fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес просить вирішити питання щодо точності та достовірності обліку природного газу

14/ 12/ 2021
  На сьогодні, в країні склалась проблемна ситуація, пов’язана із тим, що  переважна бiльшiсть лiчильникiв газу, якi встановленi у побутових споживачiв, не обладнаннi пристроями приведения вимiрюваного об’єму газу до стандартних умов, внаслiдок чого виникає необхiднiсть застосування вiдповiдної методики коригування вимiрюваного значення об’єму газу. Так, існуюча методика приведення газу до стандартних умов, не враховує коливання температури навколишнього середовища та атмосферного тиску, а також особливості географічного розташування споживача, насамперед атмосферний тиск, висоту над рівнем моря тощо. Крім того, за інформацією компаній-членів Асоціації, взагалі не врегульованим залишаються питання приведення газу до стандартних умов на так званих лічильниках з директивним приведенням (у користуванні в споживачів знаходяться, за підрахунками представників бізнесу, близько 2 млн таких лічильників). ДП «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» у співпраці із іншими провідними науковими установами України було розроблено iнструкцiю з метрологiї «Методика перетворення до стандартних умов обємiв природного газу, вимiряних побутовими лiчильниками газу» №МВ001-39-202. Згадана Методика відповідає загальноєвропейській практиці та встановлює єдиний алгоритм щодо методики розрахунку i процедури застосування коригувальних коефiцiєнтiв для перетворення вимiряних лiчильниками об’ємiв газу до стандартних умов у щодобовому режимі, згiдно з Законом. Зважаючи на перехід України на добове балансування,  зростання обсягiв споживання природного газу у комунально-побутовiй сферi, у тому числi тенденцiї клiматичних змiн (зменшення клiматичної тривалостi зими та пiдвищення середньомiсячних показникiв температури) практичне впровадження Методики, дозволить вирiшити питання пiдвищення достовiрностi облiку природного газу у побутових споживачів. Методика поширюватиметься на вимірювання об’єму газу з використанням лічильників газу незалежно від наявності вбудованих температурних пристроїв перетворення об’єму, а також встановлюватиме єдині вимоги до методики розрахунку і процедури застосування коригувальних коефіцієнтів для перетворення виміряних лічильниками об’ємів газу до стандартних умов згідно з Законом. Крім того, застосування Методики допоможе вирішити питання стосовно точності та достовірності обліку природного газу, а також сприятиме зменшенню існуючих розбалансів на ринку. Тому, Європейська Бізнес Асоціація закликає Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг якнайшвидше затвердити Методику.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

На сьогодні, в країні склалась проблемна ситуація, пов’язана із тим, що  переважна бiльшiсть лiчильникiв газу, якi встановленi у побутових споживачiв, не обладнаннi пристроями приведения вимiрюваного об’єму газу до стандартних умов, внаслiдок чого виникає необхiднiсть застосування вiдповiдної методики коригування вимiрюваного значення об’єму газу.

Так, існуюча методика приведення газу до стандартних умов, не враховує коливання температури навколишнього середовища та атмосферного тиску, а також особливості географічного розташування споживача, насамперед атмосферний тиск, висоту над рівнем моря тощо. Крім того, за інформацією компаній-членів Асоціації, взагалі не врегульованим залишаються питання приведення газу до стандартних умов на так званих лічильниках з директивним приведенням (у користуванні в споживачів знаходяться, за підрахунками представників бізнесу, близько 2 млн таких лічильників).

ДП «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів» у співпраці із іншими провідними науковими установами України було розроблено iнструкцiю з метрологiї «Методика перетворення до стандартних умов об’ємiв природного газу, вимiряних побутовими лiчильниками газу» №МВ001-39-202.

Згадана Методика відповідає загальноєвропейській практиці та встановлює єдиний алгоритм щодо методики розрахунку i процедури застосування коригувальних коефiцiєнтiв для перетворення вимiряних лiчильниками об’ємiв газу до стандартних умов у щодобовому режимі, згiдно з Законом.

Зважаючи на перехід України на добове балансування,  зростання обсягiв споживання природного газу у комунально-побутовiй сферi, у тому числi тенденцiї клiматичних змiн (зменшення клiматичної тривалостi зими та пiдвищення середньомiсячних показникiв температури) практичне впровадження Методики, дозволить вирiшити питання пiдвищення достовiрностi облiку природного газу у побутових споживачів.

Методика поширюватиметься на вимірювання об’єму газу з використанням лічильників газу незалежно від наявності вбудованих температурних пристроїв перетворення об’єму, а також встановлюватиме єдині вимоги до методики розрахунку і процедури застосування коригувальних коефіцієнтів для перетворення виміряних лічильниками об’ємів газу до стандартних умов згідно з Законом.

Крім того, застосування Методики допоможе вирішити питання стосовно точності та достовірності обліку природного газу, а також сприятиме зменшенню існуючих розбалансів на ринку.

Тому, Європейська Бізнес Асоціація закликає Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг якнайшвидше затвердити Методику.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: