fbpx

Затримки із митним оформленням вантажів продовжуються, – ЕВА

07/ 10/ 2020
  З початку вересня 2020 року від бізнесу почали надходити скарги на затримки митного оформлення вантажів, пов’язані з контролем митної вартості товарів. Станом на сьогодні компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації повідомляють, що митне оформлення вантажів відбувається з постійними затримками. Причина – питання підтвердження митної вартості. Так, за інформацією від компаній-членів Асоціації, рішення митних органів часто оскаржують саме через неправомірну вимогу підвищення митної вартості товарів. Судова практика щодо митної вартості є усталеною і обовязковою для митних органів. Застосовуючи положення Митного кодексу, Верховний Суд неодноразово констатував, що: - митні органи повинні письмово обґрунтовувати розбіжності чи недоліки у первинному пакеті документів, а також неможливість перевірки обставин за наявними документами, - розбіжності чи відсутність відомостей повинні мати пряме відношення до визначення митної вартості. Технічні недоліки у документах, які прямо не впливають на складові митної вартості (наприклад описки, дані про строки оплати товару тощо), не можуть бути підставою для витребування документів.  - митниця має право витребувати лише ті документи, які можуть усунути вказані сумніви і недоліки, а не усі передбачені законом. Тож справи, де митний орган неправомірно витребує додаткові документи є завідомо програшними. В результаті, митні органи витрачають зусилля на розгляд справ, які є для митниці неперспективними, розпорошуючи ресурси державного бюджету та свої зусилля.  Звітування про збільшення надходжень до бюджету від Держмитслужби, у багатьох випадках, матиме логічне продовження у вигляді відшкодування з державного бюджету за рішенням суду. Європейська Бізнес Асоціація звертається до голови комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Д. Гетманцева, Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля, Міністра фінансів України С. Марченка з проханням довести до логічного завершення розгляд проблеми визнання митної вартості, який розпочався близько місяця тому комітетом ВРУ. Сподіваємось, все ж голос бізнесу буде почуто.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.  

З початку вересня 2020 року від бізнесу почали надходити скарги на затримки митного оформлення вантажів, пов’язані з контролем митної вартості товарів.

Станом на сьогодні компанії-члени Європейської Бізнес Асоціації повідомляють, що митне оформлення вантажів відбувається з постійними затримками. Причина – питання підтвердження митної вартості. Так, за інформацією від компаній-членів Асоціації, рішення митних органів часто оскаржують саме через неправомірну вимогу підвищення митної вартості товарів.

Судова практика щодо митної вартості є усталеною і обов’язковою для митних органів. Застосовуючи положення Митного кодексу, Верховний Суд неодноразово констатував, що:

– митні органи повинні письмово обґрунтовувати розбіжності чи недоліки у первинному пакеті документів, а також неможливість перевірки обставин за наявними документами,

– розбіжності чи відсутність відомостей повинні мати пряме відношення до визначення митної вартості. Технічні недоліки у документах, які прямо не впливають на складові митної вартості (наприклад описки, дані про строки оплати товару тощо), не можуть бути підставою для витребування документів. 

– митниця має право витребувати лише ті документи, які можуть усунути вказані сумніви і недоліки, а не усі передбачені законом.

Тож справи, де митний орган неправомірно витребує додаткові документи є завідомо програшними. В результаті, митні органи витрачають зусилля на розгляд справ, які є для митниці неперспективними, розпорошуючи ресурси державного бюджету та свої зусилля. 

Звітування про збільшення надходжень до бюджету від Держмитслужби, у багатьох випадках, матиме логічне продовження у вигляді відшкодування з державного бюджету за рішенням суду.

Європейська Бізнес Асоціація звертається до голови комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Д. Гетманцева, Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля, Міністра фінансів України С. Марченка з проханням довести до логічного завершення розгляд проблеми визнання митної вартості, який розпочався близько місяця тому комітетом ВРУ. Сподіваємось, все ж голос бізнесу буде почуто.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: