fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Засідання Координаційної ради Харківського офісу

21/ 12/ 2023
  На розширеному засіданні Координаційної ради Харківського офісу ЄБА за участю керівництва Асоціації  розбирали ситуацію в регіоні у різних секторах економіки, обговорювали виклики сьогодення та міркували як зберегти компанії  і розвивати їх далі. Про стан бізнесу на Харківщині говорили відверто, без зайвих прикрас. Адже близькість до лінії фронту та кордону з країною-агресором має безпосередній вплив на ділову активність. Багато підприємців відновили свою діяльність, але той бізнес, що був до  війни, й той бізнес, що є зараз, - це кардинально різні речі. Часті обстріли та тривалі повітряні тривоги ускладнюють повноцінну роботу. IT-фахівці переїхали з Харкова з очевидних причин, а ті, хто залишився, не створюють такий споживчий попит, як раніше. Великою втратою для міста є відтік талановитих фахівців. Складнощі з відновленням роботи на деокупованих територіях, з отриманням кредитування та обмежені можливості брати участь у грантових програмах тощо. Також бізнес звертає особливу увагу і  повідомляє про непоодинокі випадки неправомірного тиску на підприємців з боку правоохоронних органів. Однак, члени Ради висловили готовність акумулювати зусилля  та працювати над розвитком бізнес-клімату області. Вони підкреслили важливість страхування військових та політичних ризиків, активної співпраці з місцевими органами та звільнення прифронтових територій від певних податків з можливістю створення спеціальних економічних зон у майбутньому. Докладніше щодо пропозиції бізнесу в контексті спрощення умов ведення підприємницької діяльності у воєнний час тут - https://eba.com.ua/zagalni-propozytsiyi-biznesu-v-konteksti-sproshhennya-umov-vedennya-biznesu-u-voyennyj-chas/ Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко підкреслила, що бізнесмени Харківщини та інших постраждалих регіонів потребують особливої підтримки з боку влади, та зазначила, що ЄБА готова допомагати захищати інтереси підприємців  на всіх рівнях, адже зараз, як ніколи раніше,  голос бізнесу повинен бути почутим. Одноголосно  прийняли рішення  залишити Координаційну раду на наступний 2024 рік у попередньому складі: Балака Ігор (ВПФ «Крона», Генеральний директор), Голова Ради Шахова Оксана («Райффайзен Банк», директор з питань корпоративного бізнесу Південно-Східного регіону), заступниця Голови Ради Політучий Сергій (ГК «Фактор», Президент) Рубін Едуард («Телесенс», Голова Ради директорів) Сбітнєв Ігор («Аксіома», директор) Дякуємо  пану Ігорю,  пані Оксані і всім членам Ради за відданість справі та прагнення розвивати бізнес-середовище Харківщини! Підсумовуючи роботу офісу, хочемо ще раз подякувати керівництву Харківської Митниці за відкритий діалог з бізнесом та готовність сприяти у вирішенні питань, а нашим партнерам з КОХА - Коаліція галузевих та бізнес спільнот Харкова та області  - за сумісну кропітку працю над рядом критичних для підприємців питань. Крокуємо у новий рік з надією на краще та вірою у скору Перемогу! Слава ЗСУ! Слава Україні!

На розширеному засіданні Координаційної ради Харківського офісу ЄБА за участю керівництва Асоціації  розбирали ситуацію в регіоні у різних секторах економіки, обговорювали виклики сьогодення та міркували як зберегти компанії  і розвивати їх далі.

Про стан бізнесу на Харківщині говорили відверто, без зайвих прикрас. Адже близькість до лінії фронту та кордону з країною-агресором має безпосередній вплив на ділову активність.

Багато підприємців відновили свою діяльність, але той бізнес, що був до  війни, й той бізнес, що є зараз, – це кардинально різні речі. Часті обстріли та тривалі повітряні тривоги ускладнюють повноцінну роботу. IT-фахівці переїхали з Харкова з очевидних причин, а ті, хто залишився, не створюють такий споживчий попит, як раніше. Великою втратою для міста є відтік талановитих фахівців. Складнощі з відновленням роботи на деокупованих територіях, з отриманням кредитування та обмежені можливості брати участь у грантових програмах тощо. Також бізнес звертає особливу увагу і  повідомляє про непоодинокі випадки неправомірного тиску на підприємців з боку правоохоронних органів.

Однак, члени Ради висловили готовність акумулювати зусилля  та працювати над розвитком бізнес-клімату області. Вони підкреслили важливість страхування військових та політичних ризиків, активної співпраці з місцевими органами та звільнення прифронтових територій від певних податків з можливістю створення спеціальних економічних зон у майбутньому.

Докладніше щодо пропозиції бізнесу в контексті спрощення умов ведення підприємницької діяльності у воєнний час тут – https://eba.com.ua/zagalni-propozytsiyi-biznesu-v-konteksti-sproshhennya-umov-vedennya-biznesu-u-voyennyj-chas/

Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації Анна Дерев’янко підкреслила, що бізнесмени Харківщини та інших постраждалих регіонів потребують особливої підтримки з боку влади, та зазначила, що ЄБА готова допомагати захищати інтереси підприємців  на всіх рівнях, адже зараз, як ніколи раніше,  голос бізнесу повинен бути почутим.

Одноголосно  прийняли рішення  залишити Координаційну раду на наступний 2024 рік у попередньому складі:

  1. Балака Ігор (ВПФ «Крона», Генеральний директор), Голова Ради
  2. Шахова Оксана («Райффайзен Банк», директор з питань корпоративного бізнесу Південно-Східного регіону), заступниця Голови Ради
  3. Політучий Сергій (ГК «Фактор», Президент)
  4. Рубін Едуард («Телесенс», Голова Ради директорів)
  5. Сбітнєв Ігор («Аксіома», директор)

Дякуємо  пану Ігорю,  пані Оксані і всім членам Ради за відданість справі та прагнення розвивати бізнес-середовище Харківщини!

Підсумовуючи роботу офісу, хочемо ще раз подякувати керівництву Харківської Митниці за відкритий діалог з бізнесом та готовність сприяти у вирішенні питань, а нашим партнерам з КОХА – Коаліція галузевих та бізнес спільнот Харкова та області  – за сумісну кропітку працю над рядом критичних для підприємців питань.

Крокуємо у новий рік з надією на краще та вірою у скору Перемогу!

Слава ЗСУ!
Слава Україні!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: