fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Одеса Фінанси та податки

22/ 04/ 2022
  21 квітня 2022 року на зустрічі Фінансово-податкового комітету Асоціації в Одесі ми поговорили про фінанси та податки у воєнний час. Тема є актуальною з огляду на оновлення податкового законодавства. Відтак, для України зараз вкрай важливим є необхідність сплачувати податки. Саме тому держава надала всі необхідні роз’яснення щодо неподання чи несвоєчасного подання декларацій чи не сплату податків. Віталій Смердов, партнер податкової практики Crowe Mikhailenko та Андрій Духницький, радник Crowe Mikhailenko розкрили для бізнесу питання фінансово-податково характеру, взаємодії з рф та бронювання критично важливих співробітників на підприємствах. Зокрема, мова йшла про перехід на сплату єдиного податку за ставкою 2%, як в умовах воєнного стану найбільш ефективно фінансувати своїх працівників з точки зору оподаткування, чи законно фізичним особам в Україні, у тому числі, підприємцям використосувати рахунки за кордоном (банки, платіжні системи) та а як оподатковуються такі доходи тощо. Ось деякі із рекомендацій стосовно вищеперерахованих питань, які були озвучені під час зустрічі. Є сенс перейти на ставку єдиного податку у 2%, коли ваші контрагенти також перейшли на ставку 2 %, особливо у сегменті В2В. Перевірити статус переходу контрагента допоможе Єдиний реєстр платників єдиного податку. Дійсно вигідно переходити на дану ставку коли бізнес є високоприбутковим, а ваш сегмент бізнесу В2С. Але тут важливо враховувати ще один момент: статус обсяг залишків на складі і за рахунок яких операцій формуються ці залишки. Передбачено, що компанії можуть прийняти рішення про вихід з рф і завершити всі юридичні процеси припинення діяльності протягом 1,5 років. Протягом 1.5 років не потрібно буде сплачувати додаткові податки (податок на прибуток, екологічний податок, податок на майно ренту), у разі якщо компанія розпочала процес припинення економічних зв’язків. В умовах воєнного стану питання фінансування своїх працівників є досить важливим. Звільняти-не звільняти-оголошувати простій - вирішує роботодавець враховуючи норми трудового законодавства. Якщо це простій – виплачувати не менше 2/3 заробітної плати. Якщо не звільняти - оформити людині у відпустку за власний рахунок. Однак вкрай важливо більше думати про людей. Аби підприємства могли продовжувати працювати, забезпечуючи потреби населення важливо бронювати критично важливих співробітників на підприємствах від військової служби. До речі, детальна покрокова інструкція як це зробити була розроблена Європейською Бізнес Асоціацією і доступна за лінком разом з іншими роз’ясненнями. Дякуємо спікерам за корисні рекомендації! Все буде Україна!

21 квітня 2022 року на зустрічі Фінансово-податкового комітету Асоціації в Одесі ми поговорили про фінанси та податки у воєнний час. Тема є актуальною з огляду на оновлення податкового законодавства. Відтак, для України зараз вкрай важливим є необхідність сплачувати податки. Саме тому держава надала всі необхідні роз’яснення щодо неподання чи несвоєчасного подання декларацій чи не сплату податків.

Віталій Смердов, партнер податкової практики Crowe Mikhailenko та Андрій Духницький, радник Crowe Mikhailenko розкрили для бізнесу питання фінансово-податково характеру, взаємодії з рф та бронювання критично важливих співробітників на підприємствах. Зокрема, мова йшла про перехід на сплату єдиного податку за ставкою 2%, як в умовах воєнного стану найбільш ефективно фінансувати своїх працівників з точки зору оподаткування, чи законно фізичним особам в Україні, у тому числі, підприємцям використосувати рахунки за кордоном (банки, платіжні системи) та а як оподатковуються такі доходи тощо.

Ось деякі із рекомендацій стосовно вищеперерахованих питань, які були озвучені під час зустрічі.

  • Є сенс перейти на ставку єдиного податку у 2%, коли ваші контрагенти також перейшли на ставку 2 %, особливо у сегменті В2В. Перевірити статус переходу контрагента допоможе Єдиний реєстр платників єдиного податку. Дійсно вигідно переходити на дану ставку коли бізнес є високоприбутковим, а ваш сегмент бізнесу В2С. Але тут важливо враховувати ще один момент: статус обсяг залишків на складі і за рахунок яких операцій формуються ці залишки.
  • Передбачено, що компанії можуть прийняти рішення про вихід з рф і завершити всі юридичні процеси припинення діяльності протягом 1,5 років. Протягом 1.5 років не потрібно буде сплачувати додаткові податки (податок на прибуток, екологічний податок, податок на майно ренту), у разі якщо компанія розпочала процес припинення економічних зв’язків.
  • В умовах воєнного стану питання фінансування своїх працівників є досить важливим. Звільняти-не звільняти-оголошувати простій – вирішує роботодавець враховуючи норми трудового законодавства. Якщо це простій – виплачувати не менше 2/3 заробітної плати. Якщо не звільняти – оформити людині у відпустку за власний рахунок. Однак вкрай важливо більше думати про людей.
  • Аби підприємства могли продовжувати працювати, забезпечуючи потреби населення важливо бронювати критично важливих співробітників на підприємствах від військової служби. До речі, детальна покрокова інструкція як це зробити була розроблена Європейською Бізнес Асоціацією і доступна за лінком разом з іншими роз’ясненнями.

Дякуємо спікерам за корисні рекомендації! Все буде Україна!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: