fbpx

Клінічні дослідження, Охорона здоров’я

06/ 12/ 2017

Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України (ДЕЦ) розробив перший інтерактивний Державний Реєстр Клінічних Досліджень в Україні (https://clinicaltrials.dec.gov.ua/).

Участь в клінічних дослідженнях допомагає важкохворим пацієнтам отримати шанс на продовження життя чи видужання, безкоштовно отримати інноваційне лікування та найсучасніше обстеження за міжнародними стандартами. З кожним роком зацікавленість пацієнтів в участі у дослідженнях зростає у зв’язку з розумінням їх важливості та користі. Клінічні дослідження проводяться в Україні вже більше 20 років, але до цього часу у відкритому доступі не було узагальненої інформації де і які дослідження проводяться. Пацієнти могли про це дізнаватися лише з міжнародних ресурсів (наприклад, clinicaltrials.gov), дуже часто пацієнти зверталися й до Підкомітету з клінічних досліджень Асоціації з проханням знайти дослідження за їх діагнозом.

Вперше Підкомітет з клінічних досліджень звернувся до державних органів з проханням про створення такого Реєстру у 2016 році. В подальшому Підкомітет долучався до обговорення цієї теми.

17 листопада 2017 року на спеціалізованому сайті ДЕЦ було опубліковано тестову версію Реєстру. Всі дослідження, що проводяться в Україні та публікуються в Реєстрі, проходять тривалу експертизу та мають бути дозволені до проведення Міністерством охорони здоров’я України.

Тепер кожен бажаючий пацієнт та лікар зможе:

  • знайти перелік усіх клінічних досліджень, що відбувались чи відбуваються в Україні
  • шукати за ключовими словами: патологічний стан, хворобу, що вивчається, місце проведення, досліджувані препарати
  • дізнатись про місце проведення дослідження (лікарні, науково-дослідні інститути та їх підрозділи) і хто з відповідальних дослідників (лікарів) його виконує
  • визначити чи може пацієнт взяти участь в такому дослідженні, якщо на це є відповідні рекомендації від лікуючого лікаря.

Це дуже вагоме досягнення в історії розвитку галузі клінічних досліджень та їх відкритості в Україні!

Підкомітет з клінічних досліджень Асоціації щиро вдячний керівництву та експертам ДЕЦ за підтримку та швидку реалізацію спільної ініціативи!

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: