fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес вітає прийняття законопроєкту про створення єдиної юрособи для митниці

14/ 01/ 2020
  14 січня 2020 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт № 2318-1 про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України у звязку з проведенням адміністративної реформи, направлений на створення єдиної юридичної особи для митниці. Отже, територіальні органи будуть здійснювати діяльність не як юридичні особи публічного права, а як відокремлені підрозділи Держмитслужби. Це також посилить інституційну спроможність ДМС та ДПС, допоможе уникнути дублювання норм законодавства у сфері державної митної справи та державної податкової політики. Такі зміни забезпечать правильне делегування повноважень на регіональний рівень. Крім того, у Закон потрапили і інші цікаві норми, а саме: Запроваджується електронний документообіг в митній справі і електронний кабінет суб’єктів господарювання - https://cabinet.customs.gov.ua/, через який можна подати митну декларацію та проводити електронне листування з митними органами. Через електронний кабінет компанія може самостійно відслідковувати статус оформлення митної декларації, без залучення митних брокерів. Це значно покращить можливості для запровадження  автоматизованого ризик-менеджменту. Збільшуються можливостей боротьби із поштовою контрабандою. Запроваджується оприлюднення знеособленої інформації про митну вартість товарів, що імпортуються. А також з’являється можливість переведення митників на контрактну форму трудових відносин.

14 січня 2020 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт № 2318-1 про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи, направлений на створення єдиної юридичної особи для митниці.

Отже, територіальні органи будуть здійснювати діяльність не як юридичні особи публічного права, а як відокремлені підрозділи Держмитслужби. Це також посилить інституційну спроможність ДМС та ДПС, допоможе уникнути дублювання норм законодавства у сфері державної митної справи та державної податкової політики. Такі зміни забезпечать правильне делегування повноважень на регіональний рівень.

Крім того, у Закон потрапили і інші цікаві норми, а саме:

Запроваджується електронний документообіг в митній справі і електронний кабінет суб’єктів господарювання – https://cabinet.customs.gov.ua/, через який можна подати митну декларацію та проводити електронне листування з митними органами. Через електронний кабінет компанія може самостійно відслідковувати статус оформлення митної декларації, без залучення митних брокерів.

Це значно покращить можливості для запровадження  автоматизованого ризик-менеджменту.

Збільшуються можливостей боротьби із поштовою контрабандою.

Запроваджується оприлюднення знеособленої інформації про митну вартість товарів, що імпортуються.

А також з’являється можливість переведення митників на контрактну форму трудових відносин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: