fbpx

Податкові питання

05/ 06/ 2012

Ми раді повідомити Вам, що 24 травня 2012 року проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спеціального режиму оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції» № 9744 та проект Закону України «Про економічний експеримент щодо створення сприятливих умов для розвитку в Україні індустрії програмної продукції» №8267 були прийняті у другому читанні Верховною Радою України. 90% тексту законопроектів були напрацьовані у робочій групі при Віце-прем’єр-міністрові – Міністрові соціальної політики України – Сергії Тігіпку разом з представниками Комітету з інформаційних технологій Європейської Бізнес Асоціації.

Норми законопроектів почнуть діяти з січня 2013 року. Спеціальний податковий режим розрахований на 10 років. Згідно із законопроектом № 9744, податок на прибуток фізичних осіб для компаній IT галузі встановлюється на рівні 5%, але не менше суми, яка дорівнює множенню стандартної ставки, встановленої Податковим кодексом, на 2 мінімальні зарплати.

Крім цього, передбачено 5% податок на прибуток для компаній, які працюють за спеціальним режимом, з січня 2013 року. Також, проект закону надає можливість звільнення від ПДВ для IT-компаній, які братимуть участь в спеціальному податковому режимі.

Єдиний соціальний внесок складе стандартну ставку від двох мінімальних зарплат, як для роботодавця, так і для працівника.

Для того, щоб отримати право на податкові пільги, компанія повинна звернутися в Державну податкову службу із заявою. Але податкової необхідний буде експертний висновок про те, що доходи компанія отримує від діяльності в сфері IT, такий документ, відповідно, потрібно буде отримати в Госінформнауки.

Згідно з повідомленням на сайті Верховної Ради, в проекті можуть брати участь компанії таких видів діяльності, як видання і продаж програмного забезпечення, програмування, тестування, IT-консультації, управління комп’ютерними системами, обробки даних, розміщення інформації на веб-сайтах тощо. Веб-хостинг виключений з таких видів діяльності. Також, в експерименті можуть брати участь компанії зі штатом менше 10 осіб.

Ми раді розділити цей прогрес з Вами та ми щиро дякуємо всім компаніям-членам Асоціації, які докладали зусиль для успішного вирішення цього питання!

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: