fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес обговорив з МЗУ реалізацію медтоварів через Prozorro Market

19/ 04/ 2024
  Європейська Бізнес Асоціація провела зустріч з генеральним директором ДП «Медичні закупівлі України» Едемом Адамановим для обговорення роботи медичної частини електронного каталогу Prozorro Market та отримання відповідей на найпоширеніші питання бізнесу щодо реалізації ліків та медвиробів у каталозі.  Асоціація вдячна керівництву та експертам МЗУ за тісну співпрацю, зокрема в контексті ініціатив Комітету з охорони здоров’я, та досягнуту домовленість створити робочу групу з напрацювання нецінових критеріїв у закупівлях.  Так, під час зустрічі пан Адаманов розповів про оновлення в роботі Prozorro Market як частини системи публічних закупівель в Україні. Зокрема, каталог структурований за категоріями, з чітко визначеними специфікаціями (профілями) та кваліфікованими постачальниками.  Постачальники можуть додавати товари до каталогу самостійно за допомогою двох інструментів: краудсорсингу та системи MedData. Доступ до каталогу та проведення закупівель здійснюються через електронні майданчики Prozorro.  Одними із ключових переваг використання каталогу для бізнесу є простий спосіб реалізації товарів, кваліфікація раз на три роки, швидке оформлення та закриття угод і дистанційне виконання замовлень. При цьому плата за користування цим інструментом не стягується, сплачується лише комісія у разі перемоги в закупівлі. За перший квартал 2024 року більше 2 000 замовників скористалися електронним каталогом, 626 нових постачальників кваліфікувалися до Prozorro Market, було проведено закупівель на 6,1 млрд грн та укладено 12,2 тис. угод.  Доля ринку Prozorro Market в системі електронних закупівель склала 37,7%, а середня економія коштів за замовленнями на Prozorro Market становила 16%. Лікарські засоби, медичні вироби та продукти харчування були найбільш популярними категоріями товарів на Prozorro Market. Серед планів розвитку Prozorro Market є переведення закупівель в електронний каталог – це один з пунктів Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки, впровадження електронного контрактування, застосування нецінових критеріїв для оцінки пропозицій постачальників, уніфікація одиниць виміру, а також розширення кваліфікаційних вимог до постачальників медичних виробів. Більше деталей – у ПРЕЗЕНТАЦІЇ.  Асоціація дякує керівництву МЗУ та представникам майданчиків за роз’яснення та відповіді на чисельні питання бізнесу!

Європейська Бізнес Асоціація провела зустріч з генеральним директором ДП «Медичні закупівлі України» Едемом Адамановим для обговорення роботи медичної частини електронного каталогу Prozorro Market та отримання відповідей на найпоширеніші питання бізнесу щодо реалізації ліків та медвиробів у каталозі. 

Асоціація вдячна керівництву та експертам МЗУ за тісну співпрацю, зокрема в контексті ініціатив Комітету з охорони здоров’я, та досягнуту домовленість створити робочу групу з напрацювання нецінових критеріїв у закупівлях. 

Так, під час зустрічі пан Адаманов розповів про оновлення в роботі Prozorro Market як частини системи публічних закупівель в Україні. Зокрема, каталог структурований за категоріями, з чітко визначеними специфікаціями (профілями) та кваліфікованими постачальниками. 

Постачальники можуть додавати товари до каталогу самостійно за допомогою двох інструментів: краудсорсингу та системи MedData. Доступ до каталогу та проведення закупівель здійснюються через електронні майданчики Prozorro

Одними із ключових переваг використання каталогу для бізнесу є простий спосіб реалізації товарів, кваліфікація раз на три роки, швидке оформлення та закриття угод і дистанційне виконання замовлень. При цьому плата за користування цим інструментом не стягується, сплачується лише комісія у разі перемоги в закупівлі.

За перший квартал 2024 року більше 2 000 замовників скористалися електронним каталогом, 626 нових постачальників кваліфікувалися до Prozorro Market, було проведено закупівель на 6,1 млрд грн та укладено 12,2 тис. угод. 

Доля ринку Prozorro Market в системі електронних закупівель склала 37,7%, а середня економія коштів за замовленнями на Prozorro Market становила 16%. Лікарські засоби, медичні вироби та продукти харчування були найбільш популярними категоріями товарів на Prozorro Market.

Серед планів розвитку Prozorro Market є переведення закупівель в електронний каталог – це один з пунктів Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки, впровадження електронного контрактування, застосування нецінових критеріїв для оцінки пропозицій постачальників, уніфікація одиниць виміру, а також розширення кваліфікаційних вимог до постачальників медичних виробів.

Більше деталей – у ПРЕЗЕНТАЦІЇ

Асоціація дякує керівництву МЗУ та представникам майданчиків за роз’яснення та відповіді на чисельні питання бізнесу!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: