fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Андрій Нижний – лектор апробації навчального курсу для суддів адміністративних судів

20/ 11/ 2023
  8-9 листопада 2023 року у Львові відбулася апробація навчального курсу для суддів адміністративних судів. Програма курсу мала на меті розглянути застосування принципу юридичної визначеності в адміністративному судочинстві, в тому числі у контексті легітимних очікувань щодо соціальних виплат. Андрій Нижний, старший партнер Hillmont Partners, керівник судової практики фірми, входить до групи розробників і лекторів курсу. Під час апробаційного заходу він прочитав інтерактивну лекцію про “res judicata” як елемент юридичної визначеності.  У своєму спілкуванні зі слухачами курсу він розкрив зміст поняття “red judicata”, проаналізував умови, коли суди можуть його порушити, а також навів приклади випадків некоректного застосування практики Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) українськими судами. Інші тематичні блоки курсу стосувалися питань юридичної визначеності як елементу верховенства права, застосування принципу юридичної визначеності в адміністративному судочинстві, легітимних (правомірних) очікувань та обмеження соціальних виплат в контексті легітимних очікувань, а також принципу юридичної визначеності в практиці ЄСПЛ. Розробка курсу була розпочата у 2021 році за сприяння Офісу Ради Європи в Україні та за участі суддів окружних адміністративних судів, апеляційних адміністративних судів, Верховного Суду, а також українських та європейських експертів. Учасниками апробаційної програми курсу стали судді першої та апеляційної інстанції адміністративних судів, розташованих на території восьмого апеляційного округу. Серія лекцій стала першим навчальним заходом для суддів, який присвячено не верховенству права в цілому, а юридичній визначеності як одній із його складових.

8-9 листопада 2023 року у Львові відбулася апробація навчального курсу для суддів адміністративних судів. Програма курсу мала на меті розглянути застосування принципу юридичної визначеності в адміністративному судочинстві, в тому числі у контексті легітимних очікувань щодо соціальних виплат.

Андрій Нижний, старший партнер Hillmont Partners, керівник судової практики фірми, входить до групи розробників і лекторів курсу. Під час апробаційного заходу він прочитав інтерактивну лекцію про “res judicata” як елемент юридичної визначеності.  У своєму спілкуванні зі слухачами курсу він розкрив зміст поняття “red judicata”, проаналізував умови, коли суди можуть його порушити, а також навів приклади випадків некоректного застосування практики Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) українськими судами.

Інші тематичні блоки курсу стосувалися питань юридичної визначеності як елементу верховенства права, застосування принципу юридичної визначеності в адміністративному судочинстві, легітимних (правомірних) очікувань та обмеження соціальних виплат в контексті легітимних очікувань, а також принципу юридичної визначеності в практиці ЄСПЛ.

Розробка курсу була розпочата у 2021 році за сприяння Офісу Ради Європи в Україні та за участі суддів окружних адміністративних судів, апеляційних адміністративних судів, Верховного Суду, а також українських та європейських експертів. Учасниками апробаційної програми курсу стали судді першої та апеляційної інстанції адміністративних судів, розташованих на території восьмого апеляційного округу. Серія лекцій стала першим навчальним заходом для суддів, який присвячено не верховенству права в цілому, а юридичній визначеності як одній із його складових.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: