fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес підтримує заборону використання одноразових пакетів

28/ 01/ 2021
  Вчора компанії-члени Комітету роздрібної торгівлі Європейської Бізнес Асоціації обговорили можливу відмову від безкоштовного розповсюдження пакетів до 50 мікрон (ті, що безкоштовно наявні в супермаркеті). Так, дискусія відбулась в рамках наради із Заступником міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, Русланом Стрільцем. Дана ініціатива пропонується проєктом Закону про обмеження обігу пластикових пакетів на території України 2051-1.   Відмова від пакетів передбачена через 6 місяців після набуття чинності Законом та через 9 місяців заборонити оксобіорозкладні пакети для реалізації споживачам. Наразі, законопроєкт прийнято у першому читанні і, за попередньою інформацією, має знайти підтримку цього тижня в цілому у парламенті. Компанії висловили підтримку прагненням Міністерства в частині поступової відмови від пластику для покращення екологічної ситуації в країні. Така ж практика застосовується і в країнах ЄС. Разом з тим, компанії наголосили на: -необхідності розробки рамкового законодавства поводження з відходами, -подовження терміну набуття чинності законопроєкту до 1,5 року, оскільки обрання підрядника, який постачатиме пакети з новими вимогами та відповідним маркуванням можливо на основі проведення тендерів та з урахуванням підзаконних актів, - урахуванні міжнародного досвіду при розробці підзаконних актів, оскільки, на ринку України велика кількість імпортного товару, де пакети є частиною упаковки, а отже - вже містять маркування, -необхідності врахування практичного використання пакетів для фасування певних груп товарів на вагу (м’ясо, сир, печиво, тощо). Європейська Бізнес Асоціація дякує за зустріч. Сподіваємось, голос бізнесу буде почуто!   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.  

Вчора компанії-члени Комітету роздрібної торгівлі Європейської Бізнес Асоціації обговорили можливу відмову від безкоштовного розповсюдження пакетів до 50 мікрон (ті, що безкоштовно наявні в супермаркеті). Так, дискусія відбулась в рамках наради із Заступником міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, Русланом Стрільцем.

Дана ініціатива пропонується проєктом Закону про обмеження обігу пластикових пакетів на території України 2051-1.  

Відмова від пакетів передбачена через 6 місяців після набуття чинності Законом та через 9 місяців заборонити оксобіорозкладні пакети для реалізації споживачам.

Наразі, законопроєкт прийнято у першому читанні і, за попередньою інформацією, має знайти підтримку цього тижня в цілому у парламенті.

Компанії висловили підтримку прагненням Міністерства в частині поступової відмови від пластику для покращення екологічної ситуації в країні. Така ж практика застосовується і в країнах ЄС. Разом з тим, компанії наголосили на:

-необхідності розробки рамкового законодавства поводження з відходами,

-подовження терміну набуття чинності законопроєкту до 1,5 року, оскільки обрання підрядника, який постачатиме пакети з новими вимогами та відповідним маркуванням можливо на основі проведення тендерів та з урахуванням підзаконних актів,

– урахуванні міжнародного досвіду при розробці підзаконних актів, оскільки, на ринку України велика кількість імпортного товару, де пакети є частиною упаковки, а отже – вже містять маркування,

-необхідності врахування практичного використання пакетів для фасування певних груп товарів на вагу (м’ясо, сир, печиво, тощо).

Європейська Бізнес Асоціація дякує за зустріч. Сподіваємось, голос бізнесу буде почуто!

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: