fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

BDO в Україні про прийняття Закону щодо оподаткування контрольованих іноземних компаній (КІК)

24/ 05/ 2024
  9 травня 2024 року Верховна Рада України прийняла законопроєкт 10168-2 від 06.11.2023, який містить зміни до правил оподаткування контрольованих іноземних компаній (КІК). Ці зміни суттєво впливають на підприємців і бізнес, що мають іноземні активи. Внесені правки до законопроєкту тимчасово звільняють платників податків від штрафних санкцій і адміністративної відповідальності за порушення, пов’язані з КІК, на період з 1 січня 2022 року до шести місяців після завершення воєнного стану. Основні положення нового закону містять: Відсутність штрафів: Платники податків звільняються від штрафних санкцій за порушення, передбачені абзацами першим-восьмим пункту 7 Податкового кодексу України (ПКУ), на період дії воєнного стану і шести місяців після його завершення. Адміністративна та кримінальна відповідальність: До платників податків та їхніх посадових осіб не застосовується адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення, пов’язані із застосуванням норм статті 39-2 ПКУ на зазначений період. Обмежений доступ до інформації: Інформація та документи, отримані контролюючими органами відповідно до статті 39-2 ПКУ: - Вважаються інформацією з обмеженим доступом, яка не може бути витребувана або передана правоохоронним органам на їхній запит чи в рамках процедур, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України. - Не можуть бути доказами в кримінальному провадженні відповідно до статті 84 Кримінального процесуального кодексу України. Наразі закон має бути підписаний Президентом України. Його ухвалення є важливим кроком у контексті адаптації податкового законодавства до поточних умов і підтримки платників податків під час воєнного стану. Якщо у вас виникли питання або потрібна додаткова інформація щодо послуг у сфері податкового аудиту, звертайтеся до фахівців BDO. Наша команда фахівців готова надати професійну консультацію та допомогти у вирішенні ваших податкових і фінансових питань.

9 травня 2024 року Верховна Рада України прийняла законопроєкт 10168-2 від 06.11.2023, який містить зміни до правил оподаткування контрольованих іноземних компаній (КІК).

Ці зміни суттєво впливають на підприємців і бізнес, що мають іноземні активи. Внесені правки до законопроєкту тимчасово звільняють платників податків від штрафних санкцій і адміністративної відповідальності за порушення, пов’язані з КІК, на період з 1 січня 2022 року до шести місяців після завершення воєнного стану.

Основні положення нового закону містять:

  • Відсутність штрафів: Платники податків звільняються від штрафних санкцій за порушення, передбачені абзацами першим-восьмим пункту 7 Податкового кодексу України (ПКУ), на період дії воєнного стану і шести місяців після його завершення.
  • Адміністративна та кримінальна відповідальність: До платників податків та їхніх посадових осіб не застосовується адміністративна та кримінальна відповідальність за порушення, пов’язані із застосуванням норм статті 39-2 ПКУ на зазначений період.
  • Обмежений доступ до інформації: Інформація та документи, отримані контролюючими органами відповідно до статті 39-2 ПКУ:

– Вважаються інформацією з обмеженим доступом, яка не може бути витребувана або передана правоохоронним органам на їхній запит чи в рамках процедур, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

– Не можуть бути доказами в кримінальному провадженні відповідно до статті 84 Кримінального процесуального кодексу України.

Наразі закон має бути підписаний Президентом України. Його ухвалення є важливим кроком у контексті адаптації податкового законодавства до поточних умов і підтримки платників податків під час воєнного стану.

Якщо у вас виникли питання або потрібна додаткова інформація щодо послуг у сфері податкового аудиту, звертайтеся до фахівців BDO. Наша команда фахівців готова надати професійну консультацію та допомогти у вирішенні ваших податкових і фінансових питань.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: