fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес-спільнота підтримує врегулювання механізму «єдиного вікна» на митниці

06/ 07/ 2018
  5 липня Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження механізму єдиного вікна та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України». Закон запроваджує скорочення кількості контролюючих органів на кордоні. Відтепер перевірку всіх дозвільних документів будуть здійснювати посадові особи на митниці. Перевірку рівня радіоактивного забруднення транспортних засобів та вантажів - Державна прикордонна служба. Раніше це входило до функціоналу Державної екологічної інспекції. Крім того, санітарно-епідеміологічна експертиза як дозвільний документ для імпорту ліквідується. Санітарно-епідеміологічний нагляд будуть проводити посадовці відповідної служби під час реалізації товарів на території України. Раніше нагляд здійснювався безпосередньо на митному кордоні. Передбачені процедури відповідають нормам Угоди СОТ «Про застосування санітарних та фітосанітарних заходів», яка є невід’ємною частиною Угоди про заснування Світової організації торгівлі і обов’язкова для всіх членів СОТ, у тому числі і для України. Очікуємо, що прийнятий документ допоможе зробити митний контроль більш ефективним та зменшити час митного оформлення товарів. Також сподіваємось на оперативне підписання документа Президентом України. Довідкова інформація: До прийняття закону «єдине вікно» на митниці працювало на підставі Постанови КМУ № 364 від 25 травня 2016. Однак, реалізація всіх функцій взаємодії між контролюючими органами стримувалась – необхідно було вносити численні зміни до законодавства. Крім Митного кодексу України, внесено зміни до законів України «Про державну підтримку сільського господарства України» та «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу», щодо звільнення від оподаткування ввізним митом товарів, які ввозяться суб’єктами космічної діяльності; підтримки за рахунок коштів Державного бюджету України найпотужніших аграрних виробників – 30% компенсації вартості техніки (вагонів для перевезення зерна); надання пільг вітчизняним підприємствам машинобудування – виробникам таких вагонів. Нажаль, законопроектом не передбачається встановлення відповідальності органів доходів і зборів за вимагання, прийняття та використання документів, поза єдиним державним інформаційним веб-порталом “Єдине вікно для міжнародної торгівлі”.

5 липня Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження механізму “єдиного вікна” та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України».

Закон запроваджує скорочення кількості контролюючих органів на кордоні. Відтепер перевірку всіх дозвільних документів будуть здійснювати посадові особи на митниці. Перевірку рівня радіоактивного забруднення транспортних засобів та вантажів – Державна прикордонна служба. Раніше це входило до функціоналу Державної екологічної інспекції.

Крім того, санітарно-епідеміологічна експертиза як дозвільний документ для імпорту ліквідується. Санітарно-епідеміологічний нагляд будуть проводити посадовці відповідної служби під час реалізації товарів на території України. Раніше нагляд здійснювався безпосередньо на митному кордоні.

Передбачені процедури відповідають нормам Угоди СОТ «Про застосування санітарних та фітосанітарних заходів», яка є невід’ємною частиною Угоди про заснування Світової організації торгівлі і обов’язкова для всіх членів СОТ, у тому числі і для України.

Очікуємо, що прийнятий документ допоможе зробити митний контроль більш ефективним та зменшити час митного оформлення товарів. Також сподіваємось на оперативне підписання документа Президентом України.

Довідкова інформація:

До прийняття закону «єдине вікно» на митниці працювало на підставі Постанови КМУ № 364 від 25 травня 2016. Однак, реалізація всіх функцій взаємодії між контролюючими органами стримувалась – необхідно було вносити численні зміни до законодавства.

Крім Митного кодексу України, внесено зміни до законів України «Про державну підтримку сільського господарства України» та «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу», щодо

  • звільнення від оподаткування ввізним митом товарів, які ввозяться суб’єктами космічної діяльності;
  • підтримки за рахунок коштів Державного бюджету України найпотужніших аграрних виробників – 30% компенсації вартості техніки (вагонів для перевезення зерна);
  • надання пільг вітчизняним підприємствам машинобудування – виробникам таких вагонів.

Нажаль, законопроектом не передбачається встановлення відповідальності органів доходів і зборів за вимагання, прийняття та використання документів, поза єдиним державним інформаційним веб-порталом “Єдине вікно для міжнародної торгівлі”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: