fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Здобутки бізнесу за тиждень

25/ 06/ 2021
  Першопочатково рубрика «здобутки бізнесу за тиждень» з’явилася через наше щире бажання не тільки виступати з критикою або вказувати на недоліки важливих законодавчих і регуляторних рішень, але і дякувати владі за правильні кроки – інколи масштабні, інколи точкові, але все ж концентруватися на позитиві. Здебільшого, так і є. І ми раді помічати щотижня маленькі перемоги бізнесу та розповідати про них, однак бувають тижні, як цей. Коли замість перемоги – фейл. Йдеться про законопроєкт №5600 та про рішення профільного Комітету ВРУ підтримати цю ініціативу, яка передбачає користувацьке ставлення до бізнесу з боку держави та ще більший тиск. Європейська Бізнес Асоціація неодноразово висловлювала своє ставлення до цього законопроєкту, тільки публікація якого вже обурила бізнес – і в офіційних зверненнях, і під час спеціального експертного обговорення. Втім, ініціатори цього документу не надто охоче йдуть на діалог з бізнесом. Ми закликаємо напрацювати компромісний варіант змін і не приймати законопроєкт №5600 у поточній редакції. В умовах скорочення прямих іноземних інвестицій ставити під ризик роботу бізнесу, який ще працює в Україні, є вкрай небезпечним та необдуманим рішенням. Ми сподіваємося, що здоровий глузд зрештою переможе, і народні депутати відхилять цей законопроєкт при голосуванні, щоб у бізнесу знову було за що сказати «дякую» Верховній Раді.   Єдиний позитив, про який можна згадати за результатами цього тижня – це ефективний діалог з Держмитслужбою та суддівським корпусом щодо митних питань. Так, ми провели дві зустрічі, під час яких обговорили нововведення у обліку міжнародних перевізників та отримали роз’яснення від ДМС, щоб компанії могли вчасно підготуватися до змін на кордоні. До того ж, бізнес відзначив ефективну роботу суддів Верховного Суду та схвально відреагував на останню практику розгляду спорів щодо митної вартості, адже у 90% випадків рішення приймалося на користь бізнесу. Отже, ми дякуємо ДМС та суддям за ці позитивні кейси та сподіваємося, що наступний тиждень принесе більше гарних новин.

Першопочатково рубрика «здобутки бізнесу за тиждень» з’явилася через наше щире бажання не тільки виступати з критикою або вказувати на недоліки важливих законодавчих і регуляторних рішень, але і дякувати владі за правильні кроки – інколи масштабні, інколи точкові, але все ж концентруватися на позитиві.

Здебільшого, так і є. І ми раді помічати щотижня маленькі перемоги бізнесу та розповідати про них, однак бувають тижні, як цей. Коли замість перемоги – фейл. Йдеться про законопроєкт №5600 та про рішення профільного Комітету ВРУ підтримати цю ініціативу, яка передбачає користувацьке ставлення до бізнесу з боку держави та ще більший тиск.

Європейська Бізнес Асоціація неодноразово висловлювала своє ставлення до цього законопроєкту, тільки публікація якого вже обурила бізнес – і в офіційних зверненнях, і під час спеціального експертного обговорення. Втім, ініціатори цього документу не надто охоче йдуть на діалог з бізнесом. Ми закликаємо напрацювати компромісний варіант змін і не приймати законопроєкт №5600 у поточній редакції.

В умовах скорочення прямих іноземних інвестицій ставити під ризик роботу бізнесу, який ще працює в Україні, є вкрай небезпечним та необдуманим рішенням. Ми сподіваємося, що здоровий глузд зрештою переможе, і народні депутати відхилять цей законопроєкт при голосуванні, щоб у бізнесу знову було за що сказати «дякую» Верховній Раді.  

Єдиний позитив, про який можна згадати за результатами цього тижня – це ефективний діалог з Держмитслужбою та суддівським корпусом щодо митних питань. Так, ми провели дві зустрічі, під час яких обговорили нововведення у обліку міжнародних перевізників та отримали роз’яснення від ДМС, щоб компанії могли вчасно підготуватися до змін на кордоні.

До того ж, бізнес відзначив ефективну роботу суддів Верховного Суду та схвально відреагував на останню практику розгляду спорів щодо митної вартості, адже у 90% випадків рішення приймалося на користь бізнесу. Отже, ми дякуємо ДМС та суддям за ці позитивні кейси та сподіваємося, що наступний тиждень принесе більше гарних новин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: