fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Зустріч Асоціації з Богданом Боруховським, Першим заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України

08/ 10/ 2020
  7 жовтня відбулася онлайн-зустріч Комітету деревообробної та меблевої галузі Асоціації з Богданом Боруховським, Першим заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, та представниками Прозорро.Продажі для обговорення змін до проєкту Постанови Кабміну № 1178, які передбачають 100% продаж необробленої деревини на платформі Прозорро.Продажі. Представники Комітету, підтримуючи в цілому необхідність підвищення прозорості на ринку деревини, висловили ряд застережень щодо ризиків для деревообробної галузі при використанні передбаченого Постановою Кабміну №1178 механізму продажу необробленої деревини на платформі Прозорро.Продажі, а також звернули увагу на такі ключові питання, що потребують вирішення: Правом брати участь у торгах мають бути наділені виключно реальні виробники. Участь у торгах компаній-трейдерів, як зазначають експерти Комітету Асоціації, призводитиме до підвищення ціни на деревину, оскільки для них лісосировина є матеріалом для перепродажу, тоді як для деревообробників – основою виробництва. Повинна бути встановлена відповідальність за порушення правил торгів як для продавців, які не викуповують придбану на аукціонах деревину, при цьому завищуючи на неї ціну, так і для лісгоспів за невиконання договорів поставки деревини, придбаної за результатами аукціонів. Необхідно встановлення прозорого механізму формування стартової ціни лота (необробленої деревини), яка має обов’язково враховувати реальну ситуацію на ринках готової продукції. Власні деревообробні підрозділи державних лісогосподарських підприємств мають брати участь у процесі закупівлі деревини на рівних умовах з усіма деревообробними підприємствами. Також під час зустрічі учасники обговорили необхідність підготовки проєкту Закону про ринок деревини, який на переконання представників Комітету, повинен сприяти  першочерговому забезпеченню сировиною вітчизняних деревообробних підприємств та стимулюванню поглибленої переробки деревини саме в Україні. За результатами зустрічі сторони домовились про подальшу співпрацю, зокрема в процесі доопрацювання змін до постанови КМУ №1178 та в частині напрацювань проєкту Закону про ринок деревини. Дякуємо Богдану Боруховському та представникам Прозорро.Продажі за відкритість до співпраці та змістовну дискусію.

7 жовтня відбулася онлайн-зустріч Комітету деревообробної та меблевої галузі Асоціації з Богданом Боруховським, Першим заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, та представниками Прозорро.Продажі для обговорення змін до проєкту Постанови Кабміну № 1178, які передбачають 100% продаж необробленої деревини на платформі Прозорро.Продажі.

Представники Комітету, підтримуючи в цілому необхідність підвищення прозорості на ринку деревини, висловили ряд застережень щодо ризиків для деревообробної галузі при використанні передбаченого Постановою Кабміну №1178 механізму продажу необробленої деревини на платформі Прозорро.Продажі, а також звернули увагу на такі ключові питання, що потребують вирішення:

  • Правом брати участь у торгах мають бути наділені виключно реальні виробники. Участь у торгах компаній-трейдерів, як зазначають експерти Комітету Асоціації, призводитиме до підвищення ціни на деревину, оскільки для них лісосировина є матеріалом для перепродажу, тоді як для деревообробників – основою виробництва.
  • Повинна бути встановлена відповідальність за порушення правил торгів як для продавців, які не викуповують придбану на аукціонах деревину, при цьому завищуючи на неї ціну, так і для лісгоспів за невиконання договорів поставки деревини, придбаної за результатами аукціонів.
  • Необхідно встановлення прозорого механізму формування стартової ціни лота (необробленої деревини), яка має обов’язково враховувати реальну ситуацію на ринках готової продукції.
  • Власні деревообробні підрозділи державних лісогосподарських підприємств мають брати участь у процесі закупівлі деревини на рівних умовах з усіма деревообробними підприємствами.

Також під час зустрічі учасники обговорили необхідність підготовки проєкту Закону про ринок деревини, який на переконання представників Комітету, повинен сприяти  першочерговому забезпеченню сировиною вітчизняних деревообробних підприємств та стимулюванню поглибленої переробки деревини саме в Україні.

За результатами зустрічі сторони домовились про подальшу співпрацю, зокрема в процесі доопрацювання змін до постанови КМУ №1178 та в частині напрацювань проєкту Закону про ринок деревини.

Дякуємо Богдану Боруховському та представникам Прозорро.Продажі за відкритість до співпраці та змістовну дискусію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: