fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес підтримує необхідність запровадження зелених аукціонів

31/ 01/ 2020
    29 січня представники компаній-членів Асоціації, ДП «Гарантований покупець», ProZorro.Продажі, Укренерго, Мінекоенерго обговорили питання практичних особливостей проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки для стимулювання виробників електричної енергії з альтернативних джерел. Учасники зустрічі мали можливість обговорити поточний етап розвитку сектору ВДЕ та перспективи розвитку галузі в цілому. Очікується, що найближчим часом буде введено 1,4 ГВт потужностей сектору ВДЕ, що матиме істотні наслідки для сектору енергетики України в цілому. А в квітні цього року планується проведення перших аукціонів із розподілу квот підтримки для сектору ВДЕ на базі ProZorro.Продажі. Водночас, необхідним етапом запровадження аукціонів є завершення процесу медіації учасників ринку із Energy Community. Також відбулося обговорення поточної ситуації із виплатами підприємствам ВДЕ. Гарантований покупець має намір закрити борги перед підприємствами ВДЕ за листопад і грудень 2019 року до кінця лютого. Прогнозний обсяг дефіциту гарантованого покупця в 2020 році складе 8,2 млрд грн. Укренерго очікує найбільші обмеження підприємств ВДЕ в травні 2020 року. Компанія буде змушена обмежувати підприємства ВДЕ, однак механізму і субєкта для оплати недопрацьованої електроенергії внаслідок обмежень вироблення диспетчерами НЕК, на думку НЕК Укренерго, не передбачено. Водночас компанія не має правових підстав для цього, оскільки Закон України «Про ринок електричної енергії» передбачає розмір відшкодування, але не визначає субєкта, який повинен здійснювати відшкодування. Для вирішення питання Укренерго планує звернутись до Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), продовжуючи обмежувати вироблення ВДЕ. Дякуємо учасникам зустрічі за активну участь у роботі Комітету з палива та енергетики!  
01/

 

29 січня представники компаній-членів Асоціації, ДП «Гарантований покупець», ProZorro.Продажі, Укренерго, Мінекоенерго обговорили питання практичних особливостей проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки для стимулювання виробників електричної енергії з альтернативних джерел.

Учасники зустрічі мали можливість обговорити поточний етап розвитку сектору ВДЕ та перспективи розвитку галузі в цілому.

Очікується, що найближчим часом буде введено 1,4 ГВт потужностей сектору ВДЕ, що матиме істотні наслідки для сектору енергетики України в цілому. А в квітні цього року планується проведення перших аукціонів із розподілу квот підтримки для сектору ВДЕ на базі ProZorro.Продажі. Водночас, необхідним етапом запровадження аукціонів є завершення процесу медіації учасників ринку із Energy Community.

Також відбулося обговорення поточної ситуації із виплатами підприємствам ВДЕ. Гарантований покупець має намір закрити борги перед підприємствами ВДЕ за листопад і грудень 2019 року до кінця лютого. Прогнозний обсяг дефіциту гарантованого покупця в 2020 році складе 8,2 млрд грн.

Укренерго очікує найбільші обмеження підприємств ВДЕ в травні 2020 року. Компанія буде змушена обмежувати підприємства ВДЕ, однак механізму і суб’єкта для оплати недопрацьованої електроенергії внаслідок обмежень вироблення диспетчерами НЕК, на думку НЕК Укренерго, не передбачено. Водночас компанія не має правових підстав для цього, оскільки Закон України «Про ринок електричної енергії» передбачає розмір відшкодування, але не визначає суб’єкта, який повинен здійснювати відшкодування. Для вирішення питання Укренерго планує звернутись до Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), продовжуючи обмежувати вироблення ВДЕ.

Дякуємо учасникам зустрічі за активну участь у роботі Комітету з палива та енергетики!  

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: