fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Асоціація обговорила з ключовими держорганами питання нової процедури бронювання від мобілізації та особливості організації закордонних відряджень

09/ 12/ 2022
  9 грудня Європейська Бізнес Асоціація провела зустріч з представниками Міністерства економіки України, Генерального штабу ЗСУ, Держприкордонслужби України, Мінцифри для обговорення чи не найактуальнішого питання, яке ось п’ятий місяць турбує бізнес спільноту: розробки та запуску нової процедури бронювання військовозобов’язаних від мобілізації та організації закордонних відряджень для співробітників. Як  було зазначено у ході зустрічі, новий порядок бронювання проходить фінальні етапи погодження і протягом найближчих тижнів планується його затвердження Урядом. Серед основних новел: можливість бронювання до 40% персоналу без необхідності підписання договору на мобзавдання; можливість збільшення такого відсотку за окремим погодженням з Генштабом; можливість бронювання керівників та заступників керівників підприємства навіть якщо вони мають дефіцитні ВОС; У той же час, це вимагатиме від підприємств виконання не менше трьох з шести критеріїв: бути великим платником податків (не менше 375 тисяч євро сплачених податків за середньозваженим курсом за минулий квартал); бути великим експортером (не менше 8 мільйонів євро валютних надходжень за минулий квартал); бути стратегічним підприємством як визначено Постановою КМУ №83 від 4 березня 2015 року; бути галузево або територіально важливим за рішенням відповідного центрального органу виконавчої влади або ОВА; не мати заборгованості по сплаті ЄСВ; мати середню зарплату не нижчу ніж в області, де зареєстровано підприємство, відповідно до останнього наявного звіту Держстату. Також, на превеликий жаль, в ході наради з’ясувалося, що від ідеї єВідрядження відмовилися. У той же час, представниками держорганів було ще раз підтверджено, що можливість виїзду за кордон для відряджень залишається у випадку наявності бронювання від мобілізації. Асоціація вдячна представникам Міністерства економіки України, Генерального штабу ЗСУ, Мінцифри та Держприкордонслужби України за відкритий та прозорий діалог і готова долучитися  до напрацювання відповідних нормативно-правових актів. Водночас, сподіваємось, що пропозиції озвучені бізнесом щодо продовження чинних бронювань ще на місяць, збільшення можливого % бронювань по деяким критично важливим для країни індустріям, тощо все ж будуть враховані владою.

9 грудня Європейська Бізнес Асоціація провела зустріч з представниками Міністерства економіки України, Генерального штабу ЗСУ, Держприкордонслужби України, Мінцифри для обговорення чи не найактуальнішого питання, яке ось п’ятий місяць турбує бізнес спільноту: розробки та запуску нової процедури бронювання військовозобов’язаних від мобілізації та організації закордонних відряджень для співробітників.

Як  було зазначено у ході зустрічі, новий порядок бронювання проходить фінальні етапи погодження і протягом найближчих тижнів планується його затвердження Урядом. Серед основних новел:

  • можливість бронювання до 40% персоналу без необхідності підписання договору на мобзавдання;
  • можливість збільшення такого відсотку за окремим погодженням з Генштабом;
  • можливість бронювання керівників та заступників керівників підприємства навіть якщо вони мають дефіцитні ВОС;

У той же час, це вимагатиме від підприємств виконання не менше трьох з шести критеріїв:

  • бути великим платником податків (не менше 375 тисяч євро сплачених податків за середньозваженим курсом за минулий квартал);
  • бути великим експортером (не менше 8 мільйонів євро валютних надходжень за минулий квартал);
  • бути стратегічним підприємством як визначено Постановою КМУ №83 від 4 березня 2015 року;
  • бути галузево або територіально важливим за рішенням відповідного центрального органу виконавчої влади або ОВА;
  • не мати заборгованості по сплаті ЄСВ;
  • мати середню зарплату не нижчу ніж в області, де зареєстровано підприємство, відповідно до останнього наявного звіту Держстату.

Також, на превеликий жаль, в ході наради з’ясувалося, що від ідеї єВідрядження відмовилися. У той же час, представниками держорганів було ще раз підтверджено, що можливість виїзду за кордон для відряджень залишається у випадку наявності бронювання від мобілізації.

Асоціація вдячна представникам Міністерства економіки України, Генерального штабу ЗСУ, Мінцифри та Держприкордонслужби України за відкритий та прозорий діалог і готова долучитися  до напрацювання відповідних нормативно-правових актів.

Водночас, сподіваємось, що пропозиції озвучені бізнесом щодо продовження чинних бронювань ще на місяць, збільшення можливого % бронювань по деяким критично важливим для країни індустріям, тощо все ж будуть враховані владою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: