fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Зміна режиму валютних операцій

11/ 04/ 2022
  4 квітня 2022 набула чинності постанова Правління Національного банку України №68, якою було внесено зміни до Постанови НБУ від 24.02.2022 р. № 18 Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану. Запроваджені зміни спрямовані переважно на забезпечення обороноспроможності держави та запобігання виведенню капіталу за кордон і недопущення виникнення макроекономічних дисбалансів. Зокрема відтепер дозволено фізичним особам переказувати іноземну валюту для купівлі низки товарів за кордоном у межах щомісячного ліміту 400 тис. грн (в еквіваленті). Йдеться про купівлю бронежилетів, касок, шоломів, військової та тактичної форми, військового та тактичного взуття, захисного одягу, оптичних приладів для слідкування, безпілотних літальних апаратів, спальних мішків, карематів та засобів для надання домедичної допомоги. Також дозволено здійснювати перекази на користь представництв і філій за кордоном юридичних осіб, у статутному капіталі яких державі прямо або опосередковано належить частка в розмірі 100% (не стосується білорусі та росії). Дозволяються перекази іноземної валюти для виплати пенсій громадянам України, які виїхали на постійне місце проживання за кордон (не стосується білорусі та росії). Скорочено, за певними винятками, граничні строки розрахунків за експортно-імпортними операціями з 365 до 90 календарних днів (нові вимоги застосовуватимуться до операцій резидентів з експорту та імпорту товарів, здійснених із 5 квітня 2022 року). Постановою також розширено перелік виключень із загальної заборони на здійснення видаткових операцій за рахунками юридичних осіб в Україні, кінцевими бенефіціарними власниками яких є резиденти рф або рб, для забезпечення можливості цих юридичних осіб проводити виплату заробітної плати власним співробітникам, сплачувати податки та інші обов’язкові платежі державі, а також здійснювати деякі інші операції. Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до партнера Asters Олександра Онуфрієнка та старшого юриста Миколи Мельничука.

4 квітня 2022 набула чинності постанова Правління Національного банку України №68, якою було внесено зміни до Постанови НБУ від 24.02.2022 р. № 18 “Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану”.

Запроваджені зміни спрямовані переважно на забезпечення обороноспроможності держави та запобігання виведенню капіталу за кордон і недопущення виникнення макроекономічних дисбалансів.

Зокрема відтепер дозволено фізичним особам переказувати іноземну валюту для купівлі низки товарів за кордоном у межах щомісячного ліміту 400 тис. грн (в еквіваленті). Йдеться про купівлю бронежилетів, касок, шоломів, військової та тактичної форми, військового та тактичного взуття, захисного одягу, оптичних приладів для слідкування, безпілотних літальних апаратів, спальних мішків, карематів та засобів для надання домедичної допомоги.

Також дозволено здійснювати перекази на користь представництв і філій за кордоном юридичних осіб, у статутному капіталі яких державі прямо або опосередковано належить частка в розмірі 100% (не стосується білорусі та росії).

Дозволяються перекази іноземної валюти для виплати пенсій громадянам України, які виїхали на постійне місце проживання за кордон (не стосується білорусі та росії).

Скорочено, за певними винятками, граничні строки розрахунків за експортно-імпортними операціями з 365 до 90 календарних днів (нові вимоги застосовуватимуться до операцій резидентів з експорту та імпорту товарів, здійснених із 5 квітня 2022 року).

Постановою також розширено перелік виключень із загальної заборони на здійснення видаткових операцій за рахунками юридичних осіб в Україні, кінцевими бенефіціарними власниками яких є резиденти рф або рб, для забезпечення можливості цих юридичних осіб проводити виплату заробітної плати власним співробітникам, сплачувати податки та інші обов’язкові платежі державі, а також здійснювати деякі інші операції.

Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до партнера Asters Олександра Онуфрієнка та старшого юриста Миколи Мельничука.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: