fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес вітає підписання Закону щодо зміни підтримки виробників з ВДЕ

31/ 07/ 2020
  Вчора Президентом України було підписано законопроєкт №3658 щодо зміни підтримки виробників з відновлюваних джерел енергії. Варто зауважити, що це компромісний документ між державою та виробниками «зеленої» електроенергії заради збереження інвестиційної привабливості галузі та її подальшого розвитку. Так, законопроєктом передбачається три ключові зміни. По-перше, вже з липня зменшується розмір «зелених» тарифів для об’єктів, введених в експлуатацію з 01 липня 2015 року до 31 грудня 2019 року. Зокрема, на 10-15% залежно від потужності для сонячних електростанцій та на 7,5% для вітряних електростанцій. По-друге, з 2022 року буде впроваджено відповідальність виробників з ВДЕ за небаланс (різницю) між заявленими та фактичними графіками виробництва електроенергії. Це стимулюватиме компанії розвивати ІТ-рішення та інтегрувати системи для підвищення точності прогнозування графіків відпуску електричної енергії та сприятиме розвитку сектору балансуючих потужностей. По-третє, у разі перевиробництва енергії, яке потягло за собою встановлення обмеження її відпуску, законопроєкт визначає оператора системи передачі відповідальним за компенсацію недовідпущеної виробниками ВДЕ електричної енергії, відповідно до методики, яка затверджується Регулятором. Євген Скульський. Координатор Комітету з енергетики Європейської Бізнес Асоціації. З огляду на зростаючий об’єм неплатежів інвесторам за вироблену електроенергію та накопичені борги підприємствам, даний закон є надважливим для галузі. Він допоможе закласти платформу для забезпечення стабільності правил гри на ринку, а не постійно змінювати умови як це відбувається наразі. Крім того, допомогти інвесторам отримати вчасне повернення вкладень з боку держави. Водночас, бізнес сподівається, що всі домовленості на ринку буде збережено, а компанії зможуть продовжити працювати по визначеним умовам та довгостроково планувати власну діяльність.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Вчора Президентом України було підписано законопроєкт №3658 щодо зміни підтримки виробників з відновлюваних джерел енергії. Варто зауважити, що це компромісний документ між державою та виробниками «зеленої» електроенергії заради збереження інвестиційної привабливості галузі та її подальшого розвитку.

Так, законопроєктом передбачається три ключові зміни. По-перше, вже з липня зменшується розмір «зелених» тарифів для об’єктів, введених в експлуатацію з 01 липня 2015 року до 31 грудня 2019 року. Зокрема, на 10-15% залежно від потужності для сонячних електростанцій та на 7,5% для вітряних електростанцій.

По-друге, з 2022 року буде впроваджено відповідальність виробників з ВДЕ за небаланс (різницю) між заявленими та фактичними графіками виробництва електроенергії. Це стимулюватиме компанії розвивати ІТ-рішення та інтегрувати системи для підвищення точності прогнозування графіків відпуску електричної енергії та сприятиме розвитку сектору балансуючих потужностей.

По-третє, у разі перевиробництва енергії, яке потягло за собою встановлення обмеження її відпуску, законопроєкт визначає оператора системи передачі відповідальним за компенсацію недовідпущеної виробниками ВДЕ електричної енергії, відповідно до методики, яка затверджується Регулятором.

Євген Скульський Координатор Комітету з енергетики Європейської Бізнес Асоціації
З огляду на зростаючий об’єм неплатежів інвесторам за вироблену електроенергію та накопичені борги підприємствам, даний закон є надважливим для галузі. Він допоможе закласти платформу для забезпечення стабільності правил гри на ринку, а не постійно змінювати умови як це відбувається наразі. Крім того, допомогти інвесторам отримати вчасне повернення вкладень з боку держави.

Водночас, бізнес сподівається, що всі домовленості на ринку буде збережено, а компанії зможуть продовжити працювати по визначеним умовам та довгостроково планувати власну діяльність.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: