fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Аграрна нота як безспірний цінний папір

28/ 02/ 2025
  Зоряна Пелех. Засновниця ZP Law office of Zoriana Pelekh Аграрна нота має статус безспірного цінного паперу. У разі невиконання боржником своїх зобов’язань кредитор має право отримати спеціальну виписку з Реєстру аграрних нот, яка служить підставою для примусового стягнення майна. Це спрощує процедуру захисту прав кредитора та забезпечує оперативне вирішення спірних ситуацій. Запровадження аграрних нот відкриває нові можливості для фінансування аграрного сектору України, забезпечуючи додаткові гарантії для інвесторів та сприяючи розвитку сільськогосподарського виробництва. Підстави для випуску аграрної ноти Аграрна нота видається на підставі договору-застави майбутнього врожаю.  Реєстрація обтяжень у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна Реєстрація обтяжень, пов’язаних з аграрними нотами, здійснюється на ваш вибір нотаріусом або ж реєстратором Реєстру аграрних нот. Відомості про предмет застави вносяться до Державного реєстру обтяжень рухомого майна. Це забезпечує публічність інформації про обтяження та захист прав інвесторів. Захист прав інвесторів Однією з ключових переваг аграрної ноти є посилений захист прав кредиторів. З моменту видачі аграрної ноти боржник втрачає право розпоряджатися речовими правами на земельну ділянку, зазначену в ній, без згоди кредитора. Це означає, що боржник не може реєструвати переважне право, відчужувати земельну ділянку, передавати її в оренду або суборенду, змінювати умови договору оренди без попередньої згоди кредитора. Такі обмеження забезпечують стабільність інвестицій та мінімізують ризики для кредиторів. Висновок Аграрна нота — це неемісійний цінний папір, що підтверджує безумовне зобов’язання боржника, забезпечене заставою, здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти кредитору відповідно до умов, визначених у ній. Інструмент запроваджено для залучення фінансування в аграрний сектор України та забезпечення прозорих розрахунків за чинними договорами.

Зоряна Пелех

Засновниця ZP Law office of Zoriana Pelekh

Аграрна нота має статус безспірного цінного паперу. У разі невиконання боржником своїх зобов’язань кредитор має право отримати спеціальну виписку з Реєстру аграрних нот, яка служить підставою для примусового стягнення майна. Це спрощує процедуру захисту прав кредитора та забезпечує оперативне вирішення спірних ситуацій.

Запровадження аграрних нот відкриває нові можливості для фінансування аграрного сектору України, забезпечуючи додаткові гарантії для інвесторів та сприяючи розвитку сільськогосподарського виробництва.

Підстави для випуску аграрної ноти

Аграрна нота видається на підставі договору-застави майбутнього врожаю. 

Реєстрація обтяжень у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна

Реєстрація обтяжень, пов’язаних з аграрними нотами, здійснюється на ваш вибір нотаріусом або ж реєстратором Реєстру аграрних нот. Відомості про предмет застави вносяться до Державного реєстру обтяжень рухомого майна. Це забезпечує публічність інформації про обтяження та захист прав інвесторів.

Захист прав інвесторів

Однією з ключових переваг аграрної ноти є посилений захист прав кредиторів. З моменту видачі аграрної ноти боржник втрачає право розпоряджатися речовими правами на земельну ділянку, зазначену в ній, без згоди кредитора. Це означає, що боржник не може реєструвати переважне право, відчужувати земельну ділянку, передавати її в оренду або суборенду, змінювати умови договору оренди без попередньої згоди кредитора. Такі обмеження забезпечують стабільність інвестицій та мінімізують ризики для кредиторів.

Висновок

Аграрна нота — це неемісійний цінний папір, що підтверджує безумовне зобов’язання боржника, забезпечене заставою, здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти кредитору відповідно до умов, визначених у ній. Інструмент запроваджено для залучення фінансування в аграрний сектор України та забезпечення прозорих розрахунків за чинними договорами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: