fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Зустріч з керівництвом Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків

15/ 04/ 2021
  Комунікація Офісу Асоціації із Західним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків продовжується! 15 квітня 2021 року відбулась зустріч із  Іриною Коротковою, в.о. керівника Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків. Зустріч відбулась у форматі діалогу, де учасники змогли обговорити актуальні питання податкового законодавства. На зустрічі учасники познайомилися із роботою управління, звітом про надходження податків до бюджету Західного регіону та підняли актуальні питання, які цікавлять членів Офісу Асоціації. Серед іншого компанії були також зацікавлені у темі дисконтування позик. Упродовж зустрічі учасники з’ясували наступне: Дисконтуванню підлягають дострокові позики як кредиторської так і дебіторської заборгованості; Дисконтувати позики, на переконання експертів Управління, зобов’язані всі підприємства, що складають звітність за положеннями ПСБО; Суми дисконту можна амортизувати до часу її погашення чи визнання заборгованості безнадійною; Ефективна ставка дисконтування визначається як середньорічна ставка рефінансування НБУ та/або ставка, що розраховується за наступними показниками: відсоткова ставка на позикові кошти, яку отримав би кредитор якщо б надав певні суми коштів, ставка ризику неповернення та відсоток інфляції. При цьому ДПС застосовує ставку, що є меншою; Для того, щоб скористатись дисконтною ставкою податку при виплаті коштів на користь нерезидента в рамках двосторонніх угод про уникнення подвійного оподаткування, окрім наявності довідки про підтвердження резиденства, слід також пересвідчитись, що отримувач такого доходу є його бенефіціаром. У протилежному випадку, платнику слід використовувати ставку 15% при оподаткуванні та виплаті таких доходів на користь нерезидента. Також п. Ірина наголосила, що у випадку виникнення будь-яких проблемних питань у сфері адміністрування податків, компанії-великі платники можуть звертатися безпосередньо до координаторів управління, які закріплені за відповідними компаніями. Це вчергове підкреслює те, що керівництво Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків відкрите до діалогу в рамках чинного законодавства України. Ми щиро вдячні керівництву управління за відкритість у комунікації та ініціативу до подальшої співпраці, а також Іванові Дуркачу за спільну модерацію зустрічі!

Комунікація Офісу Асоціації із Західним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків продовжується!

15 квітня 2021 року відбулась зустріч із  Іриною Коротковою, в.о. керівника Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків. Зустріч відбулась у форматі діалогу, де учасники змогли обговорити актуальні питання податкового законодавства.

На зустрічі учасники познайомилися із роботою управління, звітом про надходження податків до бюджету Західного регіону та підняли актуальні питання, які цікавлять членів Офісу Асоціації. Серед іншого компанії були також зацікавлені у темі дисконтування позик.

Упродовж зустрічі учасники з’ясували наступне:

  • Дисконтуванню підлягають дострокові позики як кредиторської так і дебіторської заборгованості;
  • Дисконтувати позики, на переконання експертів Управління, зобов’язані всі підприємства, що складають звітність за положеннями ПСБО;
  • Суми дисконту можна амортизувати до часу її погашення чи визнання заборгованості безнадійною;
  • Ефективна ставка дисконтування визначається як середньорічна ставка рефінансування НБУ та/або ставка, що розраховується за наступними показниками: відсоткова ставка на позикові кошти, яку отримав би кредитор якщо б надав певні суми коштів, ставка ризику неповернення та відсоток інфляції. При цьому ДПС застосовує ставку, що є меншою;
  • Для того, щоб скористатись дисконтною ставкою податку при виплаті коштів на користь нерезидента в рамках двосторонніх угод про уникнення подвійного оподаткування, окрім наявності довідки про підтвердження резиденства, слід також пересвідчитись, що отримувач такого доходу є його бенефіціаром. У протилежному випадку, платнику слід використовувати ставку 15% при оподаткуванні та виплаті таких доходів на користь нерезидента.

Також п. Ірина наголосила, що у випадку виникнення будь-яких проблемних питань у сфері адміністрування податків, компанії-великі платники можуть звертатися безпосередньо до координаторів управління, які закріплені за відповідними компаніями. Це вчергове підкреслює те, що керівництво Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків відкрите до діалогу в рамках чинного законодавства України.

Ми щиро вдячні керівництву управління за відкритість у комунікації та ініціативу до подальшої співпраці, а також Іванові Дуркачу за спільну модерацію зустрічі!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: