fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес вітає осучаснення Митного тарифу України

05/ 06/ 2020
  Вчора, 4 червня, Верховна Рада прийняла законопроєкт №3228 в першому читанні та в цілому, яким затверджується новий Митний тариф України. Водночас ставки ввізного мита на товари залишаються незмінними. Бізнес давно наголошував на необхідності привести чинні норми митного законодавства України у відповідність до європейських стандартів. Новий митний тариф базується на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів 2017 року і Комбінованої номенклатури ЄС з урахуванням зобов’язань в рамках Світової організації торгівлі. Сподіваємося, у подальшому таке оновлення відбуватиметься вчасно, оскільки наступна хвиля актуалізації митного тарифу в ЄС запланована вже на 2021 рік. Наступним кроком бізнес очікує комплексний перегляд ставок мита, щоб запобігти маніпуляціям зі зміною кодів товарів у сторону збільшення чи зменшення суми митних платежів та зниження рівня корупції в митних органах. Крім того, Асоціація неодноразово зверталась до митних органів та народних депутатів з проханням пришвидшити підготовку законодавчих змін для імплементації Регламенту Ради (ЄС) №1186/2009 від 16 листопада 2009 року. Це необхідно для врегулювання порядку митного оформлення особистих речей фізичних осіб, які ввозяться у несупроводжуваному багажі, зокрема вантажних контейнерах. Сподіваємося, що це питання також вдасться вирішити та спростити громадянам умови переїзду до України.  

Вчора, 4 червня, Верховна Рада прийняла законопроєкт №3228 в першому читанні та в цілому, яким затверджується новий Митний тариф України. Водночас ставки ввізного мита на товари залишаються незмінними.

Бізнес давно наголошував на необхідності привести чинні норми митного законодавства України у відповідність до європейських стандартів. Новий митний тариф базується на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів 2017 року і Комбінованої номенклатури ЄС з урахуванням зобов’язань в рамках Світової організації торгівлі. Сподіваємося, у подальшому таке оновлення відбуватиметься вчасно, оскільки наступна хвиля актуалізації митного тарифу в ЄС запланована вже на 2021 рік.

Наступним кроком бізнес очікує комплексний перегляд ставок мита, щоб запобігти маніпуляціям зі зміною кодів товарів у сторону збільшення чи зменшення суми митних платежів та зниження рівня корупції в митних органах.

Крім того, Асоціація неодноразово зверталась до митних органів та народних депутатів з проханням пришвидшити підготовку законодавчих змін для імплементації Регламенту Ради (ЄС) №1186/2009 від 16 листопада 2009 року. Це необхідно для врегулювання порядку митного оформлення особистих речей фізичних осіб, які ввозяться у несупроводжуваному багажі, зокрема вантажних контейнерах. Сподіваємося, що це питання також вдасться вирішити та спростити громадянам умови переїзду до України.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: