fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Звільнення від оподаткування ПДВ операцій з імпорту деякого устаткування для вітрової та сонячної енергетики. Спрощення використання певних категорій земель для проектів відновлювальної енергетики

13/ 12/ 2018
  Верховна Рада підтримала розвиток виробництва енергії з відновлювальних джерел, встановивши звільнення від оподаткування ПДВ операцій із ввезення на територію України деякого устаткування для вітро- та сонячної енергетики. Відповідні зміни передбачено Законом України Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів № 2628-VIII від 23.11.2018 (Закон). Закон опубліковано 12 грудня 2018 року. Він набере чинності 1 січня 2019 року.  Зміни, що вносяться Законом, до 31 грудня 2022 року звільняють від оподаткування податком на додану вартість операції з імпорту вітрових електрогенераторів, фотоелектричних модулів, певних діелектричних трансформаторів та інверторів. Для застосування пільги обладнання повинне належати до товарних підкатегорій УКТ ЗЕД 8502 31 00 00, 8541 40 90 00, 8504 23 00 00 та/або 8504 40 88 00. З практичних міркувань класифікація обладнання у відповідній категорії може підтверджуватись попереднім рішенням митного органу. Крім того, Закон вносить зміни і до тексту Закону України Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів, за якими об’єкти альтернативної енергетики, що використовують відновлювані джерела енергії, можуть розміщуватись на землях промисловості, транспорту, звязку, енергетики, оборони без зміни їх цільового призначення. Якщо ви хочете дізнатись більше про тему, яка розглядається в цій публікації, або про наші послуги, зверніться, будь ласка, до Олексія Сошенка, Дмитра Федорука, Олександра Маркова чи Світлани Теуш.

Верховна Рада підтримала розвиток виробництва енергії з відновлювальних джерел, встановивши звільнення від оподаткування ПДВ операцій із ввезення на територію України деякого устаткування для вітро- та сонячної енергетики.

Відповідні зміни передбачено Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів” № 2628-VIII від 23.11.2018 (“Закон”). Закон опубліковано 12 грудня 2018 року. Він набере чинності 1 січня 2019 року. 

Зміни, що вносяться Законом, до 31 грудня 2022 року звільняють від оподаткування податком на додану вартість операції з імпорту вітрових електрогенераторів, фотоелектричних модулів, певних діелектричних трансформаторів та інверторів. Для застосування пільги обладнання повинне належати до товарних підкатегорій УКТ ЗЕД 8502 31 00 00, 8541 40 90 00, 8504 23 00 00 та/або 8504 40 88 00. З практичних міркувань класифікація обладнання у відповідній категорії може підтверджуватись попереднім рішенням митного органу.

Крім того, Закон вносить зміни і до тексту Закону України “Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів”, за якими об’єкти альтернативної енергетики, що використовують відновлювані джерела енергії, можуть розміщуватись на землях промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони без зміни їх цільового призначення.

Якщо ви хочете дізнатись більше про тему, яка розглядається в цій публікації, або про наші послуги, зверніться, будь ласка, до Олексія Сошенка, Дмитра Федорука, Олександра Маркова чи Світлани Теуш.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: