові умови виконання перевезень як для українців, так і для іноземців. Крім того, дане рішення допоможе у зміцненні співпраці між Україною та ЄС та пришвидшенні інтеграції України у транспортне середовище ЄС.

Тож бізнес Європейської Бізнес Асоціації вітає підписання даної Угоди та щиро дякує, зокрема, Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури України за роботу в даному аспекті.

Для розуміння бізнесу відповідно до інформації від Міністерства, оновлена Угода матиме і декілька змін. Зокрема, всі водії повинні будуть мати певний перелік документів із собою. А це:

  • Ліцензія Або витяг з кабінету перевізника , роздрукований (з QR кодом).
  • Для пустих вантажівок повинна бути заява на перевезення або будь-який документ, що підтверджує перевезення (щоб не було кабатажу).

Також є окремі правила щодо маркування вантажівок:

  • Стіки на авто: 5 см, дизайн закріплений в угоді. Його можна самостійно роздрукувати і завантажити тут: https://bit.ly/3XxUhWJ
  • Вантажівки не обов’язково мають повертатися за стіками в Україну, вони можуть бути роздруковані за кордоном. Вимоги починають діяти з 10 липня.

У разі не дотримання встановлених правил можуть застосовуватись санкції, зокрема, у разі, якщо:

  • Перевізник зловживає кабатажем або крострейд.
  • Є підробка документів.

Під санкціями мається на увазі, що такі компанії будуть блокуватися їздити по Уоді. Транспортний безвіз може бути призупинений на 3 місяці, якщо за рішенням Спільного комітету (за наявності заяви від постраждалої країни) буде встановлено дійсну загрозу ринку.

Тож прохання враховувати до бізнесу ці аспекти у роботі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: