fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Побутова електротехніка

05/ 06/ 2024
  Асоціація вітає прийняття проєкту закону 10393 щодо врегулювання окремих питань у сфері енергетичної ефективності 4 червня ц.р. Український Парламент зробив суттєвий крок вперед на шляху до гармонізації українського законодавства в частині вимог до енергоефективності обладнання у відповідності до норм Європейського Союзу. Зокрема, ВРУ прийняла в другому читанні проєкту закону 10393 щодо врегулювання окремих питань у сфері енергетичної ефективності. Даний законопроєкт від самого початку активно підтримувався Асоціацією, оскільки, серед іншого включав положення щодо того, що замість створення окремої української бази даних енергоспоживчої продукції, QR-код на яку повинен міститись на енергетичних етикетках електричного та електронного обладнання (ЕЕО) українські виробники та імпортери можуть або розміщати на енергетичній етикетці QR-код, що веде до бази даних ЄС - EPREL, або, якщо продукція не представлена на ринку ЄС, QR-код, що веде на сайт виробника ЕЕО, на якому буде розміщена інформація, передбачена технічним регламентом з енергетичного маркування. Європейська Бізнес Асоціація щиро вітала такий підхід, оскільки він не лише відповідає рекомендаціям Міжнародного Енергетичного Співтовариства, а й має ряд суттєвих переваг, зокрема (1) відповідає євроінтеграційним прагненням України та сприяє наближенню до єдиного ринку ЄС; (2) дозволить заощадити суттєві ресурси представників державних органів та бізнесу на створення та ведення окремої бази даних, робота якої втратить свою актуальність після вступу України до ЄС; (3) дозволить більш ефективно здійснювати контроль за відповідністю обладнання, що постачається в Україну, вимогам прийнятих в Україні технічних регламентів з екодизайну та енергетичного маркування.  Більше того, при доопрацюванні проєкту закону 10393 до другого читання в профільному Парламентському Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, народні депутати врахували ще одну надзвичайно важливу для бізнесу пропозицію. Зокрема, дозволили використовувати в Україні мовно-нейтральні енергетичні етикетки ЄС, які, є майже ідентичними до українських етикеток, і вже дозволені до використання у Республіці Молдова, яка як і Україна не є членом ЄС, але має наміри щодо вступу в ЄС. Так, представники Асоціації переконані, що можливість використовувати енергетичні етикетки ЄС в Україні, не лише сприятиме гармонізації вимог українського законодавства у сфері технічного регулювання у відповідності з нормами ЄС, а й сприятиме суттєвому усуненню бар’єрів в торгівлі, збільшенню доступного асортименту для українських споживачів та певному зменшенню собівартості товарів, у зв’язку з відсутністю необхідності виокремлювати окремі виробничі лінії для ЕЕО, що поставляються в Україну. Тож, Асоціація щиро дякує Комітету ВРУ з питань енергетики, Держенергоефективносі, МінВідновдення та Українському Парламенту в цілому за прийняття проєкту закону 10393 та сподівається на його якнайшвидше підписання Президентом України.

Асоціація вітає прийняття проєкту закону 10393 щодо врегулювання окремих питань у сфері енергетичної ефективності

4 червня ц.р. Український Парламент зробив суттєвий крок вперед на шляху до гармонізації українського законодавства в частині вимог до енергоефективності обладнання у відповідності до норм Європейського Союзу.

Зокрема, ВРУ прийняла в другому читанні проєкту закону 10393 щодо врегулювання окремих питань у сфері енергетичної ефективності. Даний законопроєкт від самого початку активно підтримувався Асоціацією, оскільки, серед іншого включав положення щодо того, що замість створення окремої української бази даних енергоспоживчої продукції, QR-код на яку повинен міститись на енергетичних етикетках електричного та електронного обладнання (ЕЕО) українські виробники та імпортери можуть або розміщати на енергетичній етикетці QR-код, що веде до бази даних ЄС – EPREL, або, якщо продукція не представлена на ринку ЄС, QR-код, що веде на сайт виробника ЕЕО, на якому буде розміщена інформація, передбачена технічним регламентом з енергетичного маркування.

Європейська Бізнес Асоціація щиро вітала такий підхід, оскільки він не лише відповідає рекомендаціям Міжнародного Енергетичного Співтовариства, а й має ряд суттєвих переваг, зокрема (1) відповідає євроінтеграційним прагненням України та сприяє наближенню до єдиного ринку ЄС; (2) дозволить заощадити суттєві ресурси представників державних органів та бізнесу на створення та ведення окремої бази даних, робота якої втратить свою актуальність після вступу України до ЄС; (3) дозволить більш ефективно здійснювати контроль за відповідністю обладнання, що постачається в Україну, вимогам прийнятих в Україні технічних регламентів з екодизайну та енергетичного маркування. 

Більше того, при доопрацюванні проєкту закону 10393 до другого читання в профільному Парламентському Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, народні депутати врахували ще одну надзвичайно важливу для бізнесу пропозицію. Зокрема, дозволили використовувати в Україні мовно-нейтральні енергетичні етикетки ЄС, які, є майже ідентичними до українських етикеток, і вже дозволені до використання у Республіці Молдова, яка як і Україна не є членом ЄС, але має наміри щодо вступу в ЄС.

Так, представники Асоціації переконані, що можливість використовувати енергетичні етикетки ЄС в Україні, не лише сприятиме гармонізації вимог українського законодавства у сфері технічного регулювання у відповідності з нормами ЄС, а й сприятиме суттєвому усуненню бар’єрів в торгівлі, збільшенню доступного асортименту для українських споживачів та певному зменшенню собівартості товарів, у зв’язку з відсутністю необхідності виокремлювати окремі виробничі лінії для ЕЕО, що поставляються в Україну.

Тож, Асоціація щиро дякує Комітету ВРУ з питань енергетики, Держенергоефективносі, МінВідновдення та Українському Парламенту в цілому за прийняття проєкту закону 10393 та сподівається на його якнайшвидше підписання Президентом України.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: