fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

«Зловживай помірно»

12/ 08/ 2021
  Автор: Олексій Грачев, адвокат Dynasty Law & Investment «Дозволено все, що не заборонено законом» – саме цим «золотим» правилом зазвичай можна виправдати будь-яку поведінку, що зовні не схожа на правопорушення. Однак часто особа може виходити за межі свого суб’єктивного цивільного права, адже за відсутності прямих заборон, кордони останнього визначити надзвичайно складно. Аналогічною є ситуація і з процесуальними правами сторін під час розгляду справи.Описане підпадає під красномовний термін «зловживання правом». Визначення його змісту має принципове практичне значення, адже дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах є підставою для відмови в судовому захисті цивільного права та інтересу такої особи. У випадку зловживання процесуальними правами суд зобов’язаний вжити відповідних заходів, зокрема, залишити без розгляду, повернути скаргу, заяву, клопотання, або взагалі відмовити в задоволені позову. Новітні науково-практичні надбання пропонують комплексний тест для визначення зловживання правом. Для цього необхідно з’ясувати такі аспекти справи: Чи здійснювала особа своє право, або використовувала його?­   Чи спричинило використання права негативні наслідки (стани) для інших осіб? Яка мета використання права? Чи відповідає таке використання права статусу особи, її досвіду, освіті, сфері діяльності? За цими відносно простими питаннями криється комплексний аналіз правовідносин між сторонами, що стане запорукою ефективного захисту порушеного чи оспорюваного права, а також швидкий судовий розгляд справи. Цю задачу для Вас залюбки виконають фахівці компанія Dynasty Law & Investment.

Автор: Олексій Грачев, адвокат Dynasty Law & Investment

«Дозволено все, що не заборонено законом» – саме цим «золотим» правилом зазвичай можна виправдати будь-яку поведінку, що зовні не схожа на правопорушення.

Однак часто особа може виходити за межі свого суб’єктивного цивільного права, адже за відсутності прямих заборон, кордони останнього визначити надзвичайно складно.

Аналогічною є ситуація і з процесуальними правами сторін під час розгляду справи.Описане підпадає під красномовний термін «зловживання правом». Визначення його змісту має принципове практичне значення, адже дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах є підставою для відмови в судовому захисті цивільного права та інтересу такої особи. У випадку зловживання процесуальними правами суд зобов’язаний вжити відповідних заходів, зокрема, залишити без розгляду, повернути скаргу, заяву, клопотання, або взагалі відмовити в задоволені позову.

Новітні науково-практичні надбання пропонують комплексний тест для визначення зловживання правом. Для цього необхідно з’ясувати такі аспекти справи:

  1. Чи здійснювала особа своє право, або використовувала його?­  
  2. Чи спричинило використання права негативні наслідки (стани) для інших осіб?
  3. Яка мета використання права?
  4. Чи відповідає таке використання права статусу особи, її досвіду, освіті, сфері діяльності?

За цими відносно простими питаннями криється комплексний аналіз правовідносин між сторонами, що стане запорукою ефективного захисту порушеного чи оспорюваного права, а також швидкий судовий розгляд справи. Цю задачу для Вас залюбки виконають фахівці компанія Dynasty Law & Investment.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: