fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Зустріч з Представництвом Європейського Союзу в Україні у Харкові

08/ 02/ 2022
  На порядку денному зустріч з колегами з Представництва Європейського Союзу (ЄС) в Україні були питання торгівлі та інвестицій з ЄС у Харківську область, впровадження Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС і впливу російської загрози на ведення бізнесу у регіоні. Представники EBA Kharkiv з різних секторів економіки поділились інформацією щодо поточної ситуації. Так, Едуард Рубін (Телесенс) підкреслив, що входження України в європейське співтовариство та впровадження безвізового режиму дозволило IT сектору глибше просунутись на ринку ЄС. За останні роки бізнес виріс у середньому на 30-50%. Зараз проблема – не вистачає кадрів. Ігор Балака (ВПФ «Крона») відмітив, що кількість угод на ринку нерухомості у зв’язку військовою загрозою зменшилась у січні поточного року майже вдвічі, якщо порівнювати з груднем 2021 року. «Інвестиції та програми підтримки повинні бути цілеспрямованими та підтримувати ті галузі та індустрії, які знаходяться у зоні ризику», - таку думку висловив Ігор Сбітнєв (ТРЦ Французький Бульвар). Щодо банківської діяльності, за словами Олени Жукової (Мегабанк), наразі поточні операції проходять у звичайному режимі, а у січні 2022 року потенційна загроза вплинула лише на невеликих вкладників, проте у лютому ситуація стабілізувалася. Побажання до партнерів з ЄС – продовжувати співпрацю та довгострокове фінансування проєктів. Як зазначив Сегій Полумисний (НОВААГРО), Угода про Асоціацію між Україною та ЄС допомагає розширити ринок збуту аграріям. Тож Представництво Європейського Союзу в Україні може бути провідником високих стандартів ведення бізнесу, має жорсткіше підтримувати боротьбу з корупцію, законодавчі, судові реформи, гуманітарну політику нашої країни. Щодо останнього питання - у випадку військової загрози можливість релокації має лише IT сектор, проте присутні відмітили, що майже у всіх компаній є «Плани А, Б та С». Банківська сфера, окрім скерованих планів дій, має також можливість мінімізувати ризики відповідно до вимог НБУ. У поточній ситуації аграрії страхують свої об’єкти, але переміщення бізнесу майже неможливе, як і у багатьох учасників зустрічі. На сьогоднішній день все ж не вистачає комунікації між бізнесом і владою. Питання є чутливим та важливим, бажано розуміти участь держави у захисті підприємців. Зі свого боку Фабрис Дідье (Alliance Française de Kharkiv) додав, що Харків – міжнародне, багатонаціональне місто, біля 30 тис. студентів з різних куточків світу. Безумовно, треба привертати увагу до Харкова, який розташований саме у прикордонній зоні, міжнародної спільноти! Одностайно висловили подяку ЄС за підтримку України у цей складний час та сподівання щодо плідної співпраці по всіх напрямках!

На порядку денному зустріч з колегами з Представництва Європейського Союзу (ЄС) в Україні були питання торгівлі та інвестицій з ЄС у Харківську область, впровадження Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС і впливу російської загрози на ведення бізнесу у регіоні.

Представники EBA Kharkiv з різних секторів економіки поділились інформацією щодо поточної ситуації.

Так, Едуард Рубін (Телесенс) підкреслив, що входження України в європейське співтовариство та впровадження безвізового режиму дозволило IT сектору глибше просунутись на ринку ЄС. За останні роки бізнес виріс у середньому на 30-50%. Зараз проблема – не вистачає кадрів.

Ігор Балака (ВПФ «Крона») відмітив, що кількість угод на ринку нерухомості у зв’язку військовою загрозою зменшилась у січні поточного року майже вдвічі, якщо порівнювати з груднем 2021 року.

«Інвестиції та програми підтримки повинні бути цілеспрямованими та підтримувати ті галузі та індустрії, які знаходяться у зоні ризику», – таку думку висловив Ігор Сбітнєв (ТРЦ “Французький Бульвар”).

Щодо банківської діяльності, за словами Олени Жукової (Мегабанк), наразі поточні операції проходять у звичайному режимі, а у січні 2022 року потенційна загроза вплинула лише на невеликих вкладників, проте у лютому ситуація стабілізувалася. Побажання до партнерів з ЄС – продовжувати співпрацю та довгострокове фінансування проєктів.

Як зазначив Сегій Полумисний (НОВААГРО), Угода про Асоціацію між Україною та ЄС допомагає розширити ринок збуту аграріям. Тож Представництво Європейського Союзу в Україні може бути провідником високих стандартів ведення бізнесу, має жорсткіше підтримувати боротьбу з корупцію, законодавчі, судові реформи, гуманітарну політику нашої країни.

Щодо останнього питання – у випадку військової загрози можливість релокації має лише IT сектор, проте присутні відмітили, що майже у всіх компаній є «Плани А, Б та С». Банківська сфера, окрім скерованих планів дій, має також можливість мінімізувати ризики відповідно до вимог НБУ. У поточній ситуації аграрії страхують свої об’єкти, але переміщення бізнесу майже неможливе, як і у багатьох учасників зустрічі.

На сьогоднішній день все ж не вистачає комунікації між бізнесом і владою. Питання є чутливим та важливим, бажано розуміти участь держави у захисті підприємців.

Зі свого боку Фабрис Дідье (Alliance Française de Kharkiv) додав, що Харків – міжнародне, багатонаціональне місто, біля 30 тис. студентів з різних куточків світу. Безумовно, треба привертати увагу до Харкова, який розташований саме у прикордонній зоні, міжнародної спільноти!

Одностайно висловили подяку ЄС за підтримку України у цей складний час та сподівання щодо плідної співпраці по всіх напрямках!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: