fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес обговорив питання мови з профільним Комітетом ВРУ

21/ 04/ 2021
  Європейська Бізнес Асоціація підтримує державну політику щодо необхідності забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови та завжди тісно співпрацювала з профільним Парламентським Комітетом та Офісом Уповноваженого щодо інформування бізнесу про норми Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» №2704-VIII. Так, 20 квітня відбувся онлайн Круглий стіл щодо проблемних норм із застосуванням Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Участь в заході взяли не лише представники бізнес-спільноти, а й представники Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики, зокрема, Микола Княжицький та Володимир Вятрович, а також Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремень. Модератором виступила заступник виконавчого директора Асоціації – Світлана Михайловська. Переглянути відео зустрічі Представники бізнесу звернули увагу на окремі положення Закону, які, на їх переконання, потребують роз’яснення або деякого доопрацювання. Учасники круглого столу домовились, що Асоціація підготує офіційний запит на профільний Парламентський Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики з проханням надати роз’яснення щодо правильності застосування тих чи інших норм Закону, до прикладу, можливості зазначення адрес іноземних заводів виробників, назв незареєстрованих торгівельних марок та інгредієнтів косметичних виробів з використанням літер латинського алфавіту. Крім того, можливості використовувати загальнозрозумілі слова та абревіатури, як-то Stop, Start, Ok в програмних інтерфейсах англійською мовою або з використанням літер латинського алфавіту по аналогії з правилом зазначеним в статті 30 Закону. Європейська Бізнес Асоціація сподівається на отримання розгорнутого роз’яснення щодо застосування норм Закону №2704-VIII, яке надало б представникам бізнес-спільноти чітке розуміння щодо тлумачення тих чи інших норм. Окремо, Асоціація хотіла б подякувати народним депутатам та Уповноваженому із захисту державної мови за фахову дискусію та готовність до співпраці з бізнесом.     Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Європейська Бізнес Асоціація підтримує державну політику щодо необхідності забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови та завжди тісно співпрацювала з профільним Парламентським Комітетом та Офісом Уповноваженого щодо інформування бізнесу про норми Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» №2704-VIII.

Так, 20 квітня відбувся онлайн Круглий стіл щодо проблемних норм із застосуванням Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Участь в заході взяли не лише представники бізнес-спільноти, а й представники Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики, зокрема, Микола Княжицький та Володимир В’ятрович, а також Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремень. Модератором виступила заступник виконавчого директора Асоціації – Світлана Михайловська.

Переглянути відео зустрічі

Представники бізнесу звернули увагу на окремі положення Закону, які, на їх переконання, потребують роз’яснення або деякого доопрацювання.

Учасники круглого столу домовились, що Асоціація підготує офіційний запит на профільний Парламентський Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики з проханням надати роз’яснення щодо правильності застосування тих чи інших норм Закону, до прикладу, можливості зазначення адрес іноземних заводів виробників, назв незареєстрованих торгівельних марок та інгредієнтів косметичних виробів з використанням літер латинського алфавіту. Крім того, можливості використовувати загальнозрозумілі слова та абревіатури, як-то Stop, Start, Ok в програмних інтерфейсах англійською мовою або з використанням літер латинського алфавіту по аналогії з правилом зазначеним в статті 30 Закону.

Європейська Бізнес Асоціація сподівається на отримання розгорнутого роз’яснення щодо застосування норм Закону №2704-VIII, яке надало б представникам бізнес-спільноти чітке розуміння щодо тлумачення тих чи інших норм.

Окремо, Асоціація хотіла б подякувати народним депутатам та Уповноваженому із захисту державної мови за фахову дискусію та готовність до співпраці з бізнесом.

 

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: