fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Нульова ставка акцизу на спирт для виробництва ліків. Необхідне доведення справи до кінця

30/ 01/ 2018
  Європейська Бізнес Асоціація повідомляє, що одна з проблем, яка тривала деякий час для фармацевтичної індустрії, нині вирішена на рівні законодавства і чекає на остаточне врегулювання на практиці. Постанова КМУ №1082 набрала чинності 30 грудня 2017 року, одразу вирішуючи два питання і наближуючи законодавство України у фармацевтичній і медичній областях до законодавства ЄС: Врегульовано застосування нульової ставки акцизу на спирт етиловий для виробництва усіх ліків в межах затверджених квот – тобто, тих, що виробляються як для внутрішніх потреб, так і тих, що експортуються Україною. Такий підхід відповідає практикам Європейського Союзу. Законодавство ЄС передбачає звільнення від акцизного збору етиловий спирт, що застосовується у медичній та фармацевтичних областях, як підтверджено Директивою Ради ЄС 92/83/ЄЕС «Про гармонізацію структур акцизних зборів на алкоголь та алкогольні напої». Встановлена також нульова ставка акцизу на спирт етиловий для виробництва тих ліків, які були зареєстровані виробниками України в інших країнах та вже вироблені виробниками України для цілей експорту. Неоднозначно врегульовані питання звітності щодо цільового використання спирту етилового і її оцінки контролюючими фіскальними органами створювали певну колізію. Внесення змін до податкового законодавства України у попередні роки виявилось недостатнім. Така ситуація не давала можливості виробникам працювати ефективно і стабільно розвивати експортний потенціал тоді, коли мова йшла про виробництво ліків на експорт із використанням спирту етилового. Тож, прийняття Постанови в чинній редакції - це яскравий приклад того, як держава прийняла виправданий і достатньо оперативний підхід до вирішення проблеми, проаналізувавши плюси та мінуси, співставивши фактичну ситуацію із практиками ЄС у відповідній сфері і усунувши колізії в законодавстві України. Ми висловлюємо своє позитивне ставлення до дій Уряду України, що слугують підтримці експорту ліків. Достатнім стало професійного окреслення історії і підґрунтя проблеми до уваги представників Міністерства охорони здоров’я, Міністерства фінансів та Державної фіскальної служби України, пояснення терміновості питання – і дії КМУ не забарились. Тепер, коли нульова ставка акцизу на спирт етиловий для виробництва ліків однозначно врегульована, ми сподіваємось, що виробники більше не наштовхуватимуться на непорозуміння. На сьогодні Міністерство фінансів України вже також підтвердило факт врегулювання порушеного питання відповідним листом. І хоча виробники ще очікують застосування в повній мірі другого положення Постанови щодо ліків, які вже вироблені на експорт, ми сподіваємось, що приклад успішних дій КМУ продовжиться. Європейська Бізнес Асоціація чекає на завершення усіх пов’язаних із цією проблемою процесів від Державної фіскальної служби України.

Європейська Бізнес Асоціація повідомляє, що одна з проблем, яка тривала деякий час для фармацевтичної індустрії, нині вирішена на рівні законодавства і чекає на остаточне врегулювання на практиці.

Постанова КМУ №1082 набрала чинності 30 грудня 2017 року, одразу вирішуючи два питання і наближуючи законодавство України у фармацевтичній і медичній областях до законодавства ЄС:

  • Врегульовано застосування нульової ставки акцизу на спирт етиловий для виробництва усіх ліків в межах затверджених квот – тобто, тих, що виробляються як для внутрішніх потреб, так і тих, що експортуються Україною. Такий підхід відповідає практикам Європейського Союзу. Законодавство ЄС передбачає звільнення від акцизного збору етиловий спирт, що застосовується у медичній та фармацевтичних областях, як підтверджено Директивою Ради ЄС 92/83/ЄЕС «Про гармонізацію структур акцизних зборів на алкоголь та алкогольні напої».
  • Встановлена також нульова ставка акцизу на спирт етиловий для виробництва тих ліків, які були зареєстровані виробниками України в інших країнах та вже вироблені виробниками України для цілей експорту.

Неоднозначно врегульовані питання звітності щодо цільового використання спирту етилового і її оцінки контролюючими фіскальними органами створювали певну колізію. Внесення змін до податкового законодавства України у попередні роки виявилось недостатнім. Така ситуація не давала можливості виробникам працювати ефективно і стабільно розвивати експортний потенціал тоді, коли мова йшла про виробництво ліків на експорт із використанням спирту етилового. Тож, прийняття Постанови в чинній редакції – це яскравий приклад того, як держава прийняла виправданий і достатньо оперативний підхід до вирішення проблеми, проаналізувавши плюси та мінуси, співставивши фактичну ситуацію із практиками ЄС у відповідній сфері і усунувши колізії в законодавстві України.

Ми висловлюємо своє позитивне ставлення до дій Уряду України, що слугують підтримці експорту ліків. Достатнім стало професійного окреслення історії і підґрунтя проблеми до уваги представників Міністерства охорони здоров’я, Міністерства фінансів та Державної фіскальної служби України, пояснення терміновості питання – і дії КМУ не забарились. Тепер, коли нульова ставка акцизу на спирт етиловий для виробництва ліків однозначно врегульована, ми сподіваємось, що виробники більше не наштовхуватимуться на непорозуміння. На сьогодні Міністерство фінансів України вже також підтвердило факт врегулювання порушеного питання відповідним листом.

І хоча виробники ще очікують застосування в повній мірі другого положення Постанови щодо ліків, які вже вироблені на експорт, ми сподіваємось, що приклад успішних дій КМУ продовжиться. Європейська Бізнес Асоціація чекає на завершення усіх пов’язаних із цією проблемою процесів від Державної фіскальної служби України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: