fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес обговорив питання енергоефективності з Мінінфраструктури та Держенергоефективності

02/ 04/ 2024
  Цього тижня Комітет побутової електротехніки Європейської Бізнес Асоціації зустрівся з Першим заступником Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василем Шкураковим та Головою Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Ганною Замазєєвою. Під час зустрічі сторони обговорили цілий ряд важливих для індустрії питань та досягли домовленостей щодо подальшої імплементації ряду ініціатив направлених на впровадження в Україні енергоефективних технологій. Так, зокрема, бізнес підняв питання набрання чинності вимогами технічних регламентів з енергетичного маркування та з екодизайну. Державними органами були розроблені проєкти нормативно правових актів, які мали схвалити застосування енергетичних етикеток нового зразку для ряду типів техніки, як то: пральні та посудомийні машини, телевізори, тощо, вже через 6 місяців. У той же час, наразі жоден виробник чи імпортер не в змозі виконати вимоги цих регламентів, оскільки вони обов’язково мають містити QR-код, що веде на базу даних енергоспоживчих продуктів, яка ще не створена в Україні. Більше того, технічні регламенти з екодизайну для тих самих типів техніки, які, власне, і містять формули по яким мають розраховуватись показники енергоефективності, що мають наноситись на енергетичні етикетки, згідно з чинним законодавством мають вступити в силу лише через 6 місяців після завершення в Україні воєнного стану.  Тож під час зустрічі сторони домовились, що варто внести зміни в проєкти відповідних постанов Уряду та передбачити одночасне набрання вимог технічних регламентів з екодизайну та енергетичного маркування через 12 місяців, та можливість добровільного застосовування прийнятих регламентів раніше. Також для бізнесу критично важливим є прийняття проєкту Закону №10393, який дозволяє використовувати Базу даних енергоспоживчих продуктів ЄС в Україні (база EPREL). Окрім цього, Асоціація пропонує внести ще одне уточнення до проєкту Закону №10393 та дозволити використовувати в Україні енергетичну етикетку ЄС, яка, фактично, нічим не відрізняється від української енергетичної етикетки для того чи іншого типу техніки (за виключенням наявності прапору ЄС та перекладу декількох слів на англійську мову). Таке доповнення, на думку експертів Комітету Асоціації, є логічним продовженням змін, запропонованих Проєктом Закону, яким передбачена можливість використовувати в Україні Базу EPREL. Це також дозволить розширити асортимент продукції для українського споживача та зменшить її собівартість. Тож, бізнес сподівається, що дану пропозицію теж вдасться реалізувати. Також, учасники обговорили проблему з ввезенням в Україну заборонених, неенергоефективних обігрівачів та домовились організувати окрему зустріч щодо цього питання з залученням більш широкого кола стейкхолдерів з органів державної влади.

Цього тижня Комітет побутової електротехніки Європейської Бізнес Асоціації зустрівся з Першим заступником Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василем Шкураковим та Головою Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Ганною Замазєєвою.

Під час зустрічі сторони обговорили цілий ряд важливих для індустрії питань та досягли домовленостей щодо подальшої імплементації ряду ініціатив направлених на впровадження в Україні енергоефективних технологій.

Так, зокрема, бізнес підняв питання набрання чинності вимогами технічних регламентів з енергетичного маркування та з екодизайну. Державними органами були розроблені проєкти нормативно правових актів, які мали схвалити застосування енергетичних етикеток нового зразку для ряду типів техніки, як то: пральні та посудомийні машини, телевізори, тощо, вже через 6 місяців. У той же час, наразі жоден виробник чи імпортер не в змозі виконати вимоги цих регламентів, оскільки вони обов’язково мають містити QRкод, що веде на базу даних енергоспоживчих продуктів, яка ще не створена в Україні. Більше того, технічні регламенти з екодизайну для тих самих типів техніки, які, власне, і містять формули по яким мають розраховуватись показники енергоефективності, що мають наноситись на енергетичні етикетки, згідно з чинним законодавством мають вступити в силу лише через 6 місяців після завершення в Україні воєнного стану. 

Тож під час зустрічі сторони домовились, що варто внести зміни в проєкти відповідних постанов Уряду та передбачити одночасне набрання вимог технічних регламентів з екодизайну та енергетичного маркування через 12 місяців, та можливість добровільного застосовування прийнятих регламентів раніше.

Також для бізнесу критично важливим є прийняття проєкту Закону №10393, який дозволяє використовувати Базу даних енергоспоживчих продуктів ЄС в Україні (база EPREL). Окрім цього, Асоціація пропонує внести ще одне уточнення до проєкту Закону №10393 та дозволити використовувати в Україні енергетичну етикетку ЄС, яка, фактично, нічим не відрізняється від української енергетичної етикетки для того чи іншого типу техніки (за виключенням наявності прапору ЄС та перекладу декількох слів на англійську мову). Таке доповнення, на думку експертів Комітету Асоціації, є логічним продовженням змін, запропонованих Проєктом Закону, яким передбачена можливість використовувати в Україні Базу EPREL. Це також дозволить розширити асортимент продукції для українського споживача та зменшить її собівартість. Тож, бізнес сподівається, що дану пропозицію теж вдасться реалізувати.

Також, учасники обговорили проблему з ввезенням в Україну заборонених, неенергоефективних обігрівачів та домовились організувати окрему зустріч щодо цього питання з залученням більш широкого кола стейкхолдерів з органів державної влади.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: