fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Заява щодо законопроєкту №2543 стосовно поліпшення інвестиційного клімату у сфері ВДЕ

11/ 12/ 2019
  Європейська Бізнес Асоціація закликає народних депутатів підтримати проєкт закону №2543 щодо покращення інвестиційного клімату у сфері відновлюваної енергетики як такий, що вирішує три ключові питання сектору відновлюваної енергетики. По-перше, йдеться про питання зниження розміру «зеленого» тарифу для виробників електроенергії з відновлюваних джерел, що поліпшить фінансовий стан державного підприємства «Гарантований покупець» та забезпечить більш якісне виконання функцій гарантованого покупця електричної енергії. Адже наразі прогнозний дефіцит ДП, за даними Міністерства енергетики та захисту довкілля, на наступний рік може сягнути 16 млрд грн. По-друге, сприятиме збереженню інвестиційної привабливості галузі для іноземних інвесторів, адже документом фіксується стабілізаційне застереження від зміни умов регулювання на ринку ВДЕ у майбутньому. Це гарантія захисту інвестицій, яка так важлива для міжнародних компаній. По-третє, сприятиме підтримці змін у регулюванні галузі ключовими учасниками ринку ВДЕ, що забезпечить темпи розвитку зеленої енергетики згідно з Енергетичної стратегії та міжнародних зобов’язань України. Крім того, сприятиме успішному переходу на аукціонну модель підтримки розвитку галузі, яка сприятиме ще більшому скороченню витрат. За експертною оцінкою гравців ринку, прийняття проєкту закону №2543 дозволить залучити близько 4 млрд євро у нові генеруючи потужності зеленої енергетики України. Так, за весь час дії законодавчої підтримки розвитку відновлюваної енергетики, Україна досягла вагомих здобутків у цій галузі, та увійшла до міжнародного рейтингу ТОП-10 найбільш привабливих країн для інвестицій у зелену енергетику, за даними агентства BloombergNEF. Такий високий результат був досягнутий завдяки тому, що провідні фінансові установи та компанії протягом багатьох років здійснювали інвестиції у сектор ВДЕ України на основі прозорої та стабільної регуляторної бази. Станом на зараз це дозволило залучити понад 8 млрд євро іноземних інвестицій у розвиток галузі. Водночас, необачливі зміни до чинного законодавства можуть призвести до дефолту існуючих проектів ВДЕ, що матиме серйозні наслідки для подальшого фінансування всіх інфраструктурних проєктів в Україні, а не лише у галузі відновлюваної енергетики. Тому, враховуючи важливість проєктів з відновлюваної енергетики для економічного розвитку України, а також необхідність забезпечення стабільного бізнес-середовища та здорової конкуренції в енергетичному секторі, бізнес-спільнота закликає підтримати законопроєкт вцілому, аби забезпечити перехід на збалансовані правила ринку відновлюваної енергетики України.

Європейська Бізнес Асоціація закликає народних депутатів підтримати проєкт закону №2543 щодо покращення інвестиційного клімату у сфері відновлюваної енергетики як такий, що вирішує три ключові питання сектору відновлюваної енергетики.

По-перше, йдеться про питання зниження розміру «зеленого» тарифу для виробників електроенергії з відновлюваних джерел, що поліпшить фінансовий стан державного підприємства «Гарантований покупець» та забезпечить більш якісне виконання функцій гарантованого покупця електричної енергії. Адже наразі прогнозний дефіцит ДП, за даними Міністерства енергетики та захисту довкілля, на наступний рік може сягнути 16 млрд грн.

По-друге, сприятиме збереженню інвестиційної привабливості галузі для іноземних інвесторів, адже документом фіксується стабілізаційне застереження від зміни умов регулювання на ринку ВДЕ у майбутньому. Це гарантія захисту інвестицій, яка так важлива для міжнародних компаній.

По-третє, сприятиме підтримці змін у регулюванні галузі ключовими учасниками ринку ВДЕ, що забезпечить темпи розвитку зеленої енергетики згідно з Енергетичної стратегії та міжнародних зобов’язань України. Крім того, сприятиме успішному переходу на аукціонну модель підтримки розвитку галузі, яка сприятиме ще більшому скороченню витрат. За експертною оцінкою гравців ринку, прийняття проєкту закону №2543 дозволить залучити близько 4 млрд євро у нові генеруючи потужності зеленої енергетики України.

Так, за весь час дії законодавчої підтримки розвитку відновлюваної енергетики, Україна досягла вагомих здобутків у цій галузі, та увійшла до міжнародного рейтингу ТОП-10 найбільш привабливих країн для інвестицій у зелену енергетику, за даними агентства BloombergNEF. Такий високий результат був досягнутий завдяки тому, що провідні фінансові установи та компанії протягом багатьох років здійснювали інвестиції у сектор ВДЕ України на основі прозорої та стабільної регуляторної бази. Станом на зараз це дозволило залучити понад 8 млрд євро іноземних інвестицій у розвиток галузі.

Водночас, необачливі зміни до чинного законодавства можуть призвести до дефолту існуючих проектів ВДЕ, що матиме серйозні наслідки для подальшого фінансування всіх інфраструктурних проєктів в Україні, а не лише у галузі відновлюваної енергетики.

Тому, враховуючи важливість проєктів з відновлюваної енергетики для економічного розвитку України, а також необхідність забезпечення стабільного бізнес-середовища та здорової конкуренції в енергетичному секторі, бізнес-спільнота закликає підтримати законопроєкт вцілому, аби забезпечити перехід на збалансовані правила ринку відновлюваної енергетики України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: