fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес-спільнота представила концепцію роботи ринку торгівлі квотами на викиди СО2

12/ 09/ 2023
  12 вересня члени Комітету промислової екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації презентували дослідження «Концепція побудови системи торгівлі квотами на викиди в Україні. Шлях до сталого розвитку, крок до ЄС». Це – перший системний огляд існуючих міжнародних практик реалізації системи торгівлі квотами на викиди (СТВ) як інструменту вуглецевого ціноутворення з аналізом їх можливого застосування в Україні. Дослідження умовно ділиться на дві частини. Перший розділ пропонує детальний огляд кожної фази еволюції ринку торгівлі квотами в ЄС, пояснюючи її переваги над вуглецевим податком. А також містить розбір основоположних елементів СТВ – сфера охоплення, учасники ринку та адміністратор, механізм проведення аукціону, розподіл безкоштовних квот, використання коштів від продажу квот тощо. Для наочності, опис кожного елементу СТВ проілюстровано найбільш яскравими кейсами застосування з інших країн, що демонструють різноманітність та індивідуальність підходів у виборі моделі СТВ в залежності від національних особливостей кожної конкретної економіки. Другий розділ дослідження присвячено спробі проаналізувати, як кожний структурний елемент СТВ може бути впроваджений в Україні таким чином, щоб скорочення викидів відбувалось економічно ефективним способом. Зокрема, робиться припущення щодо умов запуску СТВ, етапності, масштабів охоплення, встановлення верхнього ліміту викидів, розподілу квот, системи управління, терміну дії квот, таргетування цін на викиди СО2, ринкових інтервенцій, і, звісно, цільового використання надходжень від продажу квот. Головна мета дослідження – розпочати суспільний діалог щодо створення ринку торгівлі парниковими квотами в Україні. Саме тому, серед іншого, наше дослідження містить перелік відкритих питань для дискусії, відповіді на які стануть основою для побудови ефективної української СТВ. Адже в СТВ в ЄС створювався державою, у першу чергу, для декарбонізації промисловості, тобто для бізнесу і за його безпосередньої участі. Спільні консультації та поступові реформи допомогли збудувати цей ринок та водночас залишити його відкритим до подальших трансформацій, які тривають і досі. Ми переконані, що представлені у дослідженні напрацювання стануть у нагоді державним органам, експертній спільноті, а також бізнесу на шляху до інтеграції в європейський та міжнародні ринки.

12 вересня члени Комітету промислової екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації презентували дослідження «Концепція побудови системи торгівлі квотами на викиди в Україні. Шлях до сталого розвитку, крок до ЄС».

Це – перший системний огляд існуючих міжнародних практик реалізації системи торгівлі квотами на викиди (СТВ) як інструменту вуглецевого ціноутворення з аналізом їх можливого застосування в Україні.

Дослідження умовно ділиться на дві частини. Перший розділ пропонує детальний огляд кожної фази еволюції ринку торгівлі квотами в ЄС, пояснюючи її переваги над вуглецевим податком. А також містить розбір основоположних елементів СТВ – сфера охоплення, учасники ринку та адміністратор, механізм проведення аукціону, розподіл безкоштовних квот, використання коштів від продажу квот тощо.

Для наочності, опис кожного елементу СТВ проілюстровано найбільш яскравими кейсами застосування з інших країн, що демонструють різноманітність та індивідуальність підходів у виборі моделі СТВ в залежності від національних особливостей кожної конкретної економіки.

Другий розділ дослідження присвячено спробі проаналізувати, як кожний структурний елемент СТВ може бути впроваджений в Україні таким чином, щоб скорочення викидів відбувалось економічно ефективним способом.

Зокрема, робиться припущення щодо умов запуску СТВ, етапності, масштабів охоплення, встановлення верхнього ліміту викидів, розподілу квот, системи управління, терміну дії квот, таргетування цін на викиди СО2, ринкових інтервенцій, і, звісно, цільового використання надходжень від продажу квот.

Головна мета дослідження – розпочати суспільний діалог щодо створення ринку торгівлі парниковими квотами в Україні. Саме тому, серед іншого, наше дослідження містить перелік відкритих питань для дискусії, відповіді на які стануть основою для побудови ефективної української СТВ. Адже в СТВ в ЄС створювався державою, у першу чергу, для декарбонізації промисловості, тобто для бізнесу і за його безпосередньої участі. Спільні консультації та поступові реформи допомогли збудувати цей ринок та водночас залишити його відкритим до подальших трансформацій, які тривають і досі.

Ми переконані, що представлені у дослідженні напрацювання стануть у нагоді державним органам, експертній спільноті, а також бізнесу на шляху до інтеграції в європейський та міжнародні ринки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: