fbpx

Побутова електротехніка

18/ 11/ 2020

Асоціація вітає прийняття Постанови Уряду N1097 від 11 листопада 2020 року, яка внесла запропоновані Асоціацією зміни до ряду технічних регламентів, зокрема (1) ТР енергетичного маркування кондиціонерів повітря; (2) ТР щодо вимог до екодизайну циркуляційних насосів; та (3) ТР щодо вимог до екодизайну телевізорів.

Комітет побутової електротехніки Асоціації звернув увагу представників державних органів на певні розбіжності в текстах технічних регламентів щодо вимог до телевізорів та циркуляційних насосів в порівнянні з текстами відповідних Директив Європейського Союзу, на основі яких було розроблено українські регламенти. Зокрема, в частині набуття чинності окремими положеннями щодо вимог до екодизайну, українські регламенти та встановлювали більш жорсткі вимоги до обладнання, ніж ті, що існують наразі в ЄС. Так, наприклад, Регламент ЄС №641/2009, на основі якого був розроблений ТР для насосів, передбачає можливість вводити в обіг циркуляційні насоси, інтегровані в пристрої до 1 січня 2022 року, водночас український аналог передбачав на два роки менший період. Щодо ТР для телевізорів, то він після набрання чинності одразу встановив вимоги щодо екодизайну до вже введених в обіг телевізорів, тоді як Регламенту Комісії (ЄС) №642/2009 після набрання чинності встановлював вимоги то обладнання під час процесу його введення в обіг.

Щодо ТР для кондиціонерів, то в ньому були розбіжності між кольорами, використаними на етикетці для зображення мапи України, та вимогами до кольорів мапи, наведеними в самому тексті технічного регламенту. Відтак, компанії не знали якими вимогами до енергетичної етикетки керуватись в своїй діяльності та попросили уніфікувати правила, зокрема привести у відповідність зразок етикетки до правил, наведених в тексті технічного регламенту.

Комітет Асоціації надіслав ряд офіційних позицій, провів декілька зустрічей та активно співпрацював з державними органами з метою якнайшвидшого прийняття запропонованих бізнесом змін.

Відтак, Асоціація вдячна Державному агентству з енергоефективності, Міністерству енергетики, Міністерству економіки, Кабінету Міністрів та іншим залученим державним органам за прийняття Постанови Уряду N1097 та сподівається на подальшу конструктивну співпрацю, спрямовану на гармонізацію сфери технічного регулювання в Україні відповідно до вимог ЄС.

Якщо вам потрібна додаткова інформація, звертайтесь до Viktoriia.Kulykova@eba.com.ua, Менеджера Комітету побутової електротехніки Асоціації.

 

 

 

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: