fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Арешт корпоративних прав в рамках кримінального провадження

23/ 02/ 2022
  Автор: Наталія Пономаренко, адвокат Dynasty Law & Investment На щастя, буремний 2016 рік, який, окрім полегшення ведення бізнесу, приніс надзвичайну кількість проблем добросовісним підприємцям, пройшов, проте ще зарано вважати проблему захоплення підприємств повністю вирішеною. Власникам успішного бізнесу досі доводиться стикатись із проблемою протиправних посягань на належні їм підприємства. Зловмисники намагаються захопити контроль над підприємством, щоб призначити підконтрольного директора та здійснити відчуження високоліквідних активів. Якщо ваше підприємство зіткнулось із проблемою протиправного переоформлення власників – діяти треба швидко. Одразу після звернення до правоохоронних органів слід потурбуватись про блокування слідчим або прокурором дій з наступної перереєстрації прав на частки за особами, які підконтрольні зловмисникам, адже потім в господарському суді доведеться оскаржувати кожну таку перереєстрацію, що потребує часу та витрат. Швидким та дієвим способом уникнення подальших перепродажів є накладення слідчим суддею арешту на корпоративні права підприємства. Згідно з положеннями КПК, арешт накладається на майно, в тому числі, задля забезпечення збереження речових доказів. І хоч корпоративні права не підпадають під загальноприйняте розуміння «майна», в даному випадку на допомогу постраждалим власникам підприємств приходять норми ст. 98 цього кодексу, яка відносить до речових доказів також об’єкт злочинного посягання, яким і є корпоративні права. Наостанок слід зазначити, що накладення арешту є тимчасовим заходом. Коли небезпека мине, власник має право звернутись до слідчого судді за скасуванням арешту, оскільки в застосуванні такого заходу відпала потреба і в подальшому добросовісно розпоряджатись своїми правами без перешкод.

Автор: Наталія Пономаренко, адвокат Dynasty Law & Investment

На щастя, буремний 2016 рік, який, окрім полегшення ведення бізнесу, приніс надзвичайну кількість проблем добросовісним підприємцям, пройшов, проте ще зарано вважати проблему захоплення підприємств повністю вирішеною.

Власникам успішного бізнесу досі доводиться стикатись із проблемою протиправних посягань на належні їм підприємства. Зловмисники намагаються захопити контроль над підприємством, щоб призначити підконтрольного директора та здійснити відчуження високоліквідних активів.

Якщо ваше підприємство зіткнулось із проблемою протиправного переоформлення власників – діяти треба швидко. Одразу після звернення до правоохоронних органів слід потурбуватись про блокування слідчим або прокурором дій з наступної перереєстрації прав на частки за особами, які підконтрольні зловмисникам, адже потім в господарському суді доведеться оскаржувати кожну таку перереєстрацію, що потребує часу та витрат.

Швидким та дієвим способом уникнення подальших перепродажів є накладення слідчим суддею арешту на корпоративні права підприємства.

Згідно з положеннями КПК, арешт накладається на майно, в тому числі, задля забезпечення збереження речових доказів. І хоч корпоративні права не підпадають під загальноприйняте розуміння «майна», в даному випадку на допомогу постраждалим власникам підприємств приходять норми ст. 98 цього кодексу, яка відносить до речових доказів також об’єкт злочинного посягання, яким і є корпоративні права.

Наостанок слід зазначити, що накладення арешту є тимчасовим заходом. Коли небезпека мине, власник має право звернутись до слідчого судді за скасуванням арешту, оскільки в застосуванні такого заходу відпала потреба і в подальшому добросовісно розпоряджатись своїми правами без перешкод.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: