fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Барометр щастя. Що робить українців нещасливими і призводить до відтоку кадрів?

09/ 04/ 2018
  У студії Громадського радіо - заступниця директора Європейської Бізнес Асоціації Світлана Михайловська Євгенія Гончарук: Навіщо ви вирішили вимірювати рівень щастя українців? Світлана Михайловська: Першочергово ми – представники бізнес спільноти. Багато років обчислюємо настрої саме бізнес спільноти до інвестиційної привабливості та інвестиційного клімату в країні. Останнім часом багато говорять про відтік кадрів. Тому ми вирішили зрозуміти чому люди їдуть, це ж не лише через фінанси. Опитували інтернет-спільноту за 8 показниками, отримали близько 680 відповідей. Запитували в аудиторії на скільки вони задоволені своїми доходами, поточною роботою, як оцінюють систему охорони здоров’я, освіту (її доступність та якість), власне соціальне життя, рівень безпеки в країні, правове поле регулювання, навколишнє середовище. За такою ж шкалою ми оцінюємо індекс соціальної привабливості. Отримали оцінку 2,47 з 5. Найменшими балами оцінювали рівень безпеки, рівень дотримання прав, рівень екології, охорону здоров’я. Євгенія Гончарук: Серед тих, кого ви опитували, більшість – люди, які живуть в Києві. Чи не означає це, що результати не зовсім репрезентативні? Світлана Михайловська: Це суб’єктивізм з яким стикаються усі опитування. Але отримані результати – репрезентативні. Зараз говорять про підвищення заробітних плат, але це тісно пов’язано з регуляторним середовищем у якому ми працюємо. Бізнес є необхідністю отримання прибутку і компанії не завжди мають можливості регулярно підвищувати зарплати працівникам.Тому наша ініціатива, направлена на зменшення податкового навантаження на Фонд оплати праці, є одним з тих інструментів, який би стимулював бізнес підвищувати заробітні плати. Детальніше читайте на Громадському радіо

У студії Громадського радіо – заступниця директора Європейської Бізнес Асоціації Світлана Михайловська

Євгенія Гончарук: Навіщо ви вирішили вимірювати рівень щастя українців?

Світлана Михайловська: Першочергово ми – представники бізнес спільноти. Багато років обчислюємо настрої саме бізнес спільноти до інвестиційної привабливості та інвестиційного клімату в країні. Останнім часом багато говорять про відтік кадрів. Тому ми вирішили зрозуміти чому люди їдуть, це ж не лише через фінанси.

Опитували інтернет-спільноту за 8 показниками, отримали близько 680 відповідей. Запитували в аудиторії на скільки вони задоволені своїми доходами, поточною роботою, як оцінюють систему охорони здоров’я, освіту (її доступність та якість), власне соціальне життя, рівень безпеки в країні, правове поле регулювання, навколишнє середовище. За такою ж шкалою ми оцінюємо індекс соціальної привабливості. Отримали оцінку 2,47 з 5. Найменшими балами оцінювали рівень безпеки, рівень дотримання прав, рівень екології, охорону здоров’я.

Євгенія Гончарук: Серед тих, кого ви опитували, більшість – люди, які живуть в Києві. Чи не означає це, що результати не зовсім репрезентативні?

Світлана Михайловська: Це суб’єктивізм з яким стикаються усі опитування. Але отримані результати – репрезентативні. Зараз говорять про підвищення заробітних плат, але це тісно пов’язано з регуляторним середовищем у якому ми працюємо. Бізнес є необхідністю отримання прибутку і компанії не завжди мають можливості регулярно підвищувати зарплати працівникам.Тому наша ініціатива, направлена на зменшення податкового навантаження на Фонд оплати праці, є одним з тих інструментів, який би стимулював бізнес підвищувати заробітні плати.

Детальніше читайте на Громадському радіо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: